הזיקית
 
 
   
 
 
  עמוד הבית
|
כנסו-כנסו
|
אודות
|
צרו קשר
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
 
 
 
 
 
 
 
חיפוש:
 
 
חפש
 
חיפוש מתקדם>
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
תרגיל מסריח
 
מינויו של אבוקסיס למאמן הפועל תל אביב, בשל דאגה לבריאותו של שירזי, הוא ניצול ציני של המצב. הרי ההנהלה החדשה תעשה הכול כדי להעלים את הנדוניה של טביב
מאת אליאור פרייליך | 08.10.2012
 

 

>>> העמוד של "הזיקית" בפייסבוק

 

"יוסי אבוקסיס וניצן שירזי יעבדו יד ביד לטובת הפועל תל אביב, וביחד נעשה עונה מוצלחת". אלה חלק מהדברים שאמר חיים רמון, יו"ר הפועל תל אביב, כשהודיע לתקשורת שהוא ממנה את אבוקסיס למאמן הקבוצה בעקבות מצבו הרפואי של שירזי. אבוקסיס, הסמל האדום, שנעשה לו עוול על ידי הבעלים לשעבר, "אויב האדומים" אלי טביב, שהעדיף את דרור קשטן על פניו בתחילת עונת 2011/12, מקבל את המשרה שכל כך מגיעה לו. אך האם היא איננה ניצול ציני של בריאותו של שירזי - גם אם טענה כזו היא בגדר הגזמה עקב הנסיבות - לעשיית מהלך שהיה נעשה בכל מקרה?

 

שירזי הוא נדוניה של טביב שמינה אותו למאמן אי שם באמצע העונה שעברה. כשההנהלה החדשה קנתה ממנו את הקבוצה, הוא כבר היה חתום לעונה הנוכחית. עם זאת, כבר בהתחלה נפוצו שמועות בתקשורת על אי שביעות רצון בכל הנוגע לירושה של טביב. תוסיפו לכך את סכומי הכסף הגדולים שהושקעו בבניית סגל הקבוצה הבוגרת, שלדעת רבים נבנה בצורה לקויה, תתבלו ביכולת חלשה במשחקים הראשונים העונה ותקבלו מתכון לשינוי בצוות המקצועי שהיה מתבצע, ככל הנראה, בכל מקרה. אל תצפו שמישהו בהנהלת האדומים יודה בכך, ולמען האמת, עכשיו, כשהמהלך קיבל אישור, אין להם כל סיבה לעשות זאת.

 

במסיבת העיתונאים הראשונה שקיים רמון עם חברי ההנהלה החדשים, היו הצהרות שהמועדון נכנס לתקופה חדשה - שיתוף של האוהדים בניהול, שקיפות ניהולית וחזרה לערכים של קבוצתיות וביחד שאפיינו אותו בעבר. אותה אווירה אפפה את ההחלטה למנות את אבוקסיס למאמן ואת שירזי כמנהל מקצועי, בהתאם למצבו הבריאותי. אך האם מישהו באמת מאמין שהוא יעבוד תחת שירזי? או שאולי מעמדו כמאמן הוא זמני?

לכשיחלים יהיה מעניין לראות איך בהפועל תל אביב יתמודדו עם חזרתו. ניצן שירזי
תצלום: צילום מסך. תצלום לובי: צביקה הלפרין

כששירזי עמד מול המצלמות והגיב על צירופו של אבוקסיס, הוא טען כי ההחלטה התקבלה בשיתוף מלא עמו. טוב, מה הוא כבר יכול היה להגיד? הוא יודע שמצבו הנוכחי לא מאפשר לו לאמן ושגם בקרב האוהדים יש לגיטימציה למהלך. אך הוא שועל ותיק בכדורגל הישראלי, שמבין שההחלטה סוללת את דרכו מחוץ למועדון, ושעדיף לו ליישר קו, להמשיך לקבל משכורת ולהתרכז במאבק הקשה האמיתי שצפוי לו. הבריאותי.

 

את אבוקסיס קשה להאשים. הוא קופץ מהספינה הטובעת, הידועה גם בשם נבחרת ישראל במוקדמות מונדיאל 2014, ונוחת ישר אל מרכז הבימה. אך מה יקרה אם שירזי יעבור את הטיפולים הרפואיים בראשו בשלום, יבריא במהרה, וירצה לחזור לתפקידו הקודם? או לכל היותר יבקש שההנהלה תעמוד במילתה ותאפשר לו להיות המנהל המקצועי, שאמור להיות מי שמתווה לאבוקסיס ואת הדרך המקצועית של המועדון? אני הייתי מציע לו לא לטפח תקוות מיותרות. הרי, המצב הנוכחי, בו אבוקסיס מאמן את הקבוצה הבוגרת, הוא זה שכנראה היה מועדף על ההנהלה, ובטח עליו, מהיום בו היא קנתה את הפועל תל אביב מטביב. ותסמכו על רמון והחברים שכבר ימצאו דרך לשמור אותו.

 

אין אחד שלא רוצה ששירזי יחלים וישוב לאורח חייו הרגיל, כשהוא חזק ובריא. לאחר מכן, יהיה מעניין לראות במיוחד כיצד רמון, אבוקסיס ושאר החבר'ה בהפועל תל אביב יתמודדו עם חזרתו, ככל הנראה, למעגל מאמני הכדורגל בישראל. הרי, קאמבק הרואי שלו לעולם הכדורגל בפרט, ולשגרה בכלל, יהיה חסין ספינים וציניות ויחשוף את האמת העירומה והמרה מאחורי המהלך שהתבצע על הקווים. עד אז, תהיה בריא, שירזי.

 
הוספת תגובה  הוספת תגובה
 
הדפסה  הדפסה
 
שילחו לחבר  שילחו לחבר
כנסו כנסו
 
0 תגובות
לקריאת כל התגובות ברצף
 
עוד בנושא זה
 
 
עוד מאותו כותב
 
 
 
 
 
powered by 
  המערכת
 
 
הזיקית בפייסבוק
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
רדיו קול הקמפוס
 
 
תנאי שימוש
 
כל הזכויות שמורות ©