הזיקית
 
 
   
 
 
  עמוד הבית
|
כנסו-כנסו
|
אודות
|
צרו קשר
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
 
 
 
 
 
 
 
חיפוש:
 
 
חפש
 
חיפוש מתקדם>
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
להצליח בלי מסי וצ'אבי
 
חיבור בין פפ גווארדיולה למילאן, במיוחד העונה, יכול להיות מושלם לשני הצדדים, אבל במחשבה שנייה, לא כדאי שייצא אל הפועל
מאת גלעד שינדורף | 24.10.2012
 

 

>>> העמוד של "הזיקית" בפייסבוק


בשביל שמאמן כדורגל ייחשב למוצלח, הוא חייב להוכיח את עצמו גם בקבוצות קטנות, לדעתם של לא מעט פרשני ספורט. ז'וזה מוריניו, למשל, הוא דוגמה לכך. כשזכה עם פורטו הצנועה באליפות אירופה בעונת 2003/04 ועונה לאחר מכן כבר נכנס לתודעה כמאמן ראשי כשעבר לאמן את צ'לסי, אחת הקבוצות הגדולות באירופה. לאחר ארבע עונות מוצלחות כמאמן ברצלונה, נראה שגם פפ גווארדיולה הבין שכדי להיזכר כאחד המוצלחים בהיסטוריה, עליו למצוא קבוצה מעט יותר חולה, ולהגיע איתה לפסגה. אולי כמו מילאן האיטלקית המחזרת אחריו.

 

יהיה זה עוול גדול לשים את מילאן בקו אחד עם פורטו או לכנות אותה קטנה וחולה. ואולי בעצם לא, בכל מה שקשור להופעותיה בליגת האלופות בשש העונות האחרונות. היא הרי זכתה בפעם האחרונה בגביע האלופות בעונת 2006/07, ומאז אומנם הגיעה לשלבי הנוק-אאוט של המפעל אבל לא התעלתה בהם, ולא איימה על התואר. במילאן שורר אי סדר מופתי כזה העונה, שהופך את המשימה להחזיר את גביע האלופות למועדון לקשה מהרגיל, ואולי אף לבלתי אפשרי.

 

אבל התקווה לא אבדה עדיין, כי אם להאמין לפרסומים על התקרבותו של גווארדיולה למילאן, המאמן הקטלוני, שמצוי בשנת שבתון לאחר שלקח כל תואר אפשרי עם ברצלונה, נראה כאיש המתאים לאיחוי השברים בקבוצה הבינונית. בעיקר לאחר עזיבתו של זלאטן איברהימוביץ', שגרמה לה להיראות חסרת יכולות התקפיות. במילים אחרות, היא זקוקה קודם כל למאמן שיכול לבנות אותה מחדש.

כדי להיזכר כאחד המאמנים המוצלחים, צריך לאמן גם קבוצה חולה. פפ גווארדיולה 
תצלום: Christopher Johnson. תצלום לובי: Flickr, Jez s

אם מסתכלים על הנושא מנקודת מבטו של גווארדיולה, קיים קונפליקט. מצד אחד, הוא חייב להוכיח את יכולותיו כמאמן גם מחוץ לברצלונה, שם קיבל שחקנים ברמה גבוהה. מצד שני, למה הוא חייב להוכיח משהו למישהו? כך או כך, אם השידוך בינו למילאן יתבצע, לא יהיה לו קל לעבוד, במיוחד מפני שלא תהיה לו כמות הכסף שיש לריאל מדריד, ההרכב האנושי של ברצלונה וגם לא הרכב השחקנים המתואם של באיירן מינכן. דבר אחד בטוח, אם הוא יחליט לצאת להרפתקה האיטלקית, שחקנים רבים ימצאו את עצמם במהרה מחוץ לשורות הקבוצה. כי גווארדיולה הוכיח כבר שאגו ויכולת אישית לא משחקים אצלו תפקיד בקבלת מקום בהרכב שלו. כך, למשל, עתידו של רוביניו בקבוצה בכלל, ובהרכב הפותח בפרט, יוטל בספק.

 

כשאלה פני הדברים, נראה שלגווארדיולה אין מה לחפש במילאן, ולשחקני הקבוצה עדיף לסיים גם את העונה בלי גביע האלופות של אירופה. ובכל זאת, כדי להוציא אותה מהתקופה הרעה, עדיף שקברניטי המועדון יחפשו מאמן שיעבוד עם השחקנים הנוכחיים בתוספת שחקני חיזוק. כמו צ'לסי, גם מילאן יכולה להוכיח שאפשר לזכות בגביע האלופות בעזרת משחק קשוח ומעט מזל. כי כל עוד הקברניטים לא מתכוונים להשקיע סכומי כסף על שחקנים מהדרג העליון של אירופה, עדיף שיחפשו את דרכם להצלחה בכיוון אחר, ולקוות שלאט לאט, שלב אחר שלב, הם יצליחו להתקדם ולהגיע לתוצאות טובות. אם לא עכשיו, אז בעונות הבאות.

 

ובאשר לגווארדיולה, עדיף לראות אותו עומד על הקווים של מנצ'סטר סיטי, למשל שבוודאי תתאים לו יותר. שם הוא יוכל להשיג את התוצאות המצופות ממנו, ולהוכיח לכל הספקנים שהוא מסוגל להצליח ולזכות בתארים בלי צ'אבי, ליאונל מסי או אנדרס אינייסטה. 

 
הוספת תגובה  הוספת תגובה
 
הדפסה  הדפסה
 
שילחו לחבר  שילחו לחבר
כנסו כנסו
 
0 תגובות
לקריאת כל התגובות ברצף
 
עוד בנושא זה
 
 
עוד מאותו כותב
 
 
 
 
 
powered by 
  המערכת
 
 
הזיקית בפייסבוק
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
רדיו קול הקמפוס
 
 
תנאי שימוש
 
כל הזכויות שמורות ©