הזיקית
 
 
   
 
 
  עמוד הבית
|
כנסו-כנסו
|
אודות
|
צרו קשר
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
 
 
 
 
 
 
 
חיפוש:
 
 
חפש
 
חיפוש מתקדם>
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
להחזיר את הווינריות
 
זאת העונה בה תיבחן קריירת האימון של ניר קלינגר. הוא חייב להטביע את תכונותיו החיוביות על שחקני הפועל חיפה. אם ייכשל - גם הכדורגל הישראלי יפסיד
מאת אבי עמש | 31.10.2012
 

 

>>> העמוד של "הזיקית" בפייסבוק


כשהשם ניר קלינגר עולה לי בראש, אני תמיד חש איזה דיסוננס. הרי אני זוכר אותו מילדותי, כשצפיתי בו במשחקיה של מכבי תל אביב באצטדיון בלומפילד,  כשחקן הלוחם במרכז השדה של הקבוצה. יש שיגידו שהוא היה המכביסט האולטימטיבי, שחקן דורס, מחויב, ווינר אמיתי. בתור מאמן, הוא האחרון שהביא אליפות למכבי תל אביב והאחרון (וגם הראשון) שהגיע עם הקבוצה לליגת האלופות. אולם מאז אותו יום שעזב את מכבי תל אביב ישנה תחושה שקריירת האימון שלו נמצאת בירידה דרמטית, עד כדי כך שהעונה הנוכחית, כמאמן בהפועל חיפה, היא מבחן ענק בשבילו.

 

נוכח העבר שלו כשחקן, הציפיות מקלינגר הן תמיד גבוהות. גם אם העונה בחיפה התחלה רע: צורת המשחק שלה גרועה, והיא שקועה עמוק בתחתית טבלת ליגת העל. קלינגר הרי יודע שאחרי העונה שעברה, בה התרסק מקצועית עם הפועל באר שבע, למרות שעבד עם תקציבים גבוהים וגיבוי מבעלת הקבוצה, אלונה ברקת, הוא חייב להחזיר לעצמו את הווינריות.

 

תיאורטית, השידוך בין קלינגר להפועל חיפה הוא טוב יותר, לעומת זה שהיה לו עם הפועל באר שבע. הסיבה לכך פשוטה: בעוד שאצל האחרונה, הוא היה צריך לבנות את סגל השחקנים בעצמו, בהפועל חיפה הוא קיבל סגל מוכן, המבוסס על שחקני בית צעירים ושחקני רכש מנוסים. המטרה היא שקלינגר יהיה האיש שיקדם אותם מקצועית, וייתן להם את המושכות להוביל את הקבוצה לצמרת ליגת העל. ואכן, גיא צרפתי, אושרי רואש, אייל טרטצקי, יוסי דורה, רן אבוקרט והשוער, קאלה דרשלר - הם שחקנים טובים שלא אמורים להיאבק בתחתית הליגה. אך נכון להיום, שום דבר מהיכולות המקצועיות שלהם לא נדבק או מושפע מהתשוקה של קלינגר למשחק הכדורגל, זאת שנעלמה גם בקבוצות שאימן מאז ימיו במכבי תל אביב. חסר בהם, ובו, את החשק והניצוץ הידועים, והשאלה היא למה?

מגבה את קלינגר בצורה חריגה, עדיין לא שולף את חרב הפיטורים. יואב כץ 
תצלומים: צילומי מסך

התשובה לא כזו מסובכת. הרי קלינגר רגיל לשחקן ולאמן במועדונים גדולים כמו מכבי חיפה ומכבי תל אביב - בהם יש מחויבות גדולה לקהל אוהדים, לסמל, להצלחה ולהתבססות בצמרת ליגת העל. אמנם גם עם בית"ר באר שבע הוא הגיע לצמרת הליגה הלאומית, בתחילת שנות ה-2000, אבל נראה שכאשר הוא מגיע לאמן במועדונים בינוניים, ביניהם א.א. לימסול וניאה סאלימנה פמגוסטה הקפריסאיות או הפועל באר שבע והפועל חיפה, הוא מתקשה מאוד להוציא מעצמו את מיטב יכולותיו כמאמן.

 

למזלו של קלינגר, הבעלים של הפועל חיפה, יואב כץ, נותן לו גיבוי בצורה חריגה, וחרב הפיטורים עדיין לא מרחפת מעליו. עושה רושם שכץ מאמין בו ובדרכו, ולכן נותן לו לעבוד בצורה ראויה ולא ממהר לפטרו. עקב כך, אבל לא רק, קלינגר צריך להתעשת ולהבין שהעונה הנוכחית היא מבחן גדול עבורו, ולכן הוא צריך להוציא מעצמו את האש שהייתה לו כשחקן, ולהעבירה לשחקניו.

 

קלינגר חייב להבין שאם ייכשל גם בהפועל חיפה, במועדוני ליגת העל לא ימהרו להחתימו, והוא יאבד מהרלוונטיות שלו בשוק המאמנים הישראלי. וזה חבל. כי לכדורגל הישראלי, שחווה בשנים האחרונות נסיגה בכול הקשור לרמת המחויבות של שחקניו למקצוע, חשוב ואפילו קריטי שמאמן כמו קלינגר, במיוחד עם התכונות שלו, יישאר במערכת.

 
הוספת תגובה  הוספת תגובה
 
הדפסה  הדפסה
 
שילחו לחבר  שילחו לחבר
כנסו כנסו
 
1 תגובות
לקריאת כל התגובות ברצף
1. כתבה משובחת
המג'נון 31.10.2012
 
 
 
עוד בנושא זה
 
 
עוד מאותו כותב
 
 
 
 
 
powered by 
  המערכת
 
 
הזיקית בפייסבוק
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
רדיו קול הקמפוס
 
 
תנאי שימוש
 
כל הזכויות שמורות ©