הזיקית
 
 
   
 
 
  עמוד הבית
|
כנסו-כנסו
|
אודות
|
צרו קשר
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
 
 
 
 
 
 
 
חיפוש:
 
 
חפש
 
חיפוש מתקדם>
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
הכי טוב שיש לנו
 
אלי גוטמן הוא הראוי ביותר לאמן את נבחרת ישראל בכדורגל, גם אם לא תעפיל למונדיאל 2014
מאת עילם מילוא | 31.10.2012
 

 

>>> העמוד של "הזיקית" בפייסבוק

 

תניחו לו. תנו לו זמן. כי אחרי שתקשורת הספורט בישראל קרעה אותו  לגזרים, חייבים לכתוב את האמת: מאמן נבחרת ישראל, אלי גוטמן, הוא הטוב ביותר שיש היום בשוק הישראלי, ולכן אין ראוי ממנו לאמן את הנבחרת. הרי מאמנים זרים כבר קיבלו הזדמנויות, והתוצאות לא היו טובות יותר. גוטמן חייב לסיים את הקמפיין הנוכחי, מוקדמות מונדיאל 2014, ולהמשיך לקמפיין נוסף, מוקדמות יורו 2016. הוא הכי טוב שיש לנו.

 

גוטמן עצמו עובר תהליך למידה. נבחרת ישראל היא לא עוד קבוצה בליגת העל, ולכן אין לו זמן להשתית את הדרך והמקצוענות שהוא רגיל להתוות בקבוצות בהן אימן. הוא איבד, אמנם, נקודות בשני המשחקים הראשונים בקמפיין, ובטוח שיאבד עוד בעתיד, אבל הוא האיש הנכון למשימה החשובה מכל: להחזיר לקהל את האמון בנבחרת. הרי הסיכוי של ישראל להעפיל למונדיאל הוא קלוש ביותר, כמו גם האפשרות שהיא תהווה יריבה משמעותית לנבחרות החזקות, איתן היא מתמודדת בבית מס' 6 - רוסיה ופורטוגל. עם זאת, לגוטמן יש יכולת מקצועית לבנות נבחרת שתתמודד איתן בעתיד. אולי כבר בקמפיין הבא.

קיבל את הזמן הראוי להתוות את דרכו בנבחרת ישראל. שלמה שרף
תצלומים: צילומי מסך

אחרי צמד המשחקים הראשון נגד נבחרות רוסיה ואזרבייג'אן הבין גוטמן שהוא חייב לבצע מהפכה בסגל השחקנים, ולזמן את אלו שמשחקים בקבוצותיהם ונמצאים בכושר. נגד לוקסמבורג, גם אם מדובר בנבחרת של שחקנים חובבנים, זה הוכיח את עצמו. לראיה, ישראל סיימה עם שני ניצחונות ויחס שערים של 9:0 - נתון שאף אחד מהפרשנים לא היה מעז להמר עליו. סביר להניח שזו השיטה שגוטמן ידבק בה עד לסיום כהונתו, כי לנבחרת ישראל לא ייכנס מי שאין לו מקום אפילו בקבוצה שלו. כמו כן, שחקני ההתקפה של הנבחרת כישרונים וזקוקים לזמן נוסף כדי לחדד את התיאום ביניהם. הבעיה העיקרית היא ההגנה, שם אין לא כישרון ולא תיאום, וזה חייב להשתנות. סוג של מבחן עבורו.

 

לגוטמן יש ניסיון בבנייה. תשאלו את אוהדי הפועל תל אביב. ההבדל העיקרי הוא שמצב הנבחרת קשה בהרבה ממצבה של הפועל תל אביב, אליה הגיע באמצע עונת 2007/08. שם הקהל תמך והאמין, ומילא את אצטדיון בלומפילד בכל משחק, גם במצבים הקשים. ולכן תהליך הבנייה לקח בסך הכל שלוש שנים וחצי. בנבחרת זה יקח הרבה יותר, במקרה הטוב חמש או שש שנים, אבל בסוף נוכל להביט לנבחרות הגדולות בעיניים.

 

ההשוואות בתקשורת הספורט בין נבחרתו לזו של שלמה שרף בשנות ה-90 הן לא נכונות ולא הוגנות כלפי גוטמן. אפשר להגיד שהיה לשרף אז את דור השחקנים הטוב ביותר של ישראל, דור הזהב אם תרצו. בנוסף, שרף אימן את נבחרת ישראל שמונה שנים, ולכן הצליח להתוות את דרכו ואיתו הנבחרת הייתה הקרובה ביותר להעפלה לטורניר (יורו 2000). במילים אחרות, נתנו לשרף את הזמן שהיה צריך. ואם גוטמן יקבל מחצית מהזמן שקיבל שרף, בשילוב תמיכה של תקשורת הספורט ושקט מקצועי לו הוא רגיל, הוא יחזיר לעם ישראל בריבית. כי כמו שכבר כתבתי, הוא הטוב ביותר שיש לנו. 

 
הוספת תגובה  הוספת תגובה
 
הדפסה  הדפסה
 
שילחו לחבר  שילחו לחבר
כנסו כנסו
 
0 תגובות
לקריאת כל התגובות ברצף
 
עוד בנושא זה
 
 
עוד מאותו כותב
 
 
 
 
 
powered by 
  המערכת
 
 
הזיקית בפייסבוק
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
רדיו קול הקמפוס
 
 
תנאי שימוש
 
כל הזכויות שמורות ©