הזיקית
 
 
   
 
 
  עמוד הבית
|
כנסו-כנסו
|
אודות
|
צרו קשר
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
 
 
 
 
 
 
 
חיפוש:
 
 
חפש
 
חיפוש מתקדם>
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
נקודת אור
 
כשנבחרת ישראל בכדורגל נמצאת במשבר מקצועי, זה הזמן המתאים ביותר להעביר את סרט הקפטן מבניון החלש לנאתכו הצעיר
מאת שחר שטיינפלד | 07.11.2012
 

 

>>> העמוד של "הזיקית" בפייסבוק

 

במצב העניינים כיום, קפטן נבחרת ישראל בכדורגל, יוסי בניון בן ה-32, כבר נמצא מעבר לשיאו המקצועי, ואינו בכושר ראוי. חתימתו בווסטהאם יונייטד לעונה הנוכחית כשהיא כבר החלה, מסמנת זאת בצורה הטובה ביותר. מי שצריך לקחת את סרט הקפטן במקומו הוא ביברס נאתכו.

 

אומנם קשה בשלב זה להוכיח שנאתכו יכול להיות המנהיג שיכול לקחת על עצמו את ניהול הנבחרת בקמפיין הנוכחי ובבאים אחריו, אך עובדה אחת עומדת איתן: הוא נמצא כיום בכושר פנטסטי בליגה הרוסית, ונחשב לאחד משחקני המפתח בקבוצתו רובין קאזאן. זאת כמובן להבדיל משאר הלגיונרים בנבחרת, המשחקים באירופה, שעדיין מדשדשים בקבוצותיהם מבחינת יכולת מקצועית וקבלת דקות משחק.

אולי עם נאתכו (בתמונה) כמנהיג, הנבחרת תעפיל לטורניר גדול  
תצלום:Wikipedia, Amarhgil תצלום לובי: צילום מסך

היעילות של נאתכו תבוא לידי ביטוי ברגע בו מאמן הנבחרת, אלי גוטמן יידע להשתמש בו בחוכמה, כפי שעשה כשאימן אותו בהפועל תל אביב. אם הוא יבנה את תלכיד שחקני הנבחרת סביב נאתכו - שמה שמבדיל אותו מאחרים זה דווקא האופי והאישיות המיוחדים שלו: בלי דיבורים מסביב ושחצנות, רק עבודה קשה על המגרש - סיכויי ההצלחה במה שנשאר מקמפיין מוקדמות מונדיאל 2014 ובעתיד, יהיו גבוהים יותר.

 

אסור לשכוח שהעברת השרביט מבניון לנאתכו יכולה להתעכב קצת. גוטמן שהתראיין לא מעט בכלי התקשורת בנושא טען לא פעם כי כל עוד בניון משחק בנבחרת, הוא יהיה הקפטן. צריך רק לקוות שהוא יודע היטב שברמתו המקצועית הנוכחית, יהיה קשה מאוד להסתמך על היכולת המקצועית והתרומה שלו. נראה שאי זימונו לצמד המשחקים נגד לוקסמבורג הוא תחילת הדרך בהפנמת העניין. מצד שני, אפשר להסתכל על הדברים בצורה קצת אחרת. הרי קשה לומר שאי זימונו של בניון יכריע את הכף לקראת העתיד בכל הקשור לזהות עונד סרט הקפטן של הנבחרת. כי במידה שהוא יקבל דקות משחק, ויבסס עצמו כשחקן הרכב בווסטהאם יונייטד, ישנה סבירות גבוהה שיקבל מגוטמן זימון מחודש למשחק נגד נבחרת פורטוגל במרץ, ואז כל הבאזז התקשורתי סביב אי זימונו יתגמד כלא היה.

 

מבחינה מקצועית, יכולת הנבחרת דגם 2012 היא סימן שאלה גדול לגבי עתידה, לכן היא נמצאת במצב אידיאלי של חילופי דורות, מבחינת הסגל הקיים, צוות האימון וזהות המנהיג על המגרש. בתוך כל החושך ואי הוודאות נאתכו הוא נקודת האור. בגיל 24 ובשיא כושרו, זה הזמן שלו להיכנס לנעליו של בניון, להוביל את הנבחרת להצלחות ולצורת משחק ראויה ומכובדת, שתחזיר את האמון לקהל. ומי יודע, אולי עם נאתכו כמנהיג, נבחרת ישראל תעפיל ליורו או מונדיאל.

 
הוספת תגובה  הוספת תגובה
 
הדפסה  הדפסה
 
שילחו לחבר  שילחו לחבר
כנסו כנסו
 
0 תגובות
לקריאת כל התגובות ברצף
 
עוד בנושא זה
 
 
עוד מאותו כותב
 
 
 
 
 
powered by 
  המערכת
 
 
הזיקית בפייסבוק
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
רדיו קול הקמפוס
 
 
תנאי שימוש
 
כל הזכויות שמורות ©