הזיקית
 
 
   
 
 
  עמוד הבית
|
כנסו-כנסו
|
אודות
|
צרו קשר
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
 
 
 
 
 
 
 
חיפוש:
 
 
חפש
 
חיפוש מתקדם>
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
בלי לספר סיפורים
 
כשסביבם כדורגלנים ישראלים כושלים באירופה, ההצלחה של רן בן שמעון וגיא חיימוב בלרנקה אינה מובנת מאליה. גם אם לא יזכו באליפות, הדרך לנבחרת סלולה עבורם
מאת אליאור פרייליך | 12.11.2012
 

 

דרושים לנו עוד כתבים וצלמים. כל הפרטים כאן

 

 

רבים הרימו גבה בקיץ האחרון, כשרן בן שמעון הודיע שהוא לא ימשיך לאמן את עירוני קריית שמונה. בכך הוא ויתר על ההזדמנות התיאורטית לאמן אותה בשלבי הבתים של ליגת האלופות או של הליגה האירופאית, לראשונה בהיסטוריה שלו ושל המועדון. אבל כשרואים את התנהלותו של בעל הקבוצה, איזי שרצקי, ואת הקושי שלה לתפקד מקצועית בליגת העל ובליגה האירופאית במקביל, פתאום ההחלטה שלו לעזוב נראית סבירה הרבה יותר.

 

בן שמעון עושה חיל בליגה הראשונה בקפריסין כשהוא מוביל את שחקני א.א.ק לרנקה לצמרת, עם גיא חיימוב (26) שהוא השוער היחיד באירופה שלא ספג עד כה שער כבר שבעה מחזורים. ספק אם הוא תיאר לעצמו שישחק העונה בליגה הקפריסאית, לאחר שבתחילת העונה שעברה הוא הגשים חלום והפך לשוער הראשון של קבוצת נעוריו, מכבי תל אביב. למרות זאת, נראה שפתיחה בהרכב ב-19 משחקים לא הספיקה לצהובים, אולי בגלל שספג 21 שערים, והם החליטו להחתים את וינסנט אניימה, כשהמסר לחיימוב היה ברור - אנחנו עדיין לא סומכים עליך. במקום לחכות להזדמנות על הספסל, הוא עבר לקפריסין בשביל לשתף פעולה עם המאמן שהאמין בו כשוער ראשון בעירוני קריית שמונה בעונת 2010/11.

העזיבה של בן שמעון את קריית שמונה הפכה פתאום מובנת. שרצקי (בלבן) עם צ'יזיק
תצלומים: האתר הרשמי של מכבי חיפה

בדומה לעבודתו בעירוני קריית שמונה, גם העונה מצליח בן שמעון להוציא מקבוצה בינונית את המקסימום. א.א.ק לרנקה, אם לא נחשיב את העפלתה לשלב הבתים של הליגה האירופית בעונה שעברה, לא נמנית עם הקבוצות הבכירות בקפריסין. ובכל זאת, היא נמצאת בצמרת הליגה בזכות עבודה קשה של המאמן שעובד ולא מספר סיפורים על קשיי התאקלמות, כמו שנוהגים לספר כדורגלנים ישראלים המקרטעים בעונתם הראשונה ביבשת, כתירוץ לכישלונם.

 

בליגה הקפריסאית הראשונה אין הגבלה על מספר השחקנים הזרים בקבוצות, ולכן כסף גדול מושקע ברכישת כדורגלנים איכותיים. וכשאפשר לספור על יד אחת את כמות הישראלים, המקבלים דקות משחק באופן קבוע בקבוצותיהם באירופה, לעומת העובדה שבן שמעון מוביל קבוצה לצמרת הליגה שלה, עם שוער ישראלי שהוא באנקר, ההצלחה מדברת בעד עצמה. נראה שהשניים נהנים הרבה יותר שם מאשר איתי שכטר באנגליה, למרות הלירות סטרלינג הנוספות שהוא מרוויח.

 

הסיכוי שגם העונה הזאת תסתיים באליפות בעבור בן שמעון הוא נמוך. סביר להניח שהיתרון האיכותי של קבוצות הצמרת האחרות - ביניהן אפואל ניקוסיה או אנורתוזיס פמגוסטה - יבוא בסופו של דבר לידי ביטוי, והם ישאירו את א.א.ק לרנקה מאחור. גם חיימוב לא ישמור על רשת נקייה עוד זמן רב. אבל אם השניים ימשיכו ביכולת מקצועית הזו, ובעיקר ימשיכו לקבל החלטות נכונות, לא נתפלא אם נראה אותם בקרוב משתפים פעולה גם בנבחרת ישראל כי מי שנמצא בה כיום לא טוב יותר.

 
הוספת תגובה  הוספת תגובה
 
הדפסה  הדפסה
 
שילחו לחבר  שילחו לחבר
כנסו כנסו
 
0 תגובות
לקריאת כל התגובות ברצף
 
עוד בנושא זה
 
 
עוד מאותו כותב
 
 
 
 
 
powered by 
  המערכת
 
 
הזיקית בפייסבוק
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
רדיו קול הקמפוס
 
 
תנאי שימוש
 
כל הזכויות שמורות ©