הזיקית
 
 
   
 
 
  עמוד הבית
|
כנסו-כנסו
|
אודות
|
צרו קשר
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
 
 
 
 
 
 
 
חיפוש:
 
 
חפש
 
חיפוש מתקדם>
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
מי טיפש
 
תוכנית הריאליטי החדשה "גולסטאר" מנסה לבנות קבוצת כדורגל ממבחר מפורסמים וטום קשתי. מתן יציב נהנה אפילו מאורן זריף, אך מזהיר שההומור נמוך
מאת מתן יציב | 25.11.2012
 

 

>>> העמוד של "הזיקית" בפייסבוק

 

 

אי אפשר להתווכח עם העובדה שתוכניות הריאליטי השתלטו על מסכי הטלוויזיה. כבר בחרנו שורד, זמר, זמר מזרחי, רקדן וטבח, ואפילו צפינו במשפחות במשבר, ברווקים וברווקות שיוצאים לפגישה עיוורת, במפורסמים המצלמים את חייהם במצלמת וידאו וכמובן ב"האח הגדול". אבל "גולסטאר" סדרת הדוקו-ריאליטי החדשה של הוט, היא ללא ספק משהו אחר, לטוב ולרע.

 

השחקנים ניר (נירו) לוי ודן שפירא, הזמרים רון שובל, דור דניאל וקובי אוז, שדרני הרדיו עופר דומינגז והראל סלוצקי, שדר הספורט אבי מלר, המיסטיקן אורן זריף וטום קשתי יוצא התוכנית "המירוץ למיליון" שתפקידו בעולם טרם הוברר, התאחדו על מנת להפוך לקבוצת כדורגל מקצועית בעזרתו של המאמן והכדורגלן האגדי, שייע פייגנבוים.

 

פייגנבוים לא פראייר, ולא מוותר להם בגלל שהם מפורסמים. הוא מריץ אותם, משסה בהם כלבים כדי לא יפחדו, נותן להם לשחק בבוץ, לישון בשטח ולהפסיד לקבוצת הנשים של מכבי חולון - כל מה שצריך כדי שבסוף הם יהפכו לקבוצת כדורגל לגיטימית לכל דבר ועניין. כמובן שאם בדרך יש צחוקים אז מה טוב.

 

מברך פירות, ישן עם בובות של דרדסים ולא מפסיק לדבר על עצמו בגוף שלישי. זריף
תצלומים: צילום מסך

הרעיון יצירתי ומאוד משעשע. עשרה מפורסמים, שלא נמצאים בשיא הכושר, מתחילים לרוץ, לבעוט ולבצע פעילויות ספורטיביות שככל הנראה לא עשו בשנים האחרונות. והרי אין משהו שמצחיק יותר את הצופים מלראות אותם סובלים, מתכווצים, נופלים, מסתבכים עם הכדור ולא מוצאים את עצמם על המגרש. רוב המשתתפים אהוב מאוד על הקהל. לוי ושפירא, למשל, שני שחקנים מוערכים, מתגלים כבני אדם נחמדים וחברותיים, כמו דניאל ואוז. הפתעת התוכנית היא ללא ספק סלוצקי ודומינגז, שבולטים בשנינותם הבלתי פוסקת כלפי שאר המשתתפים.

 

מצד שני, נוצר מצב שהצופים נחשפים לצדדים נוספים של חלק מהמשתתפים, שאולי עדיף היה שלא נדע עליהם. קשתי, לדוגמה, לא עשה שום דבר משמעותי בחייו שמצדיק את הימצאותו בשורה אחת עם זמרים ושחקנים מוכשרים. כמות השטויות היוצאת לו מהפה היא אינסופית, והמחסור באינטליגנציה ניכר לכל עבר. יסלחו לי מלהקי התוכנית, אבל הוא לא צריך לקבל זמן מסך.

 

ואם בשטויות עסקינן, איך אפשר שלא להתייחס לשרלטן הראשי זריף. האיש שמברך פירות, ישן עם בובות של דרדסים, וטוען שהוא רואה יותר טוב כשעיניו קשורות - לא מפסיק לדבר על עצמו בגוף שלישי ולהללו בפני המצלמה. הוא מכנה את עצמו "איש הכוחות העל טבעיים" וטוען שהוא מסוגל לכשף את הקבוצה היריבה כדי שתשחק פחות טוב. אך באופן מוזר, כל פעם כשהיא מגיעה לשחק מולם גורס זריף כי אינו מרגיש את הכוחות שלו מרוב שהתמסר לכדורגל, מה שבוודאי לא ניכר ביכולתו על המגרש.

 

ניתן לראות כי יוצרי "גולסטאר" לא רצו ליצור סדרה איכותית אלא מצחיקה, שתמשוך את הצופים בעיקר בעזרת ההומור הנמוך, המצבים הקומיים אליהם נקלעים המשתתפים וכמובן הטיפשות. כי הרי סטטוס בפייסבוק המצטט משפט טיפשי שאמר קשתי יצליח לגרוף כמות נכבדה של לייקים. לחובבי האיכות וההומור הגבוה, אני ממליץ לא לנסות אפילו לצפות בה כי הם יקללו את הרגע בו עברו לערוץ HOT3 בממיר. לעומתם, אוהבי ההומור הפשוט, הנמוך והרדוד כמוני, יראו אותה, יודו שהיא טיפשית וימשיכו ליהנות ממנה. כי מטופש, זה המצחיק החדש.

 
הוספת תגובה  הוספת תגובה
 
הדפסה  הדפסה
 
שילחו לחבר  שילחו לחבר
כנסו כנסו
 
0 תגובות
לקריאת כל התגובות ברצף
 
עוד בנושא זה
 
 
עוד מאותו כותב
 
 
 
 
 
powered by 
  המערכת
 
 
הזיקית בפייסבוק
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
רדיו קול הקמפוס
 
 
תנאי שימוש
 
כל הזכויות שמורות ©