הזיקית
 
 
   
 
 
  עמוד הבית
|
כנסו-כנסו
|
אודות
|
צרו קשר
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
 
 
 
 
 
 
 
חיפוש:
 
 
חפש
 
חיפוש מתקדם>
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
חיסול לא ממוקד
 
כדורסל ישראלי באירופה זה לא רק מכבי תל אביב והפועל ירושלים, ורצוי שאנשי ערוץ הספורט יבינו זאת לפני שיקברו את הענף
מאת מתן יציב | 05.12.2012
 

 

>>> העמוד של "הזיקית" בפייסבוק

 

"אין כדורסל בארץ" הוא אחד הציטוטים האהובים על חלק ממנחי ערוץ הספורט ופרשניו. כשהנושא עולה לפרק זמן קצר מאוד בתוכניות הערוץ, בין עוד הפסד של נבחרת ישראל בכדורגל לעוד ציטוט טיפשי של שחקן מהענף, נשמעות מפרשני הערוץ לא מעט מילים רעות על הכדורסל הישראלי ומעט מאוד פרגון. הקו הזה ממשיך גם כשמדובר בסיקור משחקיהן של קבוצות שהן לא מכבי תל אביב או הפועל ירושלים במפעלים אירופאים. כך שאם לומר את האמת, הפרשנים צודקים או לפחות צודקים חלקית. כי אם הכדורסל הישראלי ימשיך לקבל סיקור כל כך דל ומעט מאוד פרסום, כמו שהוא מקבל כיום בערוץ הספורט ובמיוחד באתר, הענף יגסוס וייעלם מהמפה, גם אם מדובר בענף הספורט השני בגודלו בישראל.

 

הפועל חולון והפועל גלבוע/גליל, שתי הקבוצות היחידות שזכו באליפות המדינה בחמש העונות האחרונות, לצד מכבי תל אביב, מייצגות את הכדורסל הישראלי במפעלים היורוצ'לנג' והליגה הבלקנית, בהתאמה. כל חובב ספורט שמסתמך על המידע שהוא קורא באתר האינטרנט של ערוץ הספורט, ושאינו אוהד מושבע של אחת הקבוצות הללו, לא יודע את מועדי המשחקים שלהן במפעלים האלו, ואפילו לא את תוצאותיהם. במקומם ניתן למצוא בעיקר ידיעות וכתבות על מכבי תל אביב ביורוליג או על הפועל ירושלים הדועכת ביורוקאפ. יתר על כן, באתר אין אפילו לשונית שמוקדשת למשחקי הפועל חולון ביורוצ'לנג', לעומת זו המוקדשת לליגה הבלקנית ולגלבוע/גליל.

 

אני גולש במה שאמור להיות אתר הדגל של הספורט הישראלי ומתקשה להאמין. "זו בטח טעות, אחרי המשחק הם יפרסמו סיקור מושקע" אני מנסה לשכנע את עצמי, תוך שיטוט בין אתרי אינטרנט פיראטיים, בניסיון נואש למצוא שידורים של משחקי חולון או לפחות עדכונים חיים. המצב הופך לעגום עוד יותר כשמסתיימים משחקיהן של חולון וגלבוע/גליל באירופה. למשל, בעונה הנוכחית, במהלך שני המשחקים שהתקיימו בשלב הראשון של המפעלים האירופאים, לא היה ולו אזכור קטן של הפועל חולון באתר ערוץ הספורט, גם לא כשעה לאחר המשחק. האזכורים הגיעו רק בשעות הבוקר או הצהריים שלמחרת.

מחפשים את שידור משחקי קבוצתם באירופה באתרים פיראטיים. אוהדי הפועל חולון
תצלום: אלן שיבר, אתר מנהלת הליגה. תצלום לובי: עודד קרני, אתר מנהלת הליגה

"אין כדורסל בארץ" שוב המשפט הזה הדהד לי בראש, בעודי כותב פסקה זועמת על קיר הפייסבוק של אתר ערוץ הספורט, לאחר התעלמותו המוחלטת ממשחקה של הפועל חולון נגד טלקום בון הגרמנית. "איך יהיה כדורסל בארץ?" אני שואל את מסך המחשב בעצבים, כאילו מחכה לתשובה מעמוד הפייסבוק של האתר. למה שרוכש פוטנציאלי או מפרסם ירצה להשקיע את כספו בקבוצה שאינה מכבי תל אביב, אם הוא יודע שלא יקבל את הפרסום לו הוא מקווה? מאז עברו עוד שני משחקים (נגד אנטוורפן ג'יאנטס הבלגית וארמיה הגיאורגית) והסיקור השתנה במעט. אמנם הוא עלה בערב המשחק, אבל רק שעתיים וחצי לאחר שהסתיים.

 

רק לשם השוואה, באתרי ספורט ישראלים אחרים, הסיקור לגבי משחקיה של חולון פורסם כשעה לאחר סיומם, כאשר באתר הרשמי של מפעל ה"יורוצ'לנג'" סיקור משחקה של חולון נגד ארמיה היה הראשון שהופיע בדף הראשי של האתר. הכעס ממשיך להשתלט עליי גם כשאני נזכר בתוכנית "חמישיות" אשר משודרת כמעט מדי שבוע (כשאין שידורים של משחקי ליגת האלופות בכדורגל) ותפקידה, לכאורה, לסכם את אירועי מחזורי הליגה בכדורסל הישראלי במשך כשעה. בפועל, כמעט מחצית מהתוכנית מוקדשת לסיכום המחזור בליגה הישראלית ולראיון עם שחקן או מאמן.

 

לאחר מכן, ישנה רבע שעה שמתייחסת אך ורק למשחקי מכבי תל אביב באירופה, ובסוף נגיעה גם ב-NBA. עם זאת, אם לא משודרות כתבות צבע עליהן או על שחקניהן, קבוצות כמו מכבי אשדוד, אליצור אשקלון ואפילו אליצור נתניה שפתחה את העונה עם חמישה ניצחונות רצופים, מוזכרות לפרקי זמן קצרים מאוד. כדורסל ישראלי באירופה הוא לא רק מכבי תל אביב, והגיע הזמן שבערוץ הספורט יפנימו את זה.

 

גם אם משפחת רקנאטי היא מבעלי המניות בקבוצה, ומחזיקה במקביל בלא מעט מניות בערוץ. במקום להתלונן ולגנות את הענף, לדרוך עליו ולהוריד אותו מהכותרות - אפשר לנסות דרך אחרת. יש למנף אותו, לעזור לו להיכנס עמוק יותר לתודעה של חובבי הספורט בארץ, ולתת לו בימה גדולה יותר, בדיוק כמו שעושה הערוץ בשידורי ליגת העל בכדורגל. וכך אולי לגרום למשקיעים להיכנס לענף ולהשקיע בקבוצות, בידיעה שגם הן תקבלנה את הבמה שמגיעה להן, במיוחד כאשר הן משחקות באירופה ומייצגות שם את הכדורסל הישראלי. 

 
הוספת תגובה  הוספת תגובה
 
הדפסה  הדפסה
 
שילחו לחבר  שילחו לחבר
כנסו כנסו
 
2 תגובות
לקריאת כל התגובות ברצף
1. כל מילה בסלע!
צודק 06.12.2012
 
 
2. חולון
מאור 07.12.2012
 
 
 
עוד בנושא זה
 
 
עוד מאותו כותב
 
 
 
 
 
powered by 
  המערכת
 
 
הזיקית בפייסבוק
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
רדיו קול הקמפוס
 
 
תנאי שימוש
 
כל הזכויות שמורות ©