הזיקית
 
 
   
 
 
  עמוד הבית
|
כנסו-כנסו
|
אודות
|
צרו קשר
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
 
 
 
 
 
 
 
חיפוש:
 
 
חפש
 
חיפוש מתקדם>
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
אולי זה יקרה היום
 
מה עובר על מי שלא מאמין בהורוסקופים אבל דבר ראשון בבוקר רץ לקרוא בהם
מאת רוני נחושתן | 24.11.2007
 

דברים טובים בדרך אליך
תצלום: SXC
קמתי בבוקר, צחצחתי שיניים ושמתי קומקום. גם היום, כמו בכל יום, פתחתי את דלת הבית, ומיהרתי להכניס את העיתון. דפדפתי בשקיקה, קראתי את כל הכותרות, ובנושאים שלא קשורים לפוליטיקה אפילו התעכבתי יותר. בסוף הגעתי למדור הרצוי: ההורוסקופ.

גם אלו שלא מאמינים בו (ותאמינו או לא אני נמנית עליהם), שואפים בכל זמן נתון שהמזל /גורל יאיר להם פנים ומשהו גדול שלו חיכו, אם במודע או לא, יציף את חייהם בהילה ענקית שתסחף אותם למקום עילאי.

היום, למשל, ההורוסקופ שלי טען כי "שיתופי פעולה או שותפויות חדשות יפתחו עבורכם הזדמנויות שטרם ידעתם". מה זה אומר? אילו שותפויות? האם שיתוף הפעולה שלי עם חברי ללימודים, בעבודה מרתקת שעלינו להגיש לשבוע הבא תפתח לי דלתות בעולם העבודה? אני בספק. הייתכן כי שיתוף הפעולה ביצירת המגזין האינטרנטי הראשון של המכללה למנהל, שבגללו אני יושבת עכשיו מול המחשב וכותבת לכם דברים אלו, הוא שיפתח בפני הזדמנויות שטרם ידעתי?

אני יושבת מול ההורוסקופ שלי ומנסה להתאים את ההתרחשויות בחיי למה שכותבים בעיתון. אני לוגמת את השלוק האחרון מכוס התה של הבוקר, סוגרת את העיתון ונאנחת. גם היום לא כתבו בהורוסקופ את מה שרציתי לשמוע.

עכשיו, כשאני כותבת מתעוררות בי תהיות רבות. איך ייתכן שהורוסקופ אחד מתאים למגוון רחב כל כך של אנשים? אני מכירה הרבה אנשים ששייכים למזל שלי ואנחנו מאוד שונים. אם כך, איך ייתכן שההורוסקופ מייעד לי דברים שמיועדים לעוד כל כך הרבה אנשים? האם מטרתו של ההורוסקופ היא אך ורק למלא עוד חלק מדף העיתון כשאין משהו אחר לכתוב בו? או שמא מטרתו של ההורוסקופ היא לגרום לך להתאים את מה שאתה מאחל לעצמך למה שכתוב, להאמין שאותו דבר אכן עומד להתממש, וכך תגרום לאותו דבר מיוחל להתממש?!

אבל שאיפתי הכנה היא לפתוח את מדור ההורוסקופ ולקרוא שהיום לא יקרה לי שום דבר משמעותי. אני אקום בבוקר, אשתה תה ואקרא עיתון. אסע ללימודים דרך אותם פקקים שיש בכל יום, בתום הלימודים אסע לעבודה ואלך לישון. כך אני אדע כי יבוא יום שבו אקרא שמצפה לי יום מלא חוויות חדשות ומסעירות. למשל, טור שכתבתי ל"הזיקית" מצא חן בעיני עורך עיתון כלשהו, והוא רוצה שתמורת סכום סמלי, שעם הזמן והנכונות הוא יגדל, אתחיל לכתוב גם עבור אותו עיתון. במצב שכזה, אין שום צורך שאתחיל לנסות להתאים אירועים בחיי למה שההורוסקופ טוען, והייתי מתחילה את היום עם ידע ודאי על העומד להתרחש.

 
הוספת תגובה  הוספת תגובה
 
הדפסה  הדפסה
 
שילחו לחבר  שילחו לחבר
כנסו כנסו
 
2 תגובות
לקריאת כל התגובות ברצף
1. תתחתני איתי ???
גרי 15.12.2007
 
 
2. ההורוסקופ של רוני
סיגל 17.01.2008
 
 
 
עוד בנושא זה
 
 
 
 
 
powered by 
  המערכת
 
 
הזיקית בפייסבוק
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
רדיו קול הקמפוס
 
 
תנאי שימוש
 
כל הזכויות שמורות ©