הזיקית
 
 
   
 
 
  עמוד הבית
|
כנסו-כנסו
|
אודות
|
צרו קשר
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
 
 
 
 
 
 
 
חיפוש:
 
 
חפש
 
חיפוש מתקדם>
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
צביעות, רבותי, צביעות
 
שירה יצחקי לא מבינה למה הצופים הזדעזעו מתחקיר "כלבוטק" על מפעלי הבשר של תנובה. היא קוראת לכולנו לשנות הרגלים ולאכול פחות בעלי חיים
מאת שירה יצחקי | 17.12.2012
 

>>> העמוד של "הזיקית" בפייסבוק

 

לאחר שכולם הזדעזעו עד תהומות נפשם מכתבת התחקיר ששודרה ב"כלבוטק" על הנעשה בבית המטבחיים של "אדום אדום" של תנובה, השאלה היא ממה? הלא המידע שהועבר לצופים היה מאוד מצומצם,  לא הסבירו לנו מהו מצב תקין, ולא ערכו  השוואה כלשהי לבתי מטבחיים אחרים, שבהם ייתכן שהמצב אף גרוע יותר. כבר בערב בו פורסם התחקיר סערו הרשתות החברתיות. "חרם צרכנים על תנובה" הייתה הכותרת שחזרה. בזה אחר זה הצטרפו כמו צאן לטבח צופים מזועזעים לקבוצה שקוראת להחרים את החברה. רות קוליאן, חרדית בשנות ה-30 לחייה, אף הגישה בקשה לתביעה ייצוגית נגד החברה בגין התעללות בבעלי חיים. כל שנותר לי לשאול  הוא היכן הייתם עד עכשיו?

 

התחקיר לא עשה דבר מלבד להציג את העובדות ההגיוניות הללו בפריים טיים. רק חבל שלא טרחו להוסיף שהמצב זהה לחלוטין כמעט בכל המשחטות הפעילות בישראל. כיצד ייתכן  שכתבת התחקיר כל כך רדודה ודלה בתוכן, שלא הראתה דבר מעבר למציאות יומיומית של שחיטה, הצליחה להפתיע כל כך הרבה אנשים? האם באמת כמעט מחצית מאזרחי המדינה יצאו מנקודת הנחה שבעלי חיים רוצים להישחט, ומגיעים בשמחה אל הרגע הזה או שמא המשחטות הן בעצם יום ספא לפרות ולכבשים עם פילינג עמוק במיוחד? אולי הדבר היחיד שהתחקיר הצליח לעשות הוא להציב מולנו את מה שכבר ידענו, ובחרנו להעלים ממנו עין? הזעזוע של צרכני הבשר אינו יותר ממס שפתיים. להגיד שזה ממש נורא, בזמן שמבקשים מהמוכר מנה וחצי שווארמה זאת צביעות לשמה.

 

כמעט כולם אוכלים בשר. ברשתות המזון הגדולות יש שלט גדול שמכריז "קצבייה" כדי שנדע בדיוק איפה למצוא אותו, בשונה מהמזון הצמחוני שנמצא לצד הירקות הקפואים, גלמוד וחסר שילוט. במסעדות הסיפור דומה. המנות הבשריות בולטות בתפריט תחת הכותרת "עיקריות" כך שאין צורך לבקש מנה צמחונית מיוחדת, שספק אם בכלל מופיעה ברשימה, ולהמתין למלצרית  שתבדוק מהי. אז כשהבשר כל כך זמין, בניגוד לאוכל הצמחוני, אין פלא שרוב האנשים מדחיק את המחשבה שאכן מדובר בבעלי חיים.

כשעגל נשחט וגועה בקול, העגלים בחוץ מבינים שזה מקום שהם לא רוצים להיות בו
תצלומים: צילומי מסך

המראה שהונחה מול הצופים בפריים טיים של יום חמישי לא הייתה הרבה מעבר לכך. אני בטוחה שאף אחד לא חשב שבשר גדל על העצים, אבל רבים מעדיפים לשמור על קו מחשבה מופשט לפיו החיה מתה, ואז אוכלים אותה. נראה שהמחשבה על מה עובר עליה בדרך לצלחת אבדה בדרך. כיוון שמידע על תנאי גידול של בעלי חיים קיים בשפע ברחבי האינטרנט וגוגל ישמח לספק אותו, אני אדלג על החלק הזה, ואעבור ישר לשלב הכיפי כביכול - השחיטה, שהמידע לגביה לוט בערפל. בישראל אין טעם לדון בשחיטה לא כשרה. נאורים ככל שנהיה, המדינה עדיין יהודית והרוב המכריע של המשחטות פועל בהתאם לחוקי ההלכה, לפיהם החיה חייבת להיות בהכרה מלאה, כדי לוודא שהיא אכן בחיים בזמן הפעולה, כך שאין סיכוי שמדובר בטריפה.

 

והנה סוד קטן. בעלי חיים מזהים את בני מינם ואת הצלילים שהם משמיעים. כשעגל נשחט וגועה בקול עד מותו, העגלים  שממתינים בחוץ שומעים אותו, ומבינים שהכיוון ממנו בקע הקול הוא של מקום שהם לא רוצים להיות בו. בנוסף, בתנאים שבהם החיות נמצאות, דחוסות ולחוצות, הן מנסות לצעוד לאחור ובדרך דורסות את אלו שנמצאות איתן. כדי לגרום להן להתקדם לתוך בית המטבחיים אין לעובדים ברירה אלא לבעוט בהן, לחשמל ולהכות אותן. כי כמו אדם שמובל אל מותו - גם החיות  נוטות להתנגד ולהילחם על חייהן.

 

החקיקה בישראל כנראה לא תשתנה בקרוב. השחיטה תישאר כשרה, משחטות ימשיכו להדהיר חיות אל מותן תוך שימוש באלימות, כי זה פשוט לא כלכלי להמתין שהן יגיעו מרצונן לסכין. תנובה תתמודד עם חרם הצרכנים הזה כמו שהצליחה לעשות עם חרם הקוטג' בקיץ 2011 והשמש תזרח גם מחר. רק אנחנו יכולים להשתנות. תזונה צמחונית, באופן מלא או חלקי (למשל לאכול בשר רק בסופי שבוע) תעזור למנוע את המצב הזה. כשקונים פחות, מגדלים פחות, ובהתאם פחות חיות מובלות לשחיטה ועוברות התעללות, כאבים וסבל. כל אחד יכול לשנות את המצב בכך שישנה את התנהגותו. בלי מחאות ובלי החרמות. רק להחליט.

 
הוספת תגובה  הוספת תגובה
 
הדפסה  הדפסה
 
שילחו לחבר  שילחו לחבר
כנסו כנסו
 
0 תגובות
לקריאת כל התגובות ברצף
 
עוד בנושא זה
 
 
עוד מאותו כותב
 
 
 
 
 
powered by 
  המערכת
 
 
הזיקית בפייסבוק
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
רדיו קול הקמפוס
 
 
תנאי שימוש
 
כל הזכויות שמורות ©