הזיקית
 
 
   
 
 
  עמוד הבית
|
כנסו-כנסו
|
אודות
|
צרו קשר
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
 
 
 
 
 
 
 
חיפוש:
 
 
חפש
 
חיפוש מתקדם>
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
מועדון ההזדמנות האחרונה
 
לאחר שאלי טביב החריב שתי קבוצות כדורגל, בית"ר ירושלים היתה יכולה להיות המבחן האחרון שלו בניהול בענף הישראלי. לו רק היה רוכש אותה
מאת שחר שטיינפלד | 21.12.2012
 

 

>>> העמוד של "הזיקית" בפייסבוק

 

מאז הימים הגדולים של משה דדש ואברהם לוי כמנהלים של בית"ר ירושלים בכדורגל, לא הגיע למועדון מנהל ראוי. היו אלה עסקנים כושלים בדמותם של גד זאבי, מאיר פניג'ל, והאחרון הנורא מכולם - ארקדי גאידמק. כעת, עולה השאלה  אם אלי טביב, שגרם לא מעט נזק לקבוצות הכדורגל של הפועל כפר סבא והפועל תל אביב, היה יכול לבנות תלכיד ניהולי נכון וראוי, שהיה מחזיר לבית"ר ירושלים את הניחוח של פעם, ומוביל אותה לצמרת ליגת העל?

 

בישיבת ההנהלה שנערכה בתחילת העונה, נמסר למאמן הקבוצה, אלי כהן, כי מפאת התקציב הדל, סגל השחקנים שפתח את העונה הוא ככל הנראה יהיה גם זה שיסיים אותה בלי שינויים או תוספות. שכן, גם אם ייכנס כסף לקופת המועדון, הוא ישמש לכיסוי הגירעון (הנאמד במיליוני שקלים). מצב הזוי כזה הוא בלתי אפשרי במועדון מפואר כמו בית"ר ירושלים, ורק מחזק את העובדה שהוא נואש לבעל בית יציב, אמיד ובעל רצון להגיע לטווח ארוך. "זה מעסיק אותנו מאוד אם טביב ירכוש את הקבוצה. אין יציבות כלכלית כבר שנים, וזה מפריע לנו. אנחנו מאוד צריכים שיהיה מישהו שישרה שקט במועדון. אנחנו עשינו את שלנו כדי להוכיח לו שהמועדון הזה ראוי בשבילו. הלוואי שיגיע" אמר אבי ריקן, קשר הקבוצה, בראיון לערוץ הספורט בנובמבר.

בית"ר ירושלים נואשת לבעל בית יציב שיגיע לטווח ארוך. אוהדי הקבוצה
תצלום: אלון רחמין. תצלום לובי: צביקה הלפרין

מילותיו מבטאות יותר מכל את נואשותה של בית"ר ירושלים ואת הצורך המיידי ביציבות מערכתית לה זקוקים השחקנים, ההנהלה ובעיקר האוהדים, שמחפשים קצת שקט לאחר ארבע עונות לא קלות בליגת העל, בהן סבלה מגחמותיו של גאידמק. שכן, השקעתו הכספית של האוליגרך אמנם הובילה לזכייה בדאבל, ואף לנגיעה קטנטונת במוקדמות ליגת האלופות, אך התבררה כלא יותר מניסיון כושל לחדור אל הפוליטיקה הירושלמית. לכן נוצר ענן כבד המאפיל גם על מטרות ההשקעה שהיו לטביב, הן עקב עברו המפוקפק והן כמנהל של קבוצות כדורגל אחרות.

 

אם טביב עדיין רציני בכוונותיו, ולאחר תקופת הצינון מסיום הבעלות שלו על הפועל תל אביב (יש לחכות 12 חודשים בין בעלויות על קבוצות כדורגל בישראל) ירכוש את בית"ר, הוא יהיה חייב לבצע שינוי משמעותי בהתנהלותו המקצועית. כלומר, לבנות במועדון תוכנית ניהול מסודרת ומחושבת, עם אנשי מקצוע רציניים ולא עסקנים המחפשים פרסום, כסף ואת האינטרסים האישיים שלהם. אך העניין החשוב ביותר איתו יצטרך טביב להתמודד, הוא יצירת אמון בקרב האוהדים והשחקנים, מה שלא הצטיין בו כשניהל בהפועל כפר סבא ובהפועל תל אביב. טביב חייב לזכור כי לאחר שהרס שתי קבוצות, אסור שזה יקרה לו פעם נוספת. כי אם יחריב גם את בית"ר ירושלים, הוא כבר לא יחזור לנהל בכדורגל הישראלי.

 

כמו כן, בית"ר ירושלים לא יכולה להרשות לעצמה להישאר בגירעון כספי, ובטח שלא להיות קבוצה לא יציבה בליגת העל. היא חייבת להיות קבוצת צמרת כדרך קבע, ובשביל שזה יקרה, חייב להיעשות שינוי ניהולי לטווח הארוך, גם אם טביב הוא המוצא היחידי שיש כרגע, ואולי גם יהיה בעתיד, בשוק המנהלים. במידה שישפר את צורת הניהול שהיתווה עד עכשיו, אין מנוס מלתלות בו תקוות למען הצלחה עתידית של המועדון, ואולי, גם של הרמה המקצועית בכדורגל הישראלי.

 
הוספת תגובה  הוספת תגובה
 
הדפסה  הדפסה
 
שילחו לחבר  שילחו לחבר
כנסו כנסו
 
0 תגובות
לקריאת כל התגובות ברצף
 
עוד בנושא זה
 
 
עוד מאותו כותב
 
 
 
 
 
powered by 
  המערכת
 
 
הזיקית בפייסבוק
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
רדיו קול הקמפוס
 
 
תנאי שימוש
 
כל הזכויות שמורות ©