הזיקית
 
 
   
 
 
  עמוד הבית
|
כנסו-כנסו
|
אודות
|
צרו קשר
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
 
 
 
 
 
 
 
חיפוש:
 
 
חפש
 
חיפוש מתקדם>
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
הכול אישי
 
יוצרי "חטופים" החליטו לתקוף את המבקרת הגדולה ביותר שלהם, אריאנה מלמד. קרולינה טולמסוב חושבת שהמהלך של התוכנית המצליחה הוא ילדותי ולא אתי
מאת קרולינה טולמסוב | 29.12.2012
 

>>> העמוד של "הזיקית" בפייסבוק

 

בסדרה ''חטופים'' עברו על כללי המשחק. זה קרה בפרק השלישי בעונה השנייה, בסצנה בין אורי זך לנורית בת זוגו, כשהיא קוראת בעיתון ידיעה עליה. היא מציינת את שמה הפרטי של המבקרת (אריאנה) בתוספת שמות תואר לא מחמיאים כמו: "שמנה" "אומללה" ו-מרירה". יוצר הסדרה, גידי רף, שילב בין מציאות לעלילה. יתרה מכך, הוא ניצל את הקהל השבוי כדי להעביר מסר ישיר ואישי למבקרת הטלוויזיה של ynet אריאנה מלמד, שביקרה בחריפות את הסדרה עוד מהעונה הראשונה (למשל, היא כתבה עליה: ''קלישאות שחוקות, משחק בינוני, תסריט פשטני וניסיון נואש לנגן לכם על בלוטות הרגש'').

 

הוא עבר על הכללים בגלל התגובה המלוכלכת שלו לביקורת הקטלנית, כביכול, של מלמד. הוא החליט לא לשבת בחיבוק ידיים ולהשיב אש לעבר אחת המבקרות המשמיצות ביותר של הסדרה, גם אם הדבר כרוך בהתעלמות מכמה כללים אתיים. ניתן להבין את הכעס של היוצר אך היה זה מיותר לחלוטין להכניס תגובה כה מרשעת ואישית. נראה שגם לתזמון שלה בפתיחת הפרק, בפריים טיים כשאחוזי הרייטינג בשמיים, היה חלק משמעותי בשיקוליו. התנהגות זו לא רק שהכפישה את שמה של מלמד, שבסך הכול עשתה את עבודתה אלא גם המעיטה בערך הסדרה.

כהרגלה, אריאנה מלמד לא נשארה חייבת
תצלום: צילום מסך מתוך "ערב טוב עם גיא פינס". תצלום לובי: צילום מסך

אין ספק ש''חטופים'' היא גאווה ליצירה הישראלית תסריט מרתק, הפקה מושקעת, ליהוק עשיר, לוקיישנים מדויקים, איפור משכנע, בקיאות בשפה הערבית מצידם של השחקנים הופכים אותה לטובה. לכן לא היה צורך להיכנס למשחק מלוכלך של ''אני אחזיר לך'' אלא לשמור על האופי האיכותי ולהתאפק, דבר שבאופן אוטומטי קשה לנו, הישראלים. כנראה שרף, שזכה ב-2010 בפרס האקדמיה לטלוויזיה על עבודת הבימוי ב"חטופים" עדיין לא בשל מספיק כדי לקבל ביקורות פחות מלטפות.

 

מנהלי ynet הגיבו כנגד המעשה ''מדובר בהפרה ברוטלית של כללי המשחק. מבקרי טלוויזיה תפקידם לבקר, והמבוקרים, גם אם הם כועסים, אמורים להבין כי זו מלאכתם וזכותם''. בנוסף הם טענו כי נעשתה פגיעה חמורה בשמה הטוב של מלמד, והדגישו שיוצרי הסדרה ירדו לרמה כזו של שפלות, שממנה לא ניתן לרדת נמוך יותר. מלמד מצידה, אמרה כי הופתעה לגלות שפרק המשודר בפריים טיים ושאמור לעבור את אישורם של גורמים רבים, עולה לשידור ומכפיש אדם בצורה כה בוטה. כפי שכבר הכרנו אותה, היא לא נשארה חייבת.

 

אסור שתקרית כזו תחזור בשנית על ידי יוצר סדרה שיש לה צופים רבים ונאמנים, ביניהם  אני. כל אחד צריך להתעסק בעבודתו - מלמד תמשיך לבקר את מי שהיא רוצה, איך שהיא רוצה (בכל זאת, גם ב-ynet רוצים רייטינג) ורף וצוותו ימשיכו לרגש בכל שבוע מחדש בלי להחזיר את הצופים למציאות, שממנה הם כל כך רוצים לברוח לכמה רגעים.

 
הוספת תגובה  הוספת תגובה
 
הדפסה  הדפסה
 
שילחו לחבר  שילחו לחבר
כנסו כנסו
 
0 תגובות
לקריאת כל התגובות ברצף
 
עוד בנושא זה
 
עוד מאותו כותב
 
 
 
 
 
powered by 
  המערכת
 
 
הזיקית בפייסבוק
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
רדיו קול הקמפוס
 
 
תנאי שימוש
 
כל הזכויות שמורות ©