הזיקית
 
 
   
 
 
  עמוד הבית
|
כנסו-כנסו
|
אודות
|
צרו קשר
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
 
 
 
 
 
 
 
חיפוש:
 
 
חפש
 
חיפוש מתקדם>
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
טעות בריח שתן
 
יעל בבא פספסה בגדול. היא בחרה לראות את הקרנבל הברזילאי בסלבדור, אבל נפלה על הגרסה הגרועה ביותר
מאת יעל בבא | 16.01.2013
 

 

>>> העמוד של "הזיקית" בפייסבוק

 

"אל תלכי לעיר גדולה" כולם אמרו אך כבר הייתי בשלהי הטיול, והספקתי לשכוח מאלה שהיו שם לפניי והזהירו אותי מהחוויה המיותרת. "אני כבר בברזיל" חשבתי "ואם כבר ברזיל, אז כמובן שאשתתף בקרנבל המפורסם". וכך, מצאתי את עצמי במה שתואר (ובצדק) כחגיגה ההמונית ביותר בעולם. הקרנבל, אותו רובנו מכיר מהטלוויזיה כתהלוכה נוצצת עם רקדניות בתלבושות חושפניות, מתרחש בעיקר בריו דה ז'ניירו, אך גם בערים כמו סלבדור, בה שהיתי. אולם בדיעבד, התברר כי בסלבדור החוויה שונה לגמרי. שכן, את התהלוכה הנוצצת החליפו משאיות עמוסות בזמרים מקומיים, שאחריהם נהר ההמון.


אך עוד בטרם התחילו החגיגות, החיפוש אחר מקום לינה באזור הקרנבל, התברר כמשימה לא פשוטה, בלשון המעטה. והטיול הגדול, שממילא לא התחיל ברגל ימין, הפך עבורי ועבור אחותי הקטנה, לסיוט מתמשך. כך, לאחר שפינו אותנו מהאכסנייה בה שהינו, ומאחר שגילינו כי אין חדרים פנויים באף אכסנייה אחרת, התחלנו בחיפושים אחר דירה. אחרי לא מעט פגישות עם מתווכים והתרוצצות אינסופית ברחבי העיר, הבנו שהמחירים גבוהים מדי בשבילנו, ואין לנו ברירה אלא למצוא שותפים, ומהר. אומנם, זה לא היה קל לשוטט ברחובות ולחפש שותפים לדירה, אך גרוע מכך היה להתגורר בדירת שני חדרים עם עשרה אנשים, שאת רובם אספנו מהרחוב. 

נקלעתי לזירה של בית כלא מפוקפק ובו גברים משוחררי כל רסן. הקרנבל בסלבדור
תצלומים: מושיק כהן

בערב הראשון של הקרנבל, התרגשתי. אך בפועל, אם אנסה לקשר את הריח לאווירה, ניתן לומר שזו שררה אז ברחובות, דמתה לזה השורר בדרך כלל בשירותים ציבוריים, והעיר כולה הייתה משתנה אחת גדולה. ואם לא די בכך, בעודי מדלגת בין שלוליות השתן נקלעתי לזירה של בית כלא מפוקפק, ובו גברים משוחררי כל רסן, המושפעים מסם הקרנבל. ההמון ברחוב לא אפשר לברוח, ולרגע הרגשתי כמו כוכבת רוק שקופצת לתוך הקהל ועוברת מיד ליד. ואני, שבכלל מעדיפה מוסיקת פופ, לא ממש נהניתי מהחוויה. אז ברחתי חזרה לדירה, כשבדרך אני מדלגת שוב מעל שלוליות, מתחמקת מהעוברים ושבים שמסיבה לא ברורה ניסו לגלגל פחיות קרות על גופי, ומנסה להוציא ממוחי את דמותו של זקן חסר שיניים אשר נישק את גבי.


בבקרים המצב היה סביר והסתובבתי ברחובות כמעט נטולת דאגה. גם האודישנים לתוכנית הטלוויזיה הישראלית "כוכב נולד" הגיעו לסלבדור, והיוו מעין הפוגה מכל הבלגן, אך בהמשך השבוע של הקרנבל, יצאתי לחגוג בערבים רק פעמיים נוספות, וגם אז דאגתי להתלוות לקבוצות גדולות, שבהן לפחות שני גברים. פחדתי, לא נהניתי וחיכיתי בקוצר רוח לסוף הקרנבל ולרגע בו אארוז את חפציי ואעזוב את סלבדור לתמיד. ולחשוב שלפני שיצאתי לטיול, בכלל המליצו לי לא להגיע לשם. אירוני, לא?

 
הוספת תגובה  הוספת תגובה
 
הדפסה  הדפסה
 
שילחו לחבר  שילחו לחבר
כנסו כנסו
 
0 תגובות
לקריאת כל התגובות ברצף
 
עוד בנושא זה
 
 
עוד מאותו כותב
 
 
 
 
powered by 
  המערכת
 
 
הזיקית בפייסבוק
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
רדיו קול הקמפוס
 
 
תנאי שימוש
 
כל הזכויות שמורות ©