הזיקית
 
 
   
 
 
  עמוד הבית
|
כנסו-כנסו
|
אודות
|
צרו קשר
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
 
 
 
 
 
 
 
חיפוש:
 
 
חפש
 
חיפוש מתקדם>
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
בשורה הראשונה
 
לשם שינוי, מיטל פרדו החליטה שבשנה האחרונה ללימודים היא תקשיב בשיעורים
מאת מיטל פרדו | 28.12.2012
 

 

>>> העמוד של "הזיקית" בפייסבוק

 

 

השנה החלטתי שאני משנה את התנהגותי בלימודים: אפסיק לגלוש באינטרנט, אשב בשורה הראשונה, ואקשיב כמובן. איך הלך לי? שאלה טובה. בהתחלה זזתי הרבה מצד לצד, בהיתי בסטודנטים שלידי, ומדי פעם חטאתי בהצצה במייל. לבסוף, כשהתחלתי להקשיב נהניתי. כן, נהניתי כי גיליתי שהשיעורים מעניינים, שהמרצים (לפחות רובם) מרתקים, ושלא לחינם אני משלמת הון תועפות: נחשפתי לתכנים חדשים. אז תגידו שאני חנונית, שהשיעורים לא מעניינים ובטח שלא המרצים החופרים.  אני לא כזו,  וגם לא חרשנית או מצטיינת דיקאן אלא סטודנטית שהחליטה להקשיב, והפיקה מכך תועלת.

 

כדי להגיע למצב הזה שבו אני מקשיבה בשיעורים, עברתי שנתיים מלאות בתהפוכות. בשבועות הראשונים, כמו כל סטודנט, הגעתי למכללה בהתלהבות עם המחשב הנייד, להוטה להיכנס לכל השיעורים, לקרוא את כל המאמרים, ולהצטיין.  לאחר זמן קצר המצב החמיר. נכנסתי פחות לשיעורים, לא קראתי מאמרים בכלל, ואם  כן נכנסתי - הייתי מחפשת איזה בגד באינטרנט או סתם משהו זול ב-eBay. כל החלומות להיות מצטיינת נעלמו, והפכתי לסטודנטית חופשייה שמגיעה מתי שבא לה, יושבת על הדשא עם חברות, ומתדרדרת לסיבובים בקניון כשמשעמם. אבל המצפון הקשה עליי בכל פעם שלא נכנסתי לשיעור או כשגלשתי באינטרנט. ההגעה למכללה הייתה בגדר המלצה, הכסף נזרק לפח, והשיעורים  חלפו מולי.

 

ההגעה למכללה הייתה בגדר המלצה, הכסף נזרק לפח, והשיעורים חלפו מולי
תצלומים : sxc

 

כשנגמרה השנה השנייה, עבדתי המון, כי מישהו הרי צריך לשלם. בין העבודה הקשה לחזרה ללימודים תהיתי לגבי המשכם. הרי אני לא מקשיבה ולא מתאמצת יותר מדי, חוץ מבמבחנים, כמובן. האם זה שווה את הזמן הנותר והכסף? אחרי דילמות רבות החלטתי שהשנה באמת תהיה אחרת, ולא כמו כל  קודמותיה.   

 

כשהתחילה שנת הלימודים לא חשבתי שאיישם את זה. הרי כל שנה אני אומרת  אותו דבר, ולבסוף קורה ההיפך הגמור, אבל הפעם הייתה לי תחושה אחרת, והצלחתי להגיע למטרה. בהתחלה היה קשה, ולהיות מרוכזת בשיעור נראה משימה בלתי אפשרית אבל זה כן מעניין ואפילו מהנה להרגיש שייך למקום שאתה יושב בו, משלם לו ומבלה בו.

 
הוספת תגובה  הוספת תגובה
 
הדפסה  הדפסה
 
שילחו לחבר  שילחו לחבר
כנסו כנסו
 
0 תגובות
לקריאת כל התגובות ברצף
 
עוד בנושא זה
 
 
עוד מאותו כותב
 
 
 
 
 
powered by 
  המערכת
 
 
הזיקית בפייסבוק
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
רדיו קול הקמפוס
 
 
תנאי שימוש
 
כל הזכויות שמורות ©