הזיקית
 
 
   
 
 
  עמוד הבית
|
כנסו-כנסו
|
אודות
|
צרו קשר
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
 
 
 
 
 
 
 
חיפוש:
 
 
חפש
 
חיפוש מתקדם>
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
פשוט הגזמתם
 
עיתונות הספורט בישראל מפרגנת בסיקורה לעומרי כספי ב-NBA, למרות שמקצועית הוא פחות מצליח מספורטאים שמשחקים באירופה
מאת רועי צומר | 08.01.2013
 

 

>>> העמוד של "הזיקית" בפייסבוק

 

פורוורד הקליבלנד קאבלירס, עומרי כספי, הוא שחקן יורוליג טוב, ואולי אפילו מצוין. אבל האם אפשר לקרוא לו שחקן מוביל ב- NBAאו לומר את שמו בנשימה אחת עם אלה של הכדורסלנים הגדולים באמת? לא נראה. אם כך, למה בתקשורת הספורט בישראל מתלהבים בכל פעם שהוא דורך על הפרקט?

 

כספי בעונה זו הוא רק עוד שחקן משלים בסגל החלש של קליבלנד, שמדשדשת בתחתית הטבלה של הבית המרכזי. ולמרות שהוא מראה סימנים של שיפור מתחילת העונה, הוא עדיין לא זוכה ברוב המשחקים ליותר מ-15 דקות משחק, כשלפתוח בחמישייה, המאמן שלו, ביירון סקוט, כנראה לא חושב. גם עיתונות הספורט בארצות הברית לא מקדישה תשומת לב רבה מדי למה שהפורוורד עושה על הפרקט, כשהפעמים הבודדות שהוא זוכה ליחס מצידה, הן בדרך כלל בעקבות הדבר היחיד שבזכותו הוא כנראה בליגה: העובדה שהוא ישראלי. לראיה, הכתבה האחרונה שפורסמה עליו בעיתונות הספורט שם הייתה בעקבות מבצע "עמוד ענן".

 

עונת הרוקי של כספי ב-NBA הייתה מצוינת, ועלתה על כל הציפיות שהיו מהשחקן. כספי ידע שהוא חייב לנצל כל דקה על הפרקט, והוא עשה זאת בהצלחה מרשימה עם ממוצע של 10.3 נקודות ו-4.5 ריבאונדים ב-25 דקות משחק. לעומת זאת, העונה הנוכחית מהווה עבורו נקודת שפל, עם ממוצע של 5.2 נקודות ו-2.6 ריבאונדים ב-13.9 דקות משחק בלבד. או במילים אחרות, המשך לירידה ההדרגתית ביכולת של השחקן, מאז אותה עונה ראשונה מופלאה (למרות שבעונה שעברה הוא פתח בחמישייה של קליבלנד ביותר מחצי ממשחקי הקבוצה).

את הלפרין (בצהוב) מבקרים על רכות יתר וחוסר מנהיגות (עם שרון ששון)
תצלום: חיים צח, אתר מנהלת הליגה. תצלום לובי: Jaripk

כספי הוא לא רק השגריר הראשון של ישראל ב-NBA אלא היחיד מבין הכדורסלנים הישראלים המשחקים מחוץ לישראל, שזוכה לסיקור תקשורתי נרחב. מי שאינו מקבל אפילו רבע מרמת הסיקור לה זוכה כספי, הוא יותם הלפרין, על אף שהוביל בשנה שעברה את ספרטק סנט פטרבורג לפיינל פור היורוקאפ, והשנה, חתם בבאיירן מינכן מהליגה הגרמנית, הנחשבת לאחת היותר טובות באירופה, וממוצע הקהל שם הוא השני ביבשת.

 

מבחינת הרמה והעניין שהשניים מייצרים בישראל, אולי יהיה עדיף להשוות את הסיקור שמקבל כספי לזה שמקבלים יוסי בניון ודודו אוואט. שני הכדורגלנים הישראלים הכי מצליחים כיום באירופה. אך האם גם כלפי הלפרין, בניון ואוואט יש יחס תקשורתי אוהד כל כך מצידה של עיתונות הספורט בישראל? נראה שלהפך. את הלפרין מבקרים על הרכות וחוסר המנהיגות שלו, על בניון כשלא שיחק בצ'לסי ובארסנל בעונה שעברה, נאמר שהוא גמר את הסוס, ואוואט מקבל יחס יותר טוב מהתקשורת הספרדית מאשר מהתקשורת הישראלית, שמבקרת אותו בצורה קיצונית על כל טעות שלו.

 

אין ספק שכספי הוא שחקן ראוי ל-NBA, אבל רק בתור שחקן משלים. יעיד על כך מיקומו הבינוני (208) בדירוג שחקני הליגה של ערוץ הטלוויזיה ESPN. אולי, אם יחזור לנתונים מהעונה הראשונה בליגת הכדורסל הטובה בעולם ויגביר את רמת האגרסיביות שלו, הוא יצדיק את הרעש הגדול שנוצר סביבו בעיתונות הספורט בישראל. 

 
הוספת תגובה  הוספת תגובה
 
הדפסה  הדפסה
 
שילחו לחבר  שילחו לחבר
כנסו כנסו
 
0 תגובות
לקריאת כל התגובות ברצף
 
עוד בנושא זה
 
 
עוד מאותו כותב
 
 
 
 
 
powered by 
  המערכת
 
 
הזיקית בפייסבוק
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
רדיו קול הקמפוס
 
 
תנאי שימוש
 
כל הזכויות שמורות ©