הזיקית
 
 
   
 
 
  עמוד הבית
|
כנסו-כנסו
|
אודות
|
צרו קשר
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
 
 
 
 
 
 
 
חיפוש:
 
 
חפש
 
חיפוש מתקדם>
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
לא לא לנד
 
יוצרי "לה לה לנד" ניסו לשחזר את ההצלחה של העונה הראשונה על ידי העתקת ההתרחשויות, אך שכחו שלא מדובר באותם אמנים. זאת הסיבה שנכשלו, טוען אילן ארנון
מאת אילן ארנון | 11.02.2013
 

>>> העמוד של "הזיקית" בפייסבוק

 

העונה השנייה של "חי בלה לה לנד" הסתיימה בקול ענות חלושה. הבאז שנוצר סביבה לא התקרב לזה של הראשונה. סימפטום העונה השנייה שמתאפיין בניסיונות כושלים להעתיק את ההצלחה הקודמת, ונפוץ במגוון תוכניות, הכריע גם את היוצרים. התוצר הסופי אכזב בהתאם. העונה הראשונה דווקא הייתה פורצת דרך. בהפקה לקחו שישה אמנים מוכרים יותר ופחות, ולראשונה נתנו לקהל להציץ איך מתמודדים זמרינו המפורסמים עם החלום להתפתח מעבר לים. המפגש של הצופה עם התופעה המצחיקה הזו הניבה פירות מתוקים.

 

חוסר היכולת שלהם להתמודד עם השפה, ורצונם לכבוש את העולם בכל דרך אפשרית (גם אם זה היה כרוך בהכנת דגים בתוכנית בישול) עשו את שלהם. והכול נעשה על ידי דמויות צבעוניות כמו זהבה בן, אתי לוי ודודו אהרון. העונה הצליחה, הקונספט נסק, ולא היה ספק שנזכה לעוד עונה. העונה השנייה הגיעה ואיתה גם הסיוט הגדול ביותר. הבעיה העיקרית הייתה שיוצרי התוכנית פשוט העתיקו את ההתרחשויות מהעונה הראשונה. גם הפעם קיבלנו את הזמרת שהייתה עצובה כי לא קיבלה מספיק שורות בשיר הפתיחה ואת זוג החתיכים שנראה היה כאילו נרקם ביניהם משהו, אבל אז הגיעה בחורה מקומית ששברה את הרומן.

 

גם ניסיונות מוזרים לפרוץ לתודעה של האמריקאים באמצעות השתתפות בסרטים והתנסות בעיסוקים כמו עוזרת קוסם או מעצבת ג'ינסים היו כאן. וזו בדיוק הבעיה, המשתתפים היו אחרים אבל התוכן נשאר בדיוק אותו הדבר וביחד זה לא עבד. לא האמנתי כששיר לוי התאהב בלנצ'ן המקומית, והתעייפתי מלראות את ליאת בנאי מתבאסת על כך שלא קיבלה שורות.

השאיר חלל גדול כשבסופו של דבר החליט לא השתתף. מושיק עפיה 
תצלומים : צילומי מסך מתוך "חי בלה לה לנד 2", yes

המתמודדים החדשים הגיעו מוכנים מהבית לכך שיצחקו עליהם באנגלית, וכל מי שלא ידע את השפה פשוט סתם את פיו. נראה כי הם באו מלומדי ניסיון לחוויה, ולא סיפקו את הרגעים הקומיים מעצמם, אף על פי שדחפו להם אותם בכפית. לוי ושרית אביטן, שהגיעו על תקן הזוג הצעיר שלא יודע אנגלית, סיפקו דינמיקה אנמית ויבשה. סאז (סאמח נקוט) שהיה בעל פוטנציאל להיות מעניין בתור ראפר ערבי שמנסה להצליח באמריקה, התגלה כפוליטקלי קורקט, ואמר רק את מה שעובר מסך. מבחינתי, בנאי, מאיה בוסקילה ואלי זולתא היו ליהוקים טובים ומעניינים אך הניסיון להתאים להם מצבים הדומים לאלה שהיו בעונה הראשונה, האפילו במהרה על היתרונות שהם יכלו להביא לתוכנית.

 

מושיק עפיה השאיר חלל גדול כשבסופו של דבר החליט לא השתתף, ולמעשה גנז את הליהוק לדמות הזמר המזרחי בעל השם המוכר. הניסיון לגשר על פער זה על ידי הבאתו של קובי פרץ היה טעות קטלנית. ניתן לתאר אותו רק במילה אחת: מעצבן. הוא לא התאים לנעשה בבית ולאווירה, אימץ לעצמו גינונים של כוכב שיודע שהוא על תקן המפורסם המציל והתנהג בהתאם. הבעיה הכי גדולה הייתה שהוא גנב זמן מסך לא מוצדק ממה שבאמת היה מעניין, האינטרקציה בין אנשי הבית.

 

הניסיון של יוצרי העונה לסיים אותה בטעם טוב נכשל גם הוא. מעמד הגמר היה מביך ולא ברור. בעונה שעברה ניסו ליצור גמר גדול בסגנון של "האח הגדול" וזה לא  נראה טוב. אמנם היוצרים הפיקו לקחים אך לקחו זאת לקיצון השני, היבש. ברגע הזכייה היה כל כך הרבה שקט, שהדבר היחיד ששבר את הדממה היה רעש המכונה שהעיפה את הקונפטי. הוא לא היה מרגש, מותח או מפתיע, פשוט כלום. החוק הלא כתוב אומר שאנו נתייג דברים לפי הזיכרון האחרון שלנו מהם. עם כך הדבר, הזיכרון מ"חי בלה לה לנד 2" הוא בלשון המעטה רע.

 
הוספת תגובה  הוספת תגובה
 
הדפסה  הדפסה
 
שילחו לחבר  שילחו לחבר
כנסו כנסו
 
0 תגובות
לקריאת כל התגובות ברצף
 
עוד בנושא זה
 
 
עוד מאותו כותב
 
 
 
 
 
powered by 
  המערכת
 
 
הזיקית בפייסבוק
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
רדיו קול הקמפוס
 
 
תנאי שימוש
 
כל הזכויות שמורות ©