הזיקית
 
 
   
 
 
  עמוד הבית
|
כנסו-כנסו
|
אודות
|
צרו קשר
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
 
 
 
 
 
 
 
חיפוש:
 
 
חפש
 
חיפוש מתקדם>
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
עד הביקור הבא
 
הקריירה המוצלחת של הטניסאים אנדי מארי ונובאק ג'וקוביץ', ומאזן הכוחות ביניהם, קשורים ישירות למדינת ישראל
מאת שחר שטיינפלד | 13.03.2013
 

 

>>> העמוד של "הזיקית" בפייסבוק


נובאק דיוקוביץ', אנדי מארי ומדינת ישראל. על פניו נשמע הקשר הזוי לחלוטין, אך לא אם בודקים את ההיסטוריה של שני הטניסאים. שכן, כשהיו השניים בתחילת דרכם, הגיעו לכאן לביקור קצר, כל אחד למטרה אחרת, ומאז הקריירות שלהם התרוממו לפסגת הענף העולמי: ג'וקוביץ' מדורג כיום ראשון בעולם, ומארי שלישי.

 

הפעם הראשונה של מארי הבריטי (יליד סקוטלנד) בישראל הייתה כשחקן נוער ב-2005, כשהתמודד נגד הצמד הישראלי, אנדי רם ויוני ארליך. ג'וקוביץ' הגיע פעמיים: הראשונה, למפגש זוגות נגד נועם אוקון ודודי סלע, בפברואר 2006, כשעוד היה די אלמוני, ובפעם השנייה לביקור בזק בן שלושה ימים, בדצמבר 2007 כשדורג שלישי בעולם. אז, המטרה הייתה תיירותית (בעיקר סיור בירושלים) ומתוך כבוד למאמן הכושר שלו, רונן בגה. באותו ביקור, הסרבי אף הופיע בפני ילדי בית הספר לטניס בקריית אונו, אותם הדריך בגה.

המספרים לא משקרים. נובאק ג'וקוביץ' 
תצלום: Carine06. תצלום לובי: דניאל רייז

במבט לאחור, מסתמן כי הביקור של השניים עשה להם רק טוב. שכן באופן כמעט מדויק, כשנה לאחר מכן של הקריירות שלהם החלו להתרומם. בעוד שמארי זכה בתואר הראשון שלו בסבב ה-ATP (סבב טורנירים המנוהל על ידי התאחדות הטניסאים המקצוענים) בפברואר 2006, ג'וקוביץ' זכה לראשונה באליפות אוסטרליה הפתוחה ב-2008.

 

מצד שני, נדמה כי במקביל להצלחה של השניים, שבאה, לכאורה, עקב ביקורם בישראל, התפתחה ביניהם יריבות עיקשת, המתבטאת בעיקר ברגעי ההכרעה של טורנירים בינלאומיים. בשלוש השנים האחרונות נפגשו השניים חמש פעמים - באליפות אוסטרליה הפתוחה (2013, 2012, 2011) בגמר המאסטרס (2011) ובאולימפיאדת לונדון (2012) - ומצב הניצחונות עומד על 2:3 לג'וקוביץ' (במאסטרס הוא פרש עקב פציעה). ואכן, נראה כי המספרים לא משקרים: ג'וקוביץ' אוסף תארים, ומארי, לעומתו, ממשיך לגמגם וליפול ברגעים המכריעים.

 

גם אוסטרליה קשורה לקריירות המקצועיות של השניים, זאת לאור ההתמודדויות באליפות אוסטרליה הפתוחה. כך שישראל לא לבדה בתמונה, והיריבות בין השניים נותנת את אותותיה גם בצידו השני של הגלובוס. השאלה הגדולה היא מי תהיה המדינה השלישית שתתקשר לקריירה של ג'וקוביץ' ומארי, וליריבות ביניהם? כמו כן, מעניין היה לראות מה היה קורה במידה שהשניים היו מתחרים באליפות ישראל הפתוחה, לו הייתה קיימת אחת כזאת. אז אילו תוצאות יניב הביקור הבא של השניים בישראל? אולי ניצחון שני של מארי על יריבו הגדול, בתקווה שזה יפתח לו את דלת התארים שסגורה בפניו כבר זמן רב.

 
הוספת תגובה  הוספת תגובה
 
הדפסה  הדפסה
 
שילחו לחבר  שילחו לחבר
כנסו כנסו
 
0 תגובות
לקריאת כל התגובות ברצף
 
עוד בנושא זה
 
 
עוד מאותו כותב
 
 
 
 
 
powered by 
  המערכת
 
 
הזיקית בפייסבוק
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
רדיו קול הקמפוס
 
 
תנאי שימוש
 
כל הזכויות שמורות ©