הזיקית
 
 
   
 
 
  עמוד הבית
|
כנסו-כנסו
|
אודות
|
צרו קשר
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
 
 
 
 
 
 
 
חיפוש:
 
 
חפש
 
חיפוש מתקדם>
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
כדי לשמור על הניצוץ
 
כשהקריירה האירופאית של יוסי בניון עומדת להסתיים, חזרה למכבי חיפה היא האפשרות המתבקשת. שם יוכל להזכיר לכולנו למה כינו אותו היהלום
מאת נדב לוי | 19.03.2013
 

 

>>> העמוד של "הזיקית" בפייסבוק

 

יוסי בניון, המשחק בצ'לסי, ומי שעד לא מזמן היה גאוות הכדורגל הישראלי, נעלם מעט מהאופק. ומפאת גילו ויכולתו המקצועית הנוכחית, נראה שאל ימיו הגדולים ככדורגלן הוא כבר לא ישוב. יתרה מכך, קשה לראות מצב בו הוא ישתלב ויתרום אפילו למועדונים אירופאים ממוצעים, ולפיכך, האפשרות לסיים את הקריירה דווקא בליגת העל הישראלית, באחד המועדונים הגדולים, נראית רלוונטית מתמיד ויכולה להיות הדרך הטובה והמכובדת ביותר.

 

תחילת דרכו האירופאית של בניון במועדון ראסינג סנטאנדר הספרדי הייתה מבטיחה, ובשלוש העונות בהן שיחק בו (2002/03-2004/05) הוא נחשב לאחד מכוכביו. מאז, הפך היהלום לשחקן מבוקש באירופה, ובשיאו, כשחתם במועדון הפאר האנגלי ליברפול, בקיץ 2007, סומן כאחד השחקנים המבטיחים שיישארו לא מעט שנים במועדון. אך המשבר הכלכלי שפקד את ליברפול ודלות ההישגים, הביאה למעבר בקיץ 2010 לקבוצה אנגלית לא פחות טובה, צ'לסי. אלא שבמקום לפרוח, בניון החל לדעוך, בעיקר עקב הגעתו של חואן מאטה הספרדי. בעונה שעברה הוא עבר לארסנל ועוד הצליח להפגין יכולת לא רעה, אבל היא לא הזכירה ולו במעט, את תקופת השיא שלו.

מועדון ישראלי הוא לא רק מקום לסיים בו את הקריירה. אוהדי מכבי חיפה
תצלומים: האתר הרשמי של מכבי חיפה

בניון (32) מודע למצבו המקצועי, ואולי אף לעובדה שיהיה לו קשה מאוד להשיג מקום בהרכבה של קבוצה בינונית מהליגות הבכירות באירופה. ולכן, חזרתו לשחק באחד מהמועדונים הגדולים בארץ תהיה צעד חכם ותשיב אותו לתקופות יפות יותר, לפחות לעונה אחת או שתיים. אומנם, השכר שיקבל בארץ אינו יוכל להשתוות לזה שבאירופה. וכמובן ישנם פערי רמה עצומים בין הליגות האירופאיות לישראלית, ובהתאם לכך יהיה לו קשה מאוד להגיע להישגים במפעלים אירופאים, להם הוא ודאי צמא מאוד.מה שעוד יכול להעיב על השיקול לשוב ארצה הוא מבט על כישלונם המר של כדורגלני העבר שניסו לסיים את הקריירה האירופאית שלהם דווקא בליגת העל.

 

למשל, אייל ברקוביץ' וחזרתו למכבי תל אביב בעונת הגלאקטיקוס (2005/06) וחיים רביבו שהניסיון לסיים את הקריירה במועדון ספורט אשדוד (עונת 2003/04) בצורה מכובדת, התברר כטעות עגומה.בניון לא יכול להרשות לעצמו להמשיך במסע הנדודים שלו באירופה רק כדי להיות על תקן שחקן בקבוצה אירופאית, ולהמשיך להתייבש על הספסל. רמז עבה נוסף שקיבל לאחרונה על מצבו המקצועי הוא אי זימונו לסגל הנבחרת בשני משחקיה האחרונים נגד לוקסמבורג, במסגרת מוקדמות מונדיאל 2014. ולכן, נכון יעשה אם יבין כי פרישה במועדון כדוגמת מכבי חיפה יכול להוות סיום מוערך ומכובד עבורו. שם, האוהדים עדיין זוכרים ומעריכים את הרמה הטובה שהציג כשלבש את מדי הקבוצה.

 

כמו כן, יתכן כי בניון חושב גם על עתידו בענף הכדורגל, לאחר שיפרוש ממשחק פעיל, מה שדווקא עשוי לשכנעו כי מועדון ישראלי הוא לא רק מקום ראוי לסיים בו את הקריירה אלא גם להתחיל אחת חדשה. היהלום - כפי שכונה כשחקן מוביל בהפועל באר שבע, ולאחר שהוביל את מכבי חיפה לשתי אליפויות (עונות 2000/01 ו-2001/02) ואת ליברפול להישגים מרשימים בליגת האלופות - אינו עוד כינוי ראוי בתקופתו הנוכחית. אך אולי שובו לישראל יכול להזכיר את אותו ניצוץ מהעבר. לשם כך, יהיה עליו לקבל החלטה אמיצה לפני שהוא מחליט לתלות את הנעליים.

 
הוספת תגובה  הוספת תגובה
 
הדפסה  הדפסה
 
שילחו לחבר  שילחו לחבר
כנסו כנסו
 
1 תגובות
לקריאת כל התגובות ברצף
1. לא מסכים
עילם 21.03.2013
 
 
 
עוד בנושא זה
 
 
עוד מאותו כותב
 
 
 
powered by 
  המערכת
 
 
הזיקית בפייסבוק
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
רדיו קול הקמפוס
 
 
תנאי שימוש
 
כל הזכויות שמורות ©