הזיקית
 
 
   
 
 
  עמוד הבית
|
כנסו-כנסו
|
אודות
|
צרו קשר
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
 
 
 
 
 
 
 
חיפוש:
 
 
חפש
 
חיפוש מתקדם>
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
סקס מהסרטים
 
תופעה: צעירים רבים מעדיפים לקנות כדורים שחורים המיועדים לטיפול באין אונות למבוגרים, כדי לפתור כך בעיות עמוקות יותר. ליסה בון בדקה את הסיבות עם הספקים - בעלי חנויות לאביזרי מין
מאת ליסה בון | 12.05.2013
 

>>> העמוד של "הזיקית" בפייסבוק

 

עודד (שם בדוי) בן 35 והוא הבעלים של חנות סקס באזור השרון. האווירה המחתרתית שמאפיינת אותה משדרת את ההפך הגמור מההווי המשפחתי הדינמי של הפסאז' בו היא נמצאת, ומציעה למבקריה ביקור בעולם של טאבו שקיים במימד מקביל, כזה שאין בו תחושת זמן. עודד נמצא בחנות 12 שעות ביום, ומנהל במקביל את אתר ההזמנות ועמוד הפייסבוק העסקי שלה. "זה לא עסק קונבנציונלי, כמו שהנחתי כשרק נכנסתי לתחום. לכאורה, אנחנו חברה ליברלית, מערבית ופתוחה, אבל אף אחד לא באמת רוצה שהילדים שלו ישאלו 'אבא, מה זה סקס'. כמו שלא רוצים שהם ייחשפו לסמים ואלימות" מסביר עודד בחיוך, בעודו פורק ארגזים של סחורה חדשה.

 

"קבלת רישיון עסק בתחום אינה קלה" הוא מוסיף "צריך להחתים את כל השכנים על כך שהם מודעים ומסכימים לקיומה של חנות כזו ליד ביתם. זה לא פשוט, לפעמים צריך לשכנע אותם ואם גם זה לא מצליח, אז צריך לחפש מיקום אחר". עם כניסתם של הכדורים השחורים (לטיפול באין אונות) לשוק, הפכה תעשיית המין, מעוד תעשייה תחרותית בעלת חסמי כניסה גבוהים, לנוקשה, מחייבת ומסוכנת מאוד.

 

"אני מעריך שחנות סקס אקראית מוכרת בממוצע בין עשרה לעשרים מיליון כדורים בחודש". קובע אלי (שם בדוי) בן 29 והבעלים של חנות סקס בתל אביב. "כשהחנות סגורה, השיחות מנותבות ישירות לנייד שלי. אנשים מתקשרים בכל שעות היום והלילה, מה שהופך את העיסוק בכדורים למאוד אינטנסיבי". אליהוא איש עסקים צעיר ומצליח, שהחנות מהווה רק חלק קטן מנכסיו הרבים. הציפייה שלי למראה ייצוגי נקטעה עם הופעתו הפשוטה בג'ינס בהיר, גופייה לבנה ושרשרת כסף שתלויה על צווארו. הקרחת, עיניו החיוורות וגופו המקועקע חושפים, באופן מפתיע, אדם רציונלי, כן ושאפתן. "למרות הביקוש הרחב לכדורים, אנחנו משתדלים שלא להחזיק בחנות כמוות סיטונאית. רשויות האכיפה עושות בדיקות פתע שבמסגרתן הן מעלות שאלות, ומבצעות חיפוש. בכל בדיקה כזאת אני מסתכן באיבוד רישיון העסק".

את הכדורים רוכשים על בסיס יומי או שבועי, שלא כמו צעצוע מין שרוכשים מדי פעם
תצלום: ליסה בון. תצלום לובי: sxc

בעוד שבמדינות רבות, ביניהן ארה"ב, רוסיה וארצות המזרח, הכדורים השחורים חוקיים ונמכרים בחופשיות, בארץ אין הדבר כך. רשויות האכיפה המרכזיות הן מס הכנסה ומשרד הבריאות. חברות התרופות פייזר (ויאגרה) באייר (לויטרה) ואלי לילי (סיאליס) הן תאגידים עולמיים בעלי כסף והשפעה רבה. הן מחזיקות במונופול בתחום התרופות לטיפול באין אונות. "למה לא חוקי לעשן חשיש וגראס? מאותה סיבה בדיוק. ברגע שהם יהיו חוקיים, אנשים יצרכו פחות תרופות כימיות, והרווח של חברות התרופות ירד". מסביר אלי כשהוא לוגם אספרסו "כדי שתרופה תיכנס לסל הבריאות צריך המון כסף, ולצערי, חברות כמו טייגר קינג ושארקנסנס אינן עשירות ואין ביכולתן לממן לוביסטים ולהתעסק בבירוקרטיה".

 

הביקוש לכדורים גבוה מאוד, ולכן אם עודד ואלי יסרבו למכור, סביר להניח כי לקוחות רבים ינטשו אותם ויעברו לקנות במקום אחר. "חנות סקס שלא מוכרת כדורים היא כמו זונה בלי כוס" מגחך אלי, "הם מוצר שנמכר באופן קבוע. זה לא כמו צעצוע מין שרוכשים מדי פעם אלא באופן שבועי ואפילו יומיומי". למרות התדירות הגבוהה, הם טוענים כי הכדורים אינם ממכרים ומודים כי הם משתמשים בהם רק מדי פעם. מי שמנהלת בעבור אלי את החנות היא גליה (שם בדוי) בת 37, יועצת מינית וסקסולוגית מקצועית. "החנות פונה בעיקר לזוגות ולנשים, פחות לגברים" היא מסבירה.

 

"המון נשים ונערות צעירות מגיעות אליי לייעוץ מיני. העניין הוא שגברים ונשים אינם מתואמים ביניהם מינית. בעוד שהאישה נוטה להתחמם באופן איטי ובהדרגתיות, הגבר מתלהט במהירות ולעיתים מסיים מהר מדי לפני שזוגתו הספיקה להגיע לשיא" היא ממשיכה בקול שקט ומפתה. עולם המיניות המרתק נגלה לעיניה לראשונה בשנות ה-20 המאוחרות לחייה. "הכול התחיל כשגרתי באמסטרדם שנה וחצי. כשחזרתי לארץ, רציתי לספר על הפתיחות המינית שמצאתי בתוכי, והבנתי שזה מה שמרתק אותי יותר מכל". עולם המיניות איפשר לה להתנסות ולחוות דברים חדשים שתרמו לשחרור תודעתי, ולהרחבת תפיסת העולם הצרה והשמרנית שבה לדבריה, שרויה מרבית האוכלוסייה הישראלית.

 

גליה מאשימה את הסרטים ההוליוודיים בהבניית מיתוסים מטעים בכל הקשור ליחסים מיניים ואורגזמה. "האורגזמה של הנרתיק נקבעה כתקן של עונג נשי על ידי גברים שהם בורים לחלוטין בהכרת הגוף הנשי ובמנגנון העונג שלהן. האשמה מתחלקת שווה בשווה בין יוצרי הסרטים הפורנוגרפיים ליוצרי הקומדיות הרומנטיות". רוב האנשים חושבים שהאורגזמות הן בלתי רגילות, קולניות ומרובות. לנוכח ההשוואה למה שקורה אצלם, הגברים תוהים אם הם מבצעים את העבודה כהלכה, והנשים תוהות אם הן באמת מרגישות אורגזמה, ואם הן בכלל מסוגלות לחוות אותה מלכתחילה. יכולתה של אישה להגיע לאורגזמה נרתיקית, הפכה למבחן בעבור האגו הגברי.

כשנער שוכב עם כמה בנות ביום, הוא לא תמיד יכול להמשיך לתפקד
תצלום: sxc

טל שרגר, צעירה שטרם מלאו לה 18, היא לקוחה קבועה של החנות כבר שלוש שנים. "הפעם הראשונה הייתה כשקניתי לחבר שלי מתנה ליום ההולדת. אנחנו כבר כמעט ארבע שנים ביחד, ואני יכולה לומר לך בביטחון שאין דבר שלא ניסינו" היא מספרת. "היום ישנה פתיחות מינית גדולה. קיום יחסי מין הוא דבר רגיל ומקובל. מי שלא עושה זאת נחשב לאאוטסיידר" היא מוסיפה בחופשיות. לדבריה, לא פעם נער מגיע למצב שבו הוא שוכב עם כמה בנות ביום, והוא לא תמיד יכול להמשיך לתפקד אחרי הפעמים הראשונות. זו הסיבה שהשימוש בכדורים בקרב בני נוער הוא רחב היקף.

 

"בניגוד לעבר, אנשים צעירים יותר החלו לסבול מבעיות זיקפה שעלולות להיגרם מלחץ נפשי או מתזונה לא נכונה" מסביר עודד. "מכיוון שהם מתביישים לגשת לרופא מומחה שירשום להם ויאגרה או סיאליס, הם פונים לחנויות סקס ומבקשים כדורים שמהווים תחליף". בנוסף, מחירם של הכדורים בבתי המרקחת גבוה, ונערים מתקשים לרכוש אותם. המחיר של כדורים המאושרים על ידי משרד הבריאות משתנה בהתאם למינון ולגודל החפיסה. לשם המחשה, מחירו של כדור ויאגרה נע סביב 50 שקלים, ומחירה של חבילה הוא בסביבות 500. סיאליס הוא הכדור המשתלם יותר מבחינה כלכלית בזכות טווח ההשפעה הארוך שלו (36 שעות לעומת הוויאגרה והלויטרה שפועלים במשך 5 שעות) כשעלות כדור של 10 מ"ג היא 53 שקלים.

 

מחירה של גלולת לויטרה הוא 55 שקלים ומחיר חפיסה הכוללת עשרהכדורים הוא 450 שקלים. "אלו מחירים מטורפים!" טוען עודד. "אני מוכר חבילה ב-120 שקלים. זה זול בהרבה, זה מנגיש את הפתרון לבעיה המביכה וללא ספק מציל מערכות יחסים זוגיות מקריסה". במחקר שנעשה ב-2004 התברר כי חלה עלייה של מאות אחוזים בקרב בני העשרה בארבע השנים הראשונות לשימוש בכדורים הללו ברחבי העולם. בעוד שפייזר מייעדת את התרופה לבני 45 פלוס, ייתכן כי היום, בעידן המודרני של סיפוק מיידי, נערים מחפשים פתרון מהיר לבעיות עמוקות יותר, וצורכים את הכדורים שחורים כדי לא לפגוע בדימוי הגברי שלהם. לנוכח כמות האנשים שעברה בחנות בשעה, אולי אחרי הכל היא כן נחשבת לעוד חנות רגילה בפסאז'.

 
הוספת תגובה  הוספת תגובה
 
הדפסה  הדפסה
 
שילחו לחבר  שילחו לחבר
כנסו כנסו
 
0 תגובות
לקריאת כל התגובות ברצף
 
עוד בנושא זה
 
 
עוד מאותו כותב
 
 
 
powered by 
  המערכת
 
 
הזיקית בפייסבוק
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
רדיו קול הקמפוס
 
 
תנאי שימוש
 
כל הזכויות שמורות ©