הזיקית
 
 
   
 
 
  עמוד הבית
|
כנסו-כנסו
|
אודות
|
צרו קשר
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
 
 
 
 
 
 
 
חיפוש:
 
 
חפש
 
חיפוש מתקדם>
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
לא גאה
 
קרולינה טולמסוב חושבת שלא מתפקידה של התקשורת לחשוף נטיות מיניות, גם לא של הח"כ הטרי שגל אוחובסקי דורש שיפסיק להסתתר
מאת קרולינה טולמסוב | 20.04.2013
 

>>> העמוד של "הזיקית" בפייסבוק

 

בתוכנית הבוקר של קשת נערך דיון רחב בעקבות טור דעה תוקפני של גל אוחובסקי במאקו, על נטיותיו המיניות של ח"כ טרי. בטורו, מגנה הכותב את האפשרות שהתקשורת תחשוף את שמו, ומנגד הוא דורש ממנו לעשות זאת בעצמו. כתוצאה מכך הועלו כמה שאלות, כשהמרכזית היא אם מתפקידה של התקשורת לחשוף אותו בניגוד לרצונו. אם נתייחס לעניין מהפן החוקתי נגלה כי חל איסור פרסום בנוגע לנטיותיו המיניות של כל אדם. בנוסף, מדובר בפגיעה בזכות לפרטיות ולשם טוב. הדרך היחידה שהתקשורת תוכל לפרסם את המקרה היא במידה שהח"כ יחליט לצאת מהארון בעצמו.

 

זהו נושא רגיש ואישי מאוד. אמנם הוא נבחר ציבור, ובדרך כלל ישנה הנחה שכל חייו שייכים באופן אוטומטי לציבור, אבל היא שגויה. יש לרחוש כבוד גדול לבוחר, אך באותה מידה הוא מחויב גם לכבד את חייהם הפרטיים של נציגיו. בתקווה שדעותיו הפוליטיות והחברתיות של הח"כ ימומשו, ללא קשר לנטיותיו המיניות. ברור שהוא נבחר גם בגלל אישיותו ודעותיו, ולכן לא מן הנמנע שחלק ממצביעיו שייך לקהילה ההומו-לסבית. עם זאת, אין להכריח אותו לקבל החלטה שכזו, ובטח שלא להחליט בשבילו. הבעיה המרכזית היא שהתקשורת תמיד עושה  אותה טעות: היא מתבלבלת במהות תפקידה לפיו היא אמורה לשקף את המציאות ולא לייצר אותה.

העובדה שהוא מתחבא בתוך הארון משדרת מסר שלילי על הקהילה ההומו-לסבית
מאמרו של גל אוחובסקי במאקו  

דביר בר, עורך מגזין FOD שהתארח בתוכנית העלה טענות ראויות להערכה. לדבריו, הח"כ מוכר כמי שמנהל אורח חיים הומוסקסואלי, למשל הוא משתתף באירועים של הקהילה. בנוסף, חבריו ומשפחתו מודעים לנטיותיו המיניות, ולכן לא בא בחשבון שכשהוא הופך להיות איש ציבור עם כוח רב ביד הוא מסתיר זאת, ולא מנצל את הבימה כדי לצאת מהארון לטובת הקהילה שלה הוא שייך ושזקוקה לעזרתו. זה לא צריך להיות ככה, בטח לא ב-2013.

 

יתרה מכך, העובדה שהוא מתחבא משדרת מסר שלילי על הקהילה ההומו-לסבית, ונותנת תחושה שיש לו במה להתבייש. כך בעצם הוא מוצג כמי שלא רק שאינו מייצג את קהילתו בגאווה אלא אפילו מתבייש בה ויוצא נגדה. אורח נוסף בתוכנית היה הח"כ לשעבר עוזי אבן, ההומוסקסואל המוצהר הראשון בכנסת, שטען שאותו ח"כ צריך להיות זה שימשיך את השינוי לטובה שחל עם השנים ביחס התקשורת לאנשי ציבור הומוסקסואלים, אחרת, מדובר בהתנהגות צבועה מבחינתו.

 

נותר לצפות שאיש לא יחליט על הוצאתו מהארון, ומנגד יש לקוות שזה יגיע ממנו, כשהוא שלם עם ההחלטה ומבין שהרבה משקל מונח על כתפיו. מעבר לכך, הוא יכול ליצור הזדהות בקרב צעירים הומוסקסואלים שמתביישים בעצמם ולשכנעם שהם לא חולים במחלה כלשהי או מקולקלים אלא בסך הכל בני אדם רגילים, שיכולים להצליח ואף להיות נבחרי ציבור מצליחים כמוהו. ככה שאין במה להתבייש.

 
הוספת תגובה  הוספת תגובה
 
הדפסה  הדפסה
 
שילחו לחבר  שילחו לחבר
כנסו כנסו
 
0 תגובות
לקריאת כל התגובות ברצף
 
עוד בנושא זה
 
 
עוד מאותו כותב
 
 
 
 
 
powered by 
  המערכת
 
 
הזיקית בפייסבוק
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
רדיו קול הקמפוס
 
 
תנאי שימוש
 
כל הזכויות שמורות ©