הזיקית
 
 
   
 
 
  עמוד הבית
|
כנסו-כנסו
|
אודות
|
צרו קשר
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
 
 
 
 
 
 
 
חיפוש:
 
 
חפש
 
חיפוש מתקדם>
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
זרעי קיץ
 
שנתיים לקח לקבוצת ניהול מאוחדת בהפועל חולון בכדורסל להפוך מרעיון של אוהד למציאות של מועדון. כעת, כשמיקי דורסמן עומד בראש - העתיד נראה יציב וורוד
מאת מתן יציב | 11.05.2013
 


>>> העמוד של "הזיקית" בפייסבוק

 

נראה שהעונה הוטלה קללה על הפועל חולון בכדורסל, והמזל הרע התרכז באולם הפחים, אולמה הביתי של הקבוצה. פציעות של שחקנים, השעיית הקפטן שון דניאל בגלל צריכת ריטלין שלא כחוק, הפסדים בשניות האחרונות, שמועות חוזרות ונשנות על משכורות שלא שולמו לשחקנים, וגירעון שגדל מיום ליום. כל ניצחון היה כמו אוויר לנשימה, והפחד מירידה לליגה הלאומית היה גדול וממשי. עד שהגיע הניצחון הביתי על אליצור אשקלון, שהבטיח עונה נוספת בליגת העל, ופחות מחודש לאחר מכן ההכרזה כי ניהול המועדון עבר לידיה של קבוצת ניהול המורכבת מעשרה אנשי עסקים, בהנהגתם של הספונסר הראשי בשנתיים האחרונות, שלמה אייזיק, והאיש שחגג אליפות לפני חמש שנים כמאמן ובעלי הקבוצה, מיקי דורסמן.

 

במשך שנתיים וחצי, רעיון קבוצת הניהול היה באוויר. האוהדים ידעו שדורסמן רוצה לחזור ושאייזיק, מנכ"ל רשת סוכנים וסוכנויות ביטוח ופיננסים יונט, התאהב במועדון, ורוצה להפוך מספונסר לבעלים. אך כל פעם המהלך נמנע, בין היתר כי חברי הנהלת המועדון התנגדו למכירה. אייזיק וחבריו לקבוצת הניהול כבר היו קרובים להרים ידיים, חוץ מאיש אחד - אוהד מן השורה בשם איתן לנציאנו, שהיה אופטימי ולא ויתר. בחזונו הוא ראה קבוצת ניהול ואגודה אחת, שתחתיה יפעלו מחלקת הנוער, בית הספר לכדורסל וקבוצת הבוגרים (מחלקת הנוער והבוגרים בשנים האחרונות נוהלו בנפרד). גם כשנראה שהחלום לא יצליח להתגשם, לנציאנו נלחם, דיבר, שכנע, ולא ויתר עד שהצליח להשיג את המטרה שלו ושל כל אוהדי הפועל חולון.

בהפועל חולון אין קיץ שעובר בקלות. אוהדי הקבוצה
תצלום: אלן שיבר, אתר מנהלת הליגה. תצלום לובי: עודד קרני, אתר מנהלת הליגה

בשבוע שלפני ההודעה הרשמית על הקמת קבוצת הניהול, המתח והלחץ שאפיינו את העונה החולפת התחלפו באופטימיות זעירה. הטלפונים, העדכונים וההודעות מלנציאנו החלו להתגבר ולהגיע גם אליי על בסיס יום יומי. "אם שום דבר לא יסתבך, עד סוף השבוע נוציא עשן לבן" הוא כתב באחד המסרונים וגרם גם לי, למוד אכזבות רבות בנושא, להאמין שהחלום עדיין בחיים.

 

כשהגיעה ההודעה הרשמית, הכותרות שעיטרו את אתרי הספורט ומוספיו בישרו על סיומו של תהליך ארוך ומייגע עבור האוהדים. כעת, בקיץ 2013 הגירעון ייסגר, וקבוצת הניהול תדאג ליציבות הכלכלית של הקבוצה בשנים הקרובות. מצד אחד מוזר לכתוב זאת, שכן בהפועל חולון אין קיץ שעובר בקלות. אבל הנה, זה קורה, וכמה סמלי שזה בדיוק ביום המשחק האחרון של העונה עבור הפועל חולון, בו היא ניצחה 70:77 את הפועל תל אביב.

 

הנבואה ניתנה לשוטים, ולכן לא אנסה לנחש מה יהיה עתידה המקצועי של הקבוצה בעונה הבאה. ובכל זאת, נראה שהעתיד ייצבע ורוד. לא אקפוץ גבוה מדי ואצהיר על אליפות, בטח כשאין לי מושג איך ייראה הסגל באוקטובר. אבל יציבות כלכלית לשנים הבאות, בתוספת האולם החדש שייחנך ב-2014, הם מקפצה רצינית עבור הקבוצה לעבר הצמרת הגבוהה של הכדורסל הישראלי. זה מגיע לעיר ובעיקר לקהל האוהדים הגדול שלה.

 
הוספת תגובה  הוספת תגובה
 
הדפסה  הדפסה
 
שילחו לחבר  שילחו לחבר
כנסו כנסו
 
0 תגובות
לקריאת כל התגובות ברצף
 
עוד בנושא זה
 
 
עוד מאותו כותב
 
 
 
 
 
powered by 
  המערכת
 
 
הזיקית בפייסבוק
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
רדיו קול הקמפוס
 
 
תנאי שימוש
 
כל הזכויות שמורות ©