הזיקית
 
 
   
 
 
  עמוד הבית
|
כנסו-כנסו
|
אודות
|
צרו קשר
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
 
 
 
 
 
 
 
חיפוש:
 
 
חפש
 
חיפוש מתקדם>
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
עדיף להישאר רווק
 
הפרק הראשון של "הרווק" נראה יותר כמו פארודיה סטריאוטיפית מריאליטי איכותי. אריאלה אביר, חוזרת ל"המירוץ למיליון"
מאת אריאלה אביר | 19.06.2013
 

 

>>> העמוד של "הזיקית" בפייסבוק

 

ארבע שנים חלפו מאז עמד גיא גיאור בחליפה מהודרת, העביר יד בשיערו הבלונדיני, והכריז על דפנה דה גרוט ההולנדית כבחורה שזכתה בליבו. הרבה ורדים קמלו מאז ועד ההכרזה ההזויה של ערוץ 10 על שובה של תוכנית הריאליטי "הרווק" והפעם בכיכובו של הזמר הים תיכוני דודו אהרון. מעמדה של התוכנית "TLV עושים את תל אביב" עומד להתערער, כי אין ספק שנמצא שפל מדרגה חדש.

 

בפרק הפתיחה נעשה שימוש בכל גורם אפשרי כדי שלא יישאר שום ספק שזו כבר לא תל אביב רוויית הבלונדיניות. למנגינת הרקע נוספו דרבוקות ועיבוד ים תיכוני המקבלים את הצופים בזרועות פתוחות לראש העין, שם חיכתה אילנית לוי, כי גיא אריאלי, המנחה בעונה הקודמת, פשוט לא היה משתלב בנוף. בקדימון שמסביר מה מצפה לנו העונה, אפשר לזהות שמלה מנומרת וכמה מבטים שרמנטיים מצד הרווק, שכנראה גרמו לבחורה או שתיים לרוץ לאמץ כמה חתולים ולפרוש מהחיפוש אחר האחד.

 

בזמן ש-15 המתמודדות עלו במדרגות לפגוש את חתן השמחה, אנו שמענו את שיריו מתנגנים ברקע, רק למקרה ששכחנו מאיפה הוא מוכר. המתמודדת הראשונה, נטע דנינו, לא בזבזה רגע אחד ומיד ביקשה עזרה בהלחנת הטקסטים שהיא כותבת למגירה. אם הם מנוסחים כמו ההתבטאויות שלה לאורך הפרק, יוסי גיספן צריך לדאוג. אחריה הגיעה ענבל אמירב, שחקנית בהוליווד, שרוצה שנאמין לכך שעבדה עם ג'סטין טימברלייק אבל חזרה לארץ כדי לזכות דווקא בליבו של אהרון. אין יותר "לה לה לנד" מזה. לפיד סידלר נדהמה מכך שהרווק לא יכול להוריד ממנה את העיניים, אבל כנראה שכחה שלבשה באותו ערב את כל הנצנצים שצביקה פיק אסף בכל שנות הקריירה שלו.

אם הטקסטים שלה דומים למה שהיא אמרה לאורך הפרק, יוסי גיספן צריך לדאוג
דודו אהרון ונטע דנינו. תצלומים : מתוך "הרווק", ערוץ 10

בדיוק כשהגיע הרגע בו חשבנו שהובכנו עד עמקי נשמתנו, יצא שימי תבורי בנונשלנטיות ממכוניתו והעניק את בתו היחידה לאהרון, היישר אל הלא נודע. בתאל תבורי הסבירה שהיא רוצה להיות מוכרת בלי קשר למשפחה שלה, וכנראה בגלל זה הרשתה לאביה ללוות אותה במעלה המדרגות של תוכנית הריאליטי. דווקא לירז בן דהן עשתה טעות קריטית כשאמרה שהכול זה לטובה, במקום הכול זה מלמעלה, ובכל זאת זכתה בוורד הרושם הראשוני ממשפחת אהרון. אולי גם הם מדחיקים עד כמה שאיפשר את השיר.

 

הערב המשיך עם הופעה של מרגלית צנעני בחצר הווילה, ונראה כי התימני היחיד שנשאר מחוץ לחגיגה הוא אסי עזר, שמצא בית קצת יותר אטרקטיבי להיות בו. מבין המלאווחים, הלחוחים והדרבוקות קשה להבין אם חברת ההפקה "אבוט-המאירי" התכוונה ליצור תוכנית פארודית או שהיא פשוט מזלזלת בקהל עד כדי כך. ליהוקו של אהרון עשה רושם שמדובר בניסיון לייצר לו תדמית חדשה של בחור רומנטי, שמטרת חייו היא למצוא מישהי להתחתן איתה ולהסב אושר לאימו.

 

במקום זה, פרק הפתיחה היה מלא בכל כך הרבה סטריאוטיפים שגרמו אפילו למכורת תוכניות ריאליטי כמוני, לזוז בכיסא באי נוחות ולכסות את העיניים כשבראשי מהדהדת השאלה "כמה צפויים אתם עוד יכולים להיות?". צנעני ביקשה מאלוהים שאהרון לא יישאר רווק. אני רק מבקשת שהזוכה לא תלבש שמלה מנומרת בגמר. צעד קטן לפקאצה המצויה, צעד גדול לתפיסות הסטריאוטיפיות במדינת ישראל. בכל מקרה, הצד החיובי הוא שכעת אפשר לחזור לצפות ב"המירוץ למיליון" בלי נקיפות מצפון על כך שבערוץ 10 שיבצו באותה השעה תוכנית טובה יותר.

 
הוספת תגובה  הוספת תגובה
 
הדפסה  הדפסה
 
שילחו לחבר  שילחו לחבר
כנסו כנסו
 
2 תגובות
לקריאת כל התגובות ברצף
1. הכתבה שלך עצמה מלאה בטריאוטיפים...
אלי 22.07.2013
 
 
2. תגובה
אטרן 16.09.2013
 
 
 
עוד בנושא זה
 
 
עוד מאותו כותב
 
 
 
 
 
powered by 
  המערכת
 
 
הזיקית בפייסבוק
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
רדיו קול הקמפוס
 
 
תנאי שימוש
 
כל הזכויות שמורות ©