הזיקית
 
 
   
 
 
  עמוד הבית
|
כנסו-כנסו
|
אודות
|
צרו קשר
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
 
 
 
 
 
 
 
חיפוש:
 
 
חפש
 
חיפוש מתקדם>
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
יקי וסער מצילים אותנו מעצמנו
 
הסדרה "פצועים בראש" מוכיחה שכל תסריט בו נגעו ידיהם של היוצרים חנן סביון וגיא עמיר הפך זהב. קרולינה טולמסוב צפתה בהתלהבות בפרקים הראשונים
מאת קרולינה טולמסוב | 16.07.2013
 

 >>> העמוד של "הזיקית" בפייסבוק

 

"קצר" ו"ניוטון" חזרו. קצת מוזר לראות את צמד הליצנים מ"עספור" מככב בדרמת מתח בעלת עלילה סבוכה, לוקיישנים מגוונים ומסר חברתי ברור. זהו גם האתגר הגדול של חנן סביון וגיא עמיר, שכתבו את "עספור" ויצרו גם את "פצועים בראש". הפרקים הראשונים של הסדרה הוכיחו שהשניים צלחו את המעבר בין הז'אנרים, ובעיקר שמדובר בכותבים ושחקנים בעלי כישרון מגוון המוסיפים פלפל ועניין לסדרות המקור הישראליות. מי שמרוויחים מכך הם אנחנו  הצופים, שצמאים למעט איכות על המרקע.

 

הסדרה מתארת את חייהם של סער (עמיר) ויקי (סביון) שני חברים שהסתכסכו בעבר וניתקו קשר. כיום, יקי הוא שוטר לא אהוד שמנסה לפענח פשעים על פי החוק, ואילו סער הוא חבר בארגון מחתרתי שמתיימר לעשות צדק בכך שרוצח את הרעים, ומוסיף בכך עבודה למשטרה וליקי. אין ספק שמבחינת מהות ועומק הדמויות, הם עלו ברמה. הצבתם כגיבורי הסדרה מיטיבה עימם, ומוציאה לאור את יכולות המשחק המרשימות שלהם שקצת נבלעו כשהיו שחקני משנה ב''עספור''.

 

המאורעות המתוארים ב"פצועים בראש" מעידים על כך שהיוצרים חושבים שהחברה הישראלית צריכה טיפול דחוף. הרציחות רוויות האלימות וחוסר היכולת של המשטרה להתמודד עימן מוכרות לציבור הישראלי היטב מחיי היום יום.  בראיון ל''7 לילות'' טענו סביון ועמיר שמטרת הסדרה לבקר את האלימות המתרחשת ברחובות, והיא שהניעה אותם ליצור אותה ואף לנסות להציע דרכה פתרון לבעיה. ניתן לראות שחלק מהמאפיינים שהגדירו את "עספור" מופיעים ב"פצועים בראש". בעיקר הציניות וההומור העממי שבאינטראקציה בין הדמויות. הז'אנר השתנה, הדמויות הוחלפו, אבל בשורה התחתונה מנסים סביון ועמיר, בדרכם היצירתית, ליצור צילום רנטגן של החברה הישראלית.

הסלבריטאית האבודה חזרה כדי להזכיר לנו שהיא קיימת. רודברג
תצלומי מסך מתוך "פצועים בראש"

היוצרים הצעירים זיהו אלמנטים מבטיחים, לכאורה, לסדרת מתח ישראלית מצליחה, אשר באים לידי ביטוי כבר בתחילתה. בפרק הראשון נחשפנו לסצינת רצח אכזרית, ובהמשך נוספו שתיים לרשימה. המראות הבוטים מעלים זיכרונות מסדרות אליהן התחבר הציבור הישראלי כמו ''עספור'' ''הבורר'' ו''אחת אפס אפס'' שכללו סצינות פשע דומות. בדרך קיבלנו גם סצינת סקס גסה, אלכוהול שנשפך כמו מים ומבט חטוף לסכסוך הערבי-יהודי. נראה שהשניים מודעים היטב למה שהקהל הישראלי רוצה לראות, ומעבר לתמונות החוזרות של ים, בחורות, שמש, תל אביב ושאר ירקות, הם גם ליהקו את הסלבריטאית האבודה, אגם רודברג, שחזרה כדי להזכיר לנו שהיא קיימת.

 

העבודה הטובה שהשניים עשו ב''עספור'' גרמה לבאזז גדול סביב הסדרה, עוד בשלבי הקדימונים שרצו ללא הפסקה על המסך. הצבתם בקו האש גם ככוכבים מעידה על הרף הגבוה שהציבו לעצמם. כל אחד לוקח על עצמו תפקיד בשיפור החברה הישראלית- יקי מנסה להציל אותנו מהפושעים הרבים, וסער גורם להם לשלם על מעשיהם. אבל השניים, שהם יוצרים איכותיים, בעיקר מצילים אותנו מהתכנים הרדודים, רוויי הריאליטי והטראש, אליהם כבר התרגלנו במציאות הטלוויזיונית העגומה של היום.

 

 
הוספת תגובה  הוספת תגובה
 
הדפסה  הדפסה
 
שילחו לחבר  שילחו לחבר
כנסו כנסו
 
0 תגובות
לקריאת כל התגובות ברצף
 
עוד בנושא זה
 
 
עוד מאותו כותב
 
 
 
 
 
powered by 
  המערכת
 
 
הזיקית בפייסבוק
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
רדיו קול הקמפוס
 
 
תנאי שימוש
 
כל הזכויות שמורות ©