הזיקית
 
 
   
 
 
  עמוד הבית
|
כנסו-כנסו
|
אודות
|
צרו קשר
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
 
 
 
 
 
 
 
חיפוש:
 
 
חפש
 
חיפוש מתקדם>
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
חזרה לבינוניות?
 
ההחלטה התמוהה של מנצ'סטר יונייטד למנות את דיוויד מויס למאמן הקבוצה עלולה להוביל אותה לכישלון. טליה מליכוב בספק אם יצליח להיכנס לנעליו של אלכס פרגוסון האגדי
מאת טליה מליכוב | 18.08.2013
 

>>> העמוד של "הזיקית" בפייסבוק

 

עזיבתו של סר אלכס פרגוסון סימנה את סיומו של עידן בכדורגל האנגלי בפרט, ובכדורגל העולמי בכלל. המנג'ר, יש שיאמרו הגדול בכל הזמנים, הצליח להפוך מועדון בעל הישגים בינוניים לאחד הטובים בעולם. עכשיו, כשתם עידן "פרגי" במנצ'סטר יונייטד, החליטו במועדון למנות את דיוויד מויס למשרה הנחשקת. המנג'ר, שללא ספק חסר ניסיון בקבוצות גדולות, מתחיל את עבודתו עם הצל של פרגוסון, וכשהציפיות באולד טראפורד בשמיים, המתנה שקיבל מראשי המועדון יכולה להפוך במהרה לעול קשה מנשוא.

 

איך ייראה עתיד המועדון תחת שרביטו של מויס? עד כה, קריירת האימון שלו כוללת ארבע שנים בפרסטון נורת' אנד, אותה העלה מהליגה השלישית לשנייה באנגליה, 12 שנים כמאמן אברטון מהפרמייר ליג, קבוצת אמצע טבלה, איתה הצליח לתקוע יתד בליגה הראשונה ואף העפיל איתה לאירופה. אבל עם כל הכבוד לאברטון, עדיין לא מדובר בקבוצה המתקרבת לאיכותה של יונייטד. 

 

אם נשפוט את מויס לפי משחקי ההכנה של הקבוצה, העתיד לא נראה זוהר במיוחד. עד כה, יונייטד הפסידה 3:2 לקבוצה היפנית יוקהומה מרינוס וסיימה בתיקו 2:2 מול צ'רזו אוסאקה, גם כן מיפאן. תוצאות לא מכובדות לקבוצה ברמתה של יונייטד. אומנם המשחקים היו חלק ממסעה של הקבוצה לאסיה, המיועד בעיקר ליחסי ציבור, ובהמשך הצליחה לנצח 5:2 את קבוצת קיצ'י מהונג קונג, אך אין להתעלם מהתחושה שיונייטד נמצאת במיני משבר מאז עזיבתו של המאמן המיתולוגי.

יש תחושה שיונייטד נמצאת במיני משבר מאז עזיבתו. פרגוסון
תצלום:  Austin Osuide  תצלום לובי: Jason Gulledge

הבחירה של ההנהלה למנות את מויס למאמן הקבוצה נראית על פניו תמוהה ביותר. סביר להניח שבמועדון ראו קווים מקבילים בין האחרון לפרגוסון, שכן שניהם סקוטים, שניהם אימנו בקבוצות קטנות לפני הגעתם ליונייטד, וכמו פרגוסון,  מויס נחשב למאמן שמפתח ונותן הזדמנות לשחקנים צעירים. הרי מי שהמליץ להנהלה למנות את מויס היה פרגוסון בעצמו, ואין זה סוד שמילתו שווה זהב במועדון. לפחות בשלב זה, נדמה השחקנים קיבלו את מויס בזרועות פתוחות. קפטן הקבוצה, נמניה וידיץ', כבר התבטא בתקשורת ואמר שמויס רק יועיל למועדון מבחינה מקצועית וחברתית. אולי זה מס שפתיים של שחקן שחייב לפרגן למאמנו, אבל מה שבטוח שחיבור טוב בין המנג'ר לשחקניו המרכזיים מהווה תנאי הכרחי להצלחת הקבוצה.

 

כל מאמן חדש שמגיע למועדון גדול עומד בראש ובראשונה במבחן התוצאה, וכאשר התוצאות ההתחלתיות לא עונות על הציפיות של ההנהלה והאוהדים, מתחילה הביקורת. מה שמויס צריך בעיקר זה זמן. אם הוא יוכל לעבוד בשקט, לגבש את שיטת המשחק המאפיינת אותו, ולהתאימה לשחקנים שנמצאים בסגל, אולי יהיה מדובר בעוד סיפור סינדרלה המאפיין כל כך את הכדורגל האנגלי. בינתיים, הוא מקבל את התמיכה של המועדון והשחקנים, ומה שנותר לו זה לזכות בליבם של האוהדים. אם הוא יצליח בכך, המורשת של פרגי תמשיך, ואם לא - הדרך חזרה לבינוניות תהיה קצרה מתמיד.

 
הוספת תגובה  הוספת תגובה
 
הדפסה  הדפסה
 
שילחו לחבר  שילחו לחבר
כנסו כנסו
 
0 תגובות
לקריאת כל התגובות ברצף
 
עוד בנושא זה
 
 
עוד מאותו כותב
 
 
 
 
 
powered by 
  המערכת
 
 
הזיקית בפייסבוק
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
רדיו קול הקמפוס
 
 
תנאי שימוש
 
כל הזכויות שמורות ©