הזיקית
 
 
   
 
 
  עמוד הבית
|
כנסו-כנסו
|
אודות
|
צרו קשר
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
 
 
 
 
 
 
 
חיפוש:
 
 
חפש
 
חיפוש מתקדם>
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
פחות זה יותר
 
הנהלת מכבי חיפה מאפשרת העונה לאריק בנאדו לקבוע בכל החלטה מקצועית. מתן יציב חושב שזה המהלך שיחזיר את האליפות לכרמל
מאת מתן יציב | 24.08.2013
 

>>> העמוד של "הזיקית" בפייסבוק

 

הציפייה מקבוצה שרגילה להילחם על כל התארים האפשריים, במיוחד אחרי עונה שהסתיימה ללא אחד כזה, היא שתהיה מהפכה של ממש בסגל השחקנים. למרות זאת, מכבי חיפה ערכה בקבוצה שינויים מזעריים, וזו גם אחת הסיבות שבזכותן תהיה השנה בכרמל קבוצה טובה ואטרקטיבית.

 

אריק בנאדו קיבל את משרת המאמן של חיפה באמצע העונה שעברה, לאחר תחילת עונה כושלת של ראובן עטר. הוא הצליח לחולל שינוי של ממש במשחקה של הקבוצה, וללא שינויים בסגל צבר נקודות וניצחונות אשר הביאו אותה כל הדרך מהמקום הלפני אחרון בטבלה עד המקום השני, בו גם סיימה. באופן טבעי, קיבל בנאדו את תפקיד המאמן גם העונה על ידי הבוס, יעקב שחר, שידע להעריך את העבודה הטובה שעשה המאמן מאז הימר עליו.

 

בגזרת השחקנים, החליט בנאדו על כמה שינויים קטנים בעמדות מפתח, ולפי משחקי טרום העונה נראה כי פגע בול. לעמדת הקשר, הוא הביא את הספרדי רובן ראיוס, שעד כה עשה רושם של שחקן איכותי מאוד עם שליטה בכדור, מסירות מדויקות ורגל שמאל קטלנית. השילוב שלו עם החלק הקדמי של חיפה, בראשות הקפטן הוותיק יניב קטן וחן עזרא הצעיר המוכשר, יוסיפו להתקפת חיפה את המהירות והתחכום שהיו חסרים לה בשנה שעברה, במיוחד במשחקים מול הגדולות.

 

לתפקיד המבקיע הגיע מקריית שמונה החלוץ שמעון אבוחצירא, אשר אמור להוסיף מחץ ודיוק להתקפות הירוקות, וכמובן להיות זה שיסיים אותן בעזרת המסירות שיקבל מהקישור המוכשר של הקבוצה. את המשחקים במפעל האירופי פתח אבוחצירא עם שער מדהים מול חזאר לנקאראן האזרית בבעיטה מהאוויר אל בין חיבורי הקורות, ואם ימשיך כך, שחקן הנבחרת עשוי לעלות עוד מדרגה בקריירה הנוסקת שלו, ולהבקיע הרבה שערים במדים הירוקים.

ניכרת טביעת האצבע שלו בסגנון המשחק האטרקטיבי של הירוקים. בנאדו
תצלום לובי: מתוך האתר הרשמי של מכבי חיפה

עם אבוחצירא הגיע מקריית שמונה המגן אלעד גבאי, שאמור לעבות את הסגל ולתת לבנאדו עוד אפשרות בעמדת המגן הימני. גבאי סומן ככישרון על ידי אנשי הכדורגל בישראל כבר בעונת האליפות של קריית שמונה, ואולי המעבר לחיפה יהפוך אותו לא רק לשחקן בכיר בליגת העל אלא גם למגן הימני הפותח אצל אלי גוטמן בנבחרת ישראל.

 

השמירה על הסגל מראה את מידת האמון שרוחש בנאדו לשחקנים שעברו איתו את העונה שעברה. ואם לא די בכך, שחרורם של וויאם עמאשה, שלומי אזולאי ואוראל דגני, מוכיח שהוא משאיר בקבוצה רק שחקנים עליהם הוא וסומך, ואילו אלה שלא מתאימים לחזון של המאמן הצעיר ייאלצו לחפש קבוצה אחרת. על פי ההיכרות הקצרה עם בנאדו, נראה כי הוא מאמן שרוצה לשלוט בכל מהלך שקבוצתו מבצעת על המגרש. טביעת האצבע שלו בסגנון המשחק האטרקטיבי של הירוקים ניכרת, וההנהלה מבינה שעל מנת להמשיך את מה שהוא בונה יש לעמוד מאחוריו. כך עשתה בהחלטות המקצועיות לגבי החתמות שחקנים חדשים, ובעיקר לגבי שחרורם של אלה הלא מתאימים.

 

עם הסגל המתואם והכשרוני, יכולה חיפה להגיע העונה לשלב הבתים של הליגה האירופית. אם הדברים יתחברו והפוטנציאל יתממש, אל תתפלאו אם הירוקים אפילו יעברו את השלב הקשה ויחממו את ליבם של אוהדיהם הרבים. ובניצוחו של המאמן המוכשר בתוספת האצטדיון החדש שייחנך בקרוב, אין שום סיבה שמכבי חיפה לא תחזיר את האליפות לכרמל בעונה הקרובה.

 

בחזרה לעמוד הפרויקט

 
הוספת תגובה  הוספת תגובה
 
הדפסה  הדפסה
 
שילחו לחבר  שילחו לחבר
כנסו כנסו
 
0 תגובות
לקריאת כל התגובות ברצף
 
עוד בנושא זה
 
 
עוד מאותו כותב
 
 
 
 
 
powered by 
  המערכת
 
 
הזיקית בפייסבוק
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
רדיו קול הקמפוס
 
 
תנאי שימוש
 
כל הזכויות שמורות ©