הזיקית
 
 
   
 
 
  עמוד הבית
|
כנסו-כנסו
|
אודות
|
צרו קשר
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
 
 
 
 
 
 
 
חיפוש:
 
 
חפש
 
חיפוש מתקדם>
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
כשהגברים על השיפוד
 
רוזי חכמון לא פגשה (עדיין) את אביר חלומותיה בקבוצת הפייסבוק "בחורים שווים בין חברות" אבל היא לא תוותר על הפוטנציאל
מאת רוזי חכמון | 13.09.2013
 

 

>>> העמוד של "הזיקית" בפייסבוק

 

כבר מאסתי באתרי היכרויות שדורשים לא מעט פרטים ושתהיי חשופה למאות, אם לא לאלפי, אנשים במענה לשאלות כמו "מהו הדייט המושלם בעינייך?" או "מה הן שלוש התכונות הבולטות ביותר אצלך?". מביך, נכון? אז את מתחילה להתלבט אם את באמת ספונטנית. בודקת נתונים ומנתחת מקרים שהיו בעבר, ומחליטה שלאור העובדה שהסכמת להיפגש עם חברתך הטובה קצת אחרי חצות מראה דווקא שכן. מצד שני בפעם השנייה שהיא הציעה כבר היית במיטה, ולא הסכמת לקום. אוף, זה מבלבל. אז מה לכתוב?

 

מי קבע שכל המידע הזה חשוב? אולי יש משהו דווקא בהיכרות קצת אחרת ושונה, שלא מצריכה לשים את הקלפים מיד על השולחן, ושיש דברים שדווקא הנסתר יפה להם. אז תכירו את הטרנד הבא, קבוצת הפייסבוק "בחורים שווים בין חברות" שמונה 14,000 רווקות מרחבי הארץ והמספר גדל מדי יום.

 

הצטרפתי לקבוצה לפני כמה חודשים ואני חייבת לציין שיש משהו, אפשר לקרוא לזה ביטחון, בהיענות לאיזו מודעה על בחור שמתפרסמת. "היי בנות, תכירו את נועם, רווק בן 28, 1.80 הייטקיסט מרמת גן, שמאס במשחקים ומחפש מישהי לקשר רציני בלבד". מילת המפתח כאן היא קשר רציני. הרי ידוע שכמעט כל הבחורות מחפשות רק משהו רציני, ושאתרי ההיכרויות מוצפים במתחזים, סוטים או סתם גברים נשואים שרוצים לברוח מהמציאות. נראה כי קשה למצוא את הבחורים הטובים באמת, וכאן סוף סוף יש הזדמנות לכך. 

את מרגישה כמו בעדר, רודפת אחרי מזון שאפשר למצוא גם במקומות אחרים
תצלומים: SXC

אבל לא רק בזה מסתכמת ההיענות החיובית. לא פעם ולא פעמיים נתקלתי באיזה תיאור של דייט כוזב ואחריו תגובות מעודדות. שאלות בסגנון "אם הוא התקשר אחרי 22:00, האם הוא רציני?" שגוררות עשרות ואפילו מאות תגובות לכאן או לכאן, וזה מדהים. הרי לא סתם קוראים לקבוצה בחורים שווים בין חברות. כנראה שבאמת כל מי שמצטרפת לקבוצה הופכת לאחת מהן.

 

אז איפה הקאץ'? לאחר בירורים ארוכים החלטתי לבדוק את העניין בעצמי, ולפרסם את ידידי הטוב. לקח לי קצת זמן לחשוב מה לכתוב, כי אם  אפקשש יכול להיות שלא תהיה היענות גבוהה. במבט לאחור, אולי זה דווקא טוב. כבר לאחר שעה התקבלו תגובות, וביקשתי ממנו לבדוק את הפייסבוק שלו, אבל לא היה מענה בצד השני. לאחר זמן מה, התברר שהוא הותקף ב-200 פניות מבחורות ובקשות חברות למיניהן, שגם אם מישהי הייתה מוצאת חן בעיניו, ספק אם היה יכול להקדיש לה מענה כמו שצריך.

 

יש תחושה של התנפלות על הבחור שמפורסם בקבוצה, ואת יכולה למצוא את עצמך כמו בעדר, רודפת אחרי מזון שאפשר למצוא גם במקומות אחרים. הרבה הודעות אף לא נקראות, ואחרי כמה ניסיונות הבחורות מרגישות מתוסכלות ובצדק. אולי אם היה רק אפשר להגביל את מספר הפניות או לעבור סינון מסוים. לאחר תחקור קצר עם ידידי היקר על כל התהליך, הוא הסביר שהיה מאוד עסוק עם כל הפניות וזה קצת הלחיץ אותו. מצד שני הבטיח שענה בנימוס לכולן, אך הוסיף ואמר כי רוב הפונות לא היו בסביבה כשאלוהים חילק את היופי. אמרתי לו בתגובה שזה מגעיל, אבל הבנתי אותו.

 

בנוסף החלטתי לנסות את מזלי ולראות איך זה להכיר ככה בחור, ואיך זה מרגיש. אני ממילא כבר הרבה זמן לבד ולא יזיק לי לצאת לאיזה דייט. אחת החברות בקבוצה כתבה על חבר של בעלה, בחור מאוד נאה מאזור המרכז בן 30, תכניתן. "מתאים לי בול, אני מתה על אנשי מחשב" חשבתי לעצמי תוך כדי שליחת הודעה: "היי, מה קורה? ראיתי את הפרסום עליך והחלטתי לפנות. זאת פעם ראשונה אז אני לא כל כך יודעת מה לכתוב". ממש הודעה לא מושכת ולא הייתי מתפלאת אם הוא לא היה עונה.

 

 

באמת שנון כמו ארז טל


להפתעתי, אחרי שלוש דקות קיבלתי תגובה. מתברר שלא כל הגברים כאלה או שאולי מצאתי חן בעיניו או שסתם הוא היה ליד המחשב וענה פשוט לכל אחת. אי אפשר לדעת. זה גם לא הרגיש לי נעים שהוא מדבר עם עוד עשרות בנות אחרות. ומה יקרה אם הוא ייצא עם כולן במקביל? למרות זאת, החלטתי לזרום ולא להיות מקובעת, ולאחר החלפת פרטים יבשים דרך הודעות בפייסבוק נתתי לו את מספר הנייד שלי וקבענו להיפגש.

 

כשאסף אותי נורא התרשמתי ממנו. הוא באמת "שנון כמו ארז טל" כפי שתואר בקבוצה. בסוף הפגישה, שעברה אגב מצוין, שאלתי אותו בסקרנות אם הכיר בחורות אחרות מהפרסום. הוא ענה שלא, שהחליט לצאת רק איתי אבל השיב לכולן בנימוס. יכול להיות שכל הבחורים הנחמדים אכן נמצאים בקבוצה הזו או אולי זה באמת רק מזל שלי שנפלתי על בחור כזה ומצאתי חן בעיניו? תמיד פחדתי מאתרי היכרויות וכאן יש תחושה שאת לא באמת נואשת אלא פשוט מחוברת לקבוצה ומכירה גברים באמצעות המלצות של בחורות אחרות. לא נשמע מרתיע.

 

לבסוף, אחרי כמה פגישות, החלטתי שזה לא ילך איתו מכל מיני סיבות אחרות. כמה לילות אחרי, הרגשתי בודדה ובגלל השעה המאוחרת לא צלצלתי לחברות או חיפשתי אנשים זמינים בווטאסאפ אלא נכנסתי לקבוצה. קראתי שיתוף של מישהי שתיארה דייט ממנו היא חזרה, בו היא והבחור ישבו על ספסל בפארק, כי לטענתו הוא לא אוהב בתי קפה בדייט הראשון. הוא גם אמר שהוא מאמין ביחסי מין בפגישה הראשונה והיא רק רצתה לברוח משם. זה הצחיק אותי נורא. מישהי ענתה לה בתגובה "איזה קמצן" או "איזה סוטה" והוסיפה סמיילי. כמה מושלם זה שאפשר לשתף ככה בלי שאף אחד יראה ולקבל תגובות מבחורות שנמצאות במצב כמו שלך. אז גם אם לא הצליח לי עם הבחור, זכיתי בחברות חדשות ובהזדמנות להיות שותפה למגוון סיפורים מצחיקים שמנעימים את הזמן בכל זמן.

 
הוספת תגובה  הוספת תגובה
 
הדפסה  הדפסה
 
שילחו לחבר  שילחו לחבר
כנסו כנסו
 
4 תגובות
לקריאת כל התגובות ברצף
1. כתיבה יפיפיה
עילם 15.09.2013
 
 
2. רוזי!!!
ס 15.09.2013
 
 
3. נשמע בחור זהב, אני לא הייתי ממהרת לפסול
דנית דרקו 16.09.2013
 
 
4. לא את כל הגברים צריכים לשפד
מאיה 17.09.2013
 
 
 
עוד בנושא זה
 
 
עוד מאותו כותב
 
 
 
 
 
powered by 
  המערכת
 
 
הזיקית בפייסבוק
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
רדיו קול הקמפוס
 
 
תנאי שימוש
 
כל הזכויות שמורות ©