הזיקית
 
 
   
 
 
  עמוד הבית
|
כנסו-כנסו
|
אודות
|
צרו קשר
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
 
 
 
 
 
 
 
חיפוש:
 
 
חפש
 
חיפוש מתקדם>
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
ככה זה חנונים
 
שירה יצחקי ביקרה בפסטיבל "אייקון", והיא ממליצה לשים אליו לב בשנה הבאה
מאת שירה יצחקי | 02.10.2013
 

>>> העמוד של "הזיקית" בפייסבוק

 

"מלאך המוות מול הלוחם הלבן, המלאך עם חרמש והלוחם עם שני גרזנים. שלוש נקודות חיים לכל אחד. צאו!". בזמן שמארגן הקרב הלבוש סטייל קפטן ג'ק ספארו, פוגש מסיבת סאדו, צועק על שני הלוחמים להילחם עד המוות, אני מסתכלת סביב. מימיני אישה במחוך לבן, חצאית טוטו עם זנב קטן ופאה בצבע ורוד. הבת שלה בתחפושת חתול יושבת על כתפיה וצועקת למלאך המוות "אבאל'ה תהרוג אותו, אבאל'ה!".

 

פסטיבל "אייקון" התקיים זו השנה ה-17. במהלך חול המועד בסוכות, בבניין של "אשכול פיס" השייך לעירוני א', ונמצא מאחורי סינמטק תל אביב, נפתח שער לעולם אחר, ובמשך ארבעה ימים התקיים בו יקום מקביל. אלפים, גמדים, פיטר פן, קוסמים וסינדרלות. כל יצור שמגיע מהאגדות, ספרי קומיקס, סרטי מדע בדיוני או אפילו מתוך דמיונם הפרוע של אנשים רגילים - מתקבל בברכה.

 

אבל חוץ מתחפושות וזירת לחימה בכלי נשק מרופדים-אך-מכאיבים, אפשר למצוא גם יריד אמנים מדהים ותכשיטים בעבודת יד שחוגגים את כל המוזרויות - מעגילי דרקון שדורשים שלושה חורים בכל אוזן כדי להרכיב אותם, דרך שרשראות סאטן, ועד למזוזות דרקון לחנונים שומרי מצוות. לרשות מי שלא מגיע מחופש מהבית עמדו דוכני איפור מיוחדים, תחפושות מגניבות, וגם סתם כובעי צמר עם אוזניים של מגוון חיות. כמובן שאם כבר חנונים, אז למה לא להוסיף זירת משחקי מבוכים ודרקונים, טורנירים ארוכים של משחקי תפקידים ותרבות. המון תרבות. כל הוצאות הספרים טרחו להציב דוכנים של ספרים בעברית, אנגלית, רוסית ושפות זרות נוספות. ככה זה, חנונים, שפות לא נתפסות כמגבלה.

לא לפסול מראש כי "זה של חנונים". מתוך הפסטיבל
תצלום: עידן עופר

הפסטיבל מציע מגוון של אירועי תרבות, כנסים, הרצאות ואפילו הצגות. ב"סוף העולם למתקדמים" שהופיעה בהצגת בכורה בפסטיבל, מתוארת חבורת צעירים שנפגשת בבקתה מבודדת כדי לשחק מבוכים ודרקונים מושקע במיוחד. אבל בת הזוג של אחד השחקנים לחלוטין לא מתעניינת במשחקי תפקידים, בעוד שחבורת החנונים מתקשה להתמודד עם רומנטיקה ותכנים שלא כוללים דרקונים. לקהל נשאר בעיקר להתפקע מצחוק במשך רוב ההצגה, עם סיום מפתיע, ואפילו הקלטת אורח של השדרן אהוד גרף.

 

ואם דווקא סרטים הם ההעדפה, ישנו פסטיבל "אוטופיה" לקולנוע בדיוני, מדע, דמיון ועתיד, המתרחש בבניין הסינמטק הצמוד ומציג מגוון של סרטי מדע בדיוני זרים וישראליים. חלקם בהקרנות בכורה ואפילו טרום בכורה, עם אפשרות לשמוע את הערות הבימאי. הפסטיבל כולל גם תחרות סרטים קצרים, תערוכה של משחקי מחשב, גדג'אטים, עיצוב וטכנולוגיה. אז שנייה לפני שאתם פוסלים מראש כי "זה של חנונים" נסו להגיע בעתיד, ולגלות אפשרויות חדשות ומפתיעות לא רק לבילוי אלא גם בשביל עצמכם. כי אם אהבתם את "שר הטבעות" ואתם נהנים ממסיבת תחפושות בפורים, אז למה לא לנסות לשלב בין השניים, ואולי לקנות כמה ספרים על הדרך?

 
הוספת תגובה  הוספת תגובה
 
הדפסה  הדפסה
 
שילחו לחבר  שילחו לחבר
כנסו כנסו
 
0 תגובות
לקריאת כל התגובות ברצף
 
עוד בנושא זה
 
 
עוד מאותו כותב
 
 
 
 
 
powered by 
  המערכת
 
 
הזיקית בפייסבוק
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
רדיו קול הקמפוס
 
 
תנאי שימוש
 
כל הזכויות שמורות ©