הזיקית
 
 
   
 
 
  עמוד הבית
|
כנסו-כנסו
|
אודות
|
צרו קשר
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
 
 
 
 
 
 
 
חיפוש:
 
 
חפש
 
חיפוש מתקדם>
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
תחושה נפלאה
 
שירה יצחקי הסתפרה ותרמה את השיער להכנת פאה למען נשים חולות סרטן. היא גם מזמינה רבות וטובות לעשות כמוה
מאת שירה יצחקי | 27.10.2013
 

>>> העמוד של "הזיקית" בפייסבוק

 

אוקטובר, שמציין את חודש המודעות לסרטן השד, עבר הפעם כמעט בדממה מוחלטת, בלי סטטוסים מעורפלים ברשתות החברתיות שכוללים שנת לידה או המקום שהתיק הונח בו. אבל זו השנה הראשונה שהצלחתי לממש את החודש החשוב  על ידי פעולה מהותית: תרמתי את השיער שלי לעמותת פ.ל.א (פאה לכל אישה) שאוספת תרומות שיער ויוצרת פאות לאותן נשים וילדות שכל כך מחפשות להרגיש רגילות.

 

אחת מכל שמונה נשים חולה בסרטן השד, ואם נוסיף את כל שאר הסוגים  ונסתכל סביבנו נמצא בקלות איומה במיוחד לפחות אדם אחד שאנחנו מכירים שחלה במחלה הארורה הזו. הפאה מעניקה שקט נפשי, וחולות רבות העידו שהיא עוזרת משום שהצורך להתבייש בשונות הפיזית נעלם, וכך קל יותר להתרכז בתהליך ההחלמה. לפני שנתיים קראתי על הנושא לגמרי במקרה, והחלטתי שגם אני רוצה. באתר העמותה אפשר לראות מגוון של תורמים, נשים בכל הגילאים וגם גברים, בעיקר לפני גיוס, וכולם נראים כל כך מלאי סיפוק. במשך שנתיים ארוכות הארכתי את השיער כך שיהיו לי 30 סנטימטרים מיותרים שאוכל לגזור ולשלוח.

לשאלה מאיפה האומץ, אותה נישאלתי אינספור פעמים, אני מגיבה במשיכת כתפיים
תצלום: שירה יצחקי. תצלום לובי: sxc

 אז אחרי שנתיים של המתנה, ועוד 15 דקות בדואר כדי לשלוח את התרומה הקטנה שלי, קיבלתי תחושה נהדרת של הקלה מהולה באושר, ואם לומר את האמת גם קצת הרגשת עליונות. למרות שכל מי ששומע על התרומה ממהר להכריז שזה מעשה אצילי ונטול אנוכיות, אני לא מסכימה לכך. אחרי שתרמתי החלטתי שכנראה אעשה זאת שוב, ולא רק בגלל התרומה אלא כי היא מעניקה את אותה הרגשה נפלאה שיש אחרי כל סוג של התנדבות, כמו חותמת שמאשרת שאני בעצם כן בן אדם טוב.

 

לשאלה מאיפה האומץ, אותה נשאלתי אינספור פעמים, אני מגיבה במשיכת כתפיים. התרומה הופכת את המחשבה שנדרש אומץ לעבור משיער ארוך לקצר, לאבסורדית. זו תרומה פשוטה מאין כמותה מול הצורך לעבור כימותרפיה מייסרת, לאבד את השיער כולו ולהרגיש חריג בסביבה במשך תקופה ארוכה. עם הפחד שאולי יותר יפה לי שיער ארוך החלטתי להתמודד מאוחר יותר, כשכבר לא הייתה דרך חזרה, והצמה שלי הונחה על השולחן. צעד חכם למדי בהתחשב בכך שרבים מחברי ובני משפחתי טענו שתספורת קצרה תהיה פחות מחמיאה. האם זו קארמה או פשוט מזל, אני לא יודעת, אבל השיער הקצר נראה מצוין וההרגשה הטובה שמתלווה לתרומה אפילו מוסיפה למראה.

 

ניתן להסתפר חינם במגוון מספרות שהתנדבו לסייע בתמורה לתרומת השיער או במספרות ייעודיות שממוקמות בבתי החולים ביילינסון וקפלן. השיער צריך להיות באורך של 30 סנטימטרים לפחות וטבעי, לא צבוע ושלא עבר החלקה או סלסול. בנוסף, כדי להישאר בצד התורם, חשוב להזכיר לכולן -  בדיקה ואבחון מוקדם יכולים להציל חיים. לכי להיבדק.

 

 
הוספת תגובה  הוספת תגובה
 
הדפסה  הדפסה
 
שילחו לחבר  שילחו לחבר
כנסו כנסו
 
0 תגובות
לקריאת כל התגובות ברצף
 
עוד בנושא זה
 
 
עוד מאותו כותב
 
 
 
 
 
powered by 
  המערכת
 
 
הזיקית בפייסבוק
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
רדיו קול הקמפוס
 
 
תנאי שימוש
 
כל הזכויות שמורות ©