הזיקית
 
 
   
 
 
  עמוד הבית
|
כנסו-כנסו
|
אודות
|
צרו קשר
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
 
 
 
 
 
 
 
חיפוש:
 
 
חפש
 
חיפוש מתקדם>
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
תקועים
 
נעם נחום מאמינה שצריך לתמוך באנשי הקהילה הגאה לא רק כשלכלי התקשורת נוח לפרסם סיפורים שערוריתיים על התנהגות חשוכה
מאת נעם נחום | 11.11.2013
 

>>> העמוד של "הזיקית" בפייסבוק

 

אמצעי התקשורת התעסקו לא מעט בזמן האחרון בהומופוביה בעולם, בעקבות הזוועות ברוסיה ושכנותיה הפרימיטיביות. לעיתים הנושא דועך, למרות שאין לי ספק שאנשים ממשיכים להיות מותקפים כל יום עקב היותם הומואים ולסביות. התקשורת כותבת על הנושא רק כשנוח לה, ולכן יש כאן ניצול של ציבור שלם. הופתעתי לגלות כמה אנשים הומופובים וחשוכים יש במדינתנו הקטנה. רק לפני כמה שבועות הועלה לפייסבוק פוסט שסיפר על שותפים מבאר שבע, הטרוסקסואלים, שתלו במרפסת את הדגל של מצעד הגאווה במטרה לתמוך בו. אז דפקו על דלתם השכנים החביבים וביקשו שיורידו את הדגל.

 

כשהצעירים סירבו, השכנים  איימו בתביעה משפטית, למרות שלא ברור תחת איזו עילה. בסופו של דבר, הדגל הורד ואפשר להבין אותם. לא כדאי להסתכסך עם שכנים. יש שיגידו שזה יכול היה להגיע לעניין של חיים ומוות. ועל מה? על חתיכת בד צבעונית ושמחה. דוגמה נוספת לסיפור שתפס חזק היא המקרה של שקע ותקע שהוצאו מהארון. השמועות שמסתובבות הן שחברת החשמל קיבלה כל כך הרבה תלונות על כך שהבובות הם בעצם שותפים לחיים שמגדלים יחד ילד, עד שהיא התקפלה אל מול הלחץ הציבורי ועומדת להחזיר אותם לארון. כן כן, שקע ותקע לא יהיו עוד זוג תל אביבי טיפוסי שגר תחת קורת גג אחת אלא סתם שני חברים גברים שמבלים יחד על כוס בירה צוננת, בלי שום דבר שיכול לרמוז על מיניות. כולי תקווה שזה לא יקרה, וששתי הבובות החביבות ימשיכו להיות גאות ומאושרות.

 

אבל למרות הסיפורים האלו, שמצליחים לעורר את חמתי, אם נצא מגבולות ארצנו, העניינים רק מחמירים. באתר מאקו יש ערוץ שלם שמוקדש לגאווה ורשימת הכתבות בנושא הומופוביה שמפורסמות בו ארוכה ומטרידה. כך למשל מסופר שבנברסקה, ארה"ב,  הטרוסקסואל הותקף לאחר שהגן על חבריו ההומוסקסואלים. בשיקגו, זוג הומוסקסואלים התנשק במהלך נסיעה במונית וסולק ממנה. ובטקסס מלצר קיבל מכתב נאצה בגין אורח החיים ההומוסקסואלי שלו, במקום טיפ.

לא יהיו עוד זוג תל אביב טיפוסי אלא סתם שני חברים גברים שמבלים על כוס בירה
תצלום: קמפיין חברת החשמל. תצלום לובי: גילי פורת. מצעד הגאווה בת"א 2013 

כתבה נוספת שאמנם לא כל כך הפתיעה אותי עסקה בהומופוביה במנוע החיפוש של גוגל. אם תחפשו שם את המילים Gays Shouldn't תקבלו השלמות של משפטים מזעזעים ולא הגיוניים. הסיבה שהתוצאות לא מפתיעות אותי היא משום שאני מכירה את השוביניזם של מנוע החיפוש, שהוא לא פחות גרוע. בנות, ניסיתן פעם לכתוב Woman Shouldn’t? זו עוד הוכחה לכך שהעולם שאנו חיים בו נותר של הגברים. מעבר לכך, ישנן בערוץ הגאווה במאקו כתבות העוסקות בפרט בהומופוביה ברוסיה. זה בעצמו נתון די מדאיג. ברוסיה החשוכה ההומוסקסואליות נחשבת למחלה שיש להיפטר ממנה. במדינה הפרימיטיבית הזו, שנשארה תקועה בשנות ה-70', מועברות הצעות חוק שקוראות לקחת ילדים מהורים הומוסקסואלים ומבוטלות הופעות של אמנים הומוסקסואלים. אין ברירה אלא לתהות מה, לעזאזל, קורה שם ולמה אף אחד לא עושה שום דבר.
 
בנוסף, מתברר שקיימת קבוצה ברוסיה שקוראת לעצמה "אוקופיי פדופיליי" שמורכבת מפעילים ניאו-נאצים שלקחו על עצמם את השליחות  לטהר, כביכול, את המדינה מכל אדם שלא נראה להם טוב בעין. אז הם מכים ומתעללים בהומוסקסואלים ובטרנסג'נדרים, מסריטים את ההתעללות ומפרסמים אותה באתר שלהם. המסקנה היא שישנו תיעוד למעשים המזוויעים ושניתן לראות את פני המתעללים. אבל מכיוון שהשלטון, בראשות פוטין, מעביר את המסר שהומואים לא רצויים, לא נראה לי שבראש מעייניו לדאוג לכך שהצעירים הללו יחדלו ממעשיהם. לא אופתע אם יתברר בדיעבד שהצעירים הללו מקורבים לנשיא.

 

הצד המעודד בכל העניין הוא הכתבות התומכות במאקו, כמו קמפיין של הקהילה הגאה בישראל למען זו שברוסיה. יש ידיעות על מוזיאון ברוסיה שמותיר כניסה חינם להומואים, מעצבי אופנה וספורטאים שנלחמים נגד ההומופוביה והפגנות של אזרחים שצמאים לקצת צדק ושוויון. אני מניחה שאין הרבה מה לעשות חוץ מלקרוא, להיאנח ולתמוך מרחוק.
.

 
הוספת תגובה  הוספת תגובה
 
הדפסה  הדפסה
 
שילחו לחבר  שילחו לחבר
כנסו כנסו
 
0 תגובות
לקריאת כל התגובות ברצף
 
עוד בנושא זה
 
 
עוד מאותו כותב
 
 
 
 
 
powered by 
  המערכת
 
 
הזיקית בפייסבוק
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
רדיו קול הקמפוס
 
 
תנאי שימוש
 
כל הזכויות שמורות ©