הזיקית
 
 
   
 
 
  עמוד הבית
|
כנסו-כנסו
|
אודות
|
צרו קשר
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
 
 
 
 
 
 
 
חיפוש:
 
 
חפש
 
חיפוש מתקדם>
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
מועדון ענק, קהל מפונק
 
עילם מילוא קורא לקהל האוהדים של מכבי חיפה לצאת מההלם, לקחת אחריות ולהשמיע קולם על המצב הקשה של הקבוצה
מאת עילם מילוא | 16.11.2013
 

>>> העמוד של "הזיקית" בפייסבוק

 

אוהדי מכבי חיפה בהלם. שוק. טראומה. הרי, רק בעונה שעברה הקבוצה הייתה במצב זהה, כאשר המאמן ראובן עטר, הוביל אותה לפתיחת עונה איומה - מכבי חיפה ירדה מתחת לקו האדום, והשיגה רק שבע נקודות בתשעה מחזורים. בשל הסיטואציה שנוצרה, עטר פוטר ובמקומו מונה אריק בנאדו, שאימן את קבוצת הנוער. בחיפה היו בטוחים שכדי לתקן את התקלה במכונה, שהייתה הכי משומנת בעשור האחרון, צריך בסך הכול להחליף בורג אחד- עטר, בכזה שיתאים יותר- בנאדו. ואכן, הבורג החדש וחסר הנסיון הצליח להוביל את הקבוצה להישגים מעבר למצופה. הוא סיים את עונתו הראשונה כמאמן של קבוצת בוגרים במקום השני בליגה, והקהל היה בטוח שנמצאה נוסחת הקסם לזלילת תארים. אבל ההמשך ידוע - בנאדו לא מצליח לשחזר את ההישגים מהעונה שעברה והמכונה חזרה לקרטע. כעת, החרב מונחת על צווארו והקהל חזר למצב הטראומתי בו היה אשתקד.

 

הצלחותיו של המועדון בשלושת העשורים האחרונים גרמו לכך שקהל הקבוצה הפך למפונק, ואינו יודע כיצד לעכל את המצב שנוצר. הנוק-אאוט הביתי שקיבלה חיפה בהפסד 3:0 למכבי תל אביב במחזור השלישי גרם למדד העצבים בקרב האוהדים להמריא לשחקים. בנוסף, במחזור השביעי, ארבעה שבועות בלבד לאחר אותה השפלה, הפסידו הירוקים בדרבי, ומאז החלו להישמע מהקהל קולות שקראו לבנאדו להתפטר. בדומה לסיפור שהיה עם עטר בעונה שעברה, העובדה שמדובר בשחקן שגדל ושיחק במועדון מקשה על הקהל עוד יותר להחליט כיצד לנהוג כלפי המאמן הצעיר.

 

סקירה מהירה של יתר הקהלים הגדולים בליגה תביא לממצאים שרק יחזקו את הטענה שהקהל הירוק חסר ניסיון בהתמודדות עם מצבים כאלה. אוהדי הפועל תל אביב התעסקו בשנתיים האחרונות במאבקים מול אלי טביב (וייתכן כי עדיין מתעסקים מאז שרכש את הבעלות של בית"ר ירושלים). בנוסף לכך בשנה שעברה הם הקימו את עמותת האוהדים "האדומים" שרכשה כ-20% ממניות הקבוצה, מה שמוכיח שביציעי בלומפילד לא מתעסקים בכדורגל נטו. אוהדי בית"ר ירושלים כבר שכחו איך נראית צמרת ליגת העל, אחרי שבשנים האחרונות ארקדי גאידמק, בעלי הקבוצה עד לפני חודשים ספורים, סגר להם את הברז. כתוצאה מכך, הקהל הירושלמי היה עסוק בהפגנות נגד גאידמק ובחיפושים אחר רוכש, וגם הוא הקים עמותת אוהדים ששותפה בכ-25% מניהול הקבוצה. ואוהדי מכבי תל אביב? אומנם כעת הם בהחלט נהנים מהניהול המבריק של מיץ' גודלהאר, אך במשך שנים הם חוו סבל וייסורים, שכללו השפלות מקצועיות עוד כשלוני הרציקוביץ' ואלכס שניידר היו בראש הפירמידה. הם הפגינו לא פעם נגד הרציקוביץ', ותמיד השמיעו את קולם בנוגע למחלוקות מקצועיות וסכסוכים בקבוצה עוד כשאבי נמני שיחק ואימן שם.

כדי לתקן את התקלה במכונה, בחיפה החליפו בורג אחד בכזה שמתאים יותר. עטר
תצלומים: מתוך האתר הרשמי של מכבי חיפה

ההסטוריה מוכיחה שהשקט ששרר במכבי חיפה בעשרים השנים האחרונות הפך את הקהל שלה לכזה שלא מסוגל להיות אסרטיבי ומגובש מספיק כדי לקבל החלטות מקצועיות וניהוליות לגבי עתיד הקבוצה. כמו שילד קטן תמיד סומך על הוריו שידאגו לכל צרכיו, כך האוהדים בחיפה תמיד סמכו על הבעלים, יענקל'ה שחר, ולא העזו מעולם לפצות פה כנגדו. הקהל הירוק במשך שנים לא ידע כיצד נראות שנתיים או שלוש רצופות ללא תואר אליפות. ועכשיו הוא הגיע למבוי סתום.

 

כבר שנתיים שלא מרוצים שם מהדרך הניהולית והמקצועית של הקבוצה, וזה הזמן שלהם כאוהדים לשמיע את קולם. סוף סוף הגיעה העת  לפעולה כלשהי שתתרחש במועדון הענק הזה, ושתהיה חתומה על שמם, ולא רק על שמו של שחר. חלק מהאפשרויות לשיפור המצב ידועות ונשמעו לא פעם, כמו הבאת מנהל מקצועי, רכישת חלוץ בכיר והחלפת המאמן או שאולי בכלל שחר ירים ידיים ויחליט שהתעייף ומיצה את עצמו כבעלים. גם זה מותר. כך או כך, השינוי כרגע לא נראה באופק, ועד שאדון שחר יחליט על המהלך הדרוש כדי לשמן את המכונה שלו מחדש, נראה שהאוהדים הירוקים ימשיכו להיות בהלם. וגרוע מכך, הם לא ידעו איך לצאת ממנו.

 
הוספת תגובה  הוספת תגובה
 
הדפסה  הדפסה
 
שילחו לחבר  שילחו לחבר
כנסו כנסו
 
0 תגובות
לקריאת כל התגובות ברצף
 
עוד בנושא זה
 
 
עוד מאותו כותב
 
 
 
 
 
powered by 
  המערכת
 
 
הזיקית בפייסבוק
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
רדיו קול הקמפוס
 
 
תנאי שימוש
 
כל הזכויות שמורות ©