הזיקית
 
 
   
 
 
  עמוד הבית
|
כנסו-כנסו
|
אודות
|
צרו קשר
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
 
 
 
 
 
 
 
חיפוש:
 
 
חפש
 
חיפוש מתקדם>
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
אשליה אופטית
 
כדי לא להיראות סתם קורבן אופנה, ליבי מקרוב עוזרת לנו להתאים את הלבוש למבנה הגוף
מאת ליבי מקרוב | 06.12.2013
 

 

>>> העמוד של "הזיקית" בפייסבוק

 

כמו תמיד, גם העונה ישנם טרנדים מובילים שממלאים את חלונות הראווה. לכאורה, הכל טוב ויפה. כולן רצות לחנויות וקונות את אותו הבגד לפני שייגמר. את מכנסי העור, שנמכרים היום בכל רשת שמכבדת את עצמה, ראיתי כמעט על כל אישה, בין אם זה מתאים למבנה גופה ובין אם לא. ככל שפריט הלבוש פשוט כך הוא מסובך. אך עם קצת מחשבה, יצירתיות וידע על מבנה גופכן ניתן לפשט זאת, ולא להיראות כקורבן אופנה. חשוב שכל אחת תכיר את מבנה גופה על מנת להתאים לעצמה את המכנסיים שיעשו את העבודה הכי טובה ויחמיאו לה.

 

הגוף שמתאפיין במבנה פרופורציונלי מכונה "שעון החול" והוא בעל צורת X - רוחב הכתפיים זהה פחות או יותר לרוחב הירכיים,  ולכן התדמית הנוצרת היא של שעון חול. כמו אצל מרילין מונרו. במקרה הזה הסוד למראה מוצלח הוא ליצור איזון בין חלק הגוף העליון לתחתון. לכן אני ממליצה ללבוש גזרות גבוהות שידגישו את המותניים כי הן הנכס הכי גדול שלכן. רצוי לבחור מכנסיים שמחבקים ומפרגנים לגזרה, ולא רחבים שמטשטשים אותה.

 

הגזרה הבאה מכונה משולש הפוך. היא בעלת צורת V ומתאפיינת בחלק גוף עליון רחב ביחס לחלק התחתון שצר יותר. הכתפיים רחבות ואילו המותניים והירכיים צרים. חנה לסלאו היא בעלת מבנה כזה. את האיזון בין שני חלקי הגוף ניצור בעזרת הוספת חלק פתוח בפלג הגוף התחתון. המכנסיים המומלצים הם בגזרה ישרה או עם התרחבות עדינה לאורך. בשום פנים ואופן  לא מומלץ ללבוש טייץ צמוד.

ככל שפריט הלבוש פשוט כך הוא מסובך
תצלומים: sxc

מבנה הגוף הישר, שהוא בעל צורה מלבנית כמו של H. מתאפיין ברוחב כתפיים וירכיים זהה פחות או יותר והיעדר קו מותן ברור. לגוף יש צורה מעט מרובעת או משולשת. מבנה כזה ניתן למצוא אצל ניקול קידמן. חשוב לעבוד עם המותן על מנת להדגיש אותה. למשל בעזרת מכנסיים בגזרה ישרה ורוחב אחיד, מכנסיים מחויטים או כאלה בגזרה צמודה וגבוהה שתדגיש את קו המותן. אם בחלק התחתון לבשנו בגד צמוד נאזן זאת עם חולצה מעט רחבה שנכניס לתוך המכנסיים. ניתן להדגיש את המותן גם על ידי חגורה. לעומת זאת, לא מומלץ ללבוש מכנסיים מתרחבים.

 

גוף בעל מראה עגול ורך הוא המבנה האובלי, O. כאן החלק העליון מעוגל, והמותן פחות מודגש. המותניים רחבים בהשוואה לכתפיים, לאגן ולירכיים. הזמרת והשחקנית קווין לטיפה היא דוגמה טובה. על המכנסיים להיות בעלות גזרה ישרה ונופלת וקרוב יחסית לקו הגוף. כמו כן, מומלץ לא ללבוש מכנסיים נפוחים. טיפ חשוב: לשמור על אחידות בצבעים. חולצה ומכנסיים בגוון אחיד ייצרו אשליה של אורך.

 

גוף בצורת אגס, A. כשהכתפיים צרות ביחס לירכיים הרחבות והדומיננטיות וישנה נטייה להיראות נמוכה יותר. ניתן לראות מבנה כזה אצל פנינה רוזנבלום. כאן, מומלץ ללבוש מכנסיים ישרים או עם גזרה מעט מתרחבת. לא סקיני שמבליט את פלג הגוף התחתון. הימנעו מכיסים בולטים הנקראים גם "כיסי קופיקו" הוסיפו חולצה בגזרה שקרובה לגוף וז'קט או קרדיגן פתוחים שייצרו איזון עם חלק הגוף התחתון. ותזכרו! אופנה יוצרת אשליה אופטית. הכירו את גופכן, הבליטו את היתרונות שלכן ואל תלכו שולל אחרי העדר. זה לא אותנטי, לא מגניב וגם נראה פחות טוב.

 
הוספת תגובה  הוספת תגובה
 
הדפסה  הדפסה
 
שילחו לחבר  שילחו לחבר
כנסו כנסו
 
4 תגובות
לקריאת כל התגובות ברצף
1. מה עם הגברים
יונתן 08.12.2013
 
 
2. מדוע אין התייחסות לגברים בכתבה?
קורבן 08.12.2013
 
טור לגברים
ליב מקרוב 24.01.2014
 
 
3. מבטיחה לתת יחס
ליבי מקרוב 10.12.2013
 
 
 
עוד בנושא זה
 
 
עוד מאותו כותב
 
 
 
 
 
powered by 
  המערכת
 
 
הזיקית בפייסבוק
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
רדיו קול הקמפוס
 
 
תנאי שימוש
 
כל הזכויות שמורות ©