הזיקית
 
 
   
 
 
  עמוד הבית
|
כנסו-כנסו
|
אודות
|
צרו קשר
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
 
 
 
 
 
 
 
חיפוש:
 
 
חפש
 
חיפוש מתקדם>
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
לא בושה להיות עצוב
 
שירה יצחקי נפרדת מאריק איינשטיין ומההוויה הישראלית וחוששת שאין מי שימלא את החלל
מאת שירה יצחקי | 27.11.2013
 

>>> העמוד של "הזיקית" בפייסבוק 

 

"אין מי שישיר לנו יותר" אמר פרופסור גבי ברבש. הוא צדק. כל כך קשה לכתוב דמעות. זה באמת קשה, ולמרות שברקע הוא שר "אל תבכי ילדה" הגרון חנוק מדמעות, כי נפרדנו מאגדה. יותר ממחצית מחייו אינשטיין שר, כתב, שיחק ויצר מציאות ישראלית. "אף אחד לא מזיל דמעה" הוא שר "אבל כולנו מרגישים כאב". ואני מבקשת אל נא תאמר לי שלום. עוד בגן הכרתי אותו עם "במדינת הגמדים" "גברת עם סלים" ו"אדון שוקו". דרכנו המשיכה להיפגש בכל מסיבת סיום או טקס השבעה בשירות הצבאי, כשפרשנו כנפיים ועפנו.

 

מעל 350 שירים, אחד לכל מאורע בחיים, לכל יום, ולכל תחושה שאולי מלווה אותנו. בנסיעות לילה ארוכות, בטיולים לצפון ובכל פעם שיש גיטרה ומישהו שמוכן לנגן. בקיץ היינו ערימה של חברה על הדשא, מנגנים "אני רואה אותה בדרך לגימנסיה" ו"דון קישוט". בימי זיכרון הוא לחש לנו על "דמעות של מלאכים" מבכה על האיש שלא ידע את שמה.

לא יהיה אריק נוסף, בעידן בו כוכבים באים כלעומת שבאו. שלמה ארצי
תצלומים : מתוך המהדורה המרכזית, ערוץ 2, 27.11.2013

"נכס צאן ברזל" אמרו עליו, אך עבורי מדובר בהרבה מעבר לכך. ההוויה הישראלית כולה מושתת על הרכבים בהם היה חבר. מחבורת "לול" ("אבשלום" ו"אמא אדמה") דרך שלישיית גשר הירקון ("לילה בחוף אכזיב") והחלונות הגבוהים ("זמר נוגה" ו"אינך יכולה"). בסך הכול אינשטיין הוציא מעל 30 תקליטים, רובם בשיתופי פעולה ובכולם יש יותר מדי שירים מוכרים מכדי למנות בטור אחד.

 

לא יהיה אריק נוסף, בעידן בו כוכבים באים כלעומת שבאו, יצירי הריאליטי ופורמטי כישרונות למיניהם. לא יהיה מי שימלא את החלל. אלה שנים בהן האוצרות התרבותיים שלנו הולכים ומתמעטים בפחות מעשור. איבדנו את אריק לביא, חיים חפר, נעמי שמר ועכשיו גם את אינשטיין. גיבורי התרבות שלנו הולכים ואוזלים. אין ישראלי שלא מכיר, אין אחד שלא מתלבט ממש איזה שיר לשתף בפייסבוק ומה לכתוב כד להסביר את האבל, הכאב וההלם. אני כבר יודעת שכשאני בוכה אני לא יפה. שרו לי את זה כילדה. אבל גם אמרת ש"לא בושה להיות עצוב". והפעם לא נותר לנו אלא לבכות לך ולשלוח אותך אל אמא אדמה שתחבק אותך אליה בנשימה חמה.

 
הוספת תגובה  הוספת תגובה
 
הדפסה  הדפסה
 
שילחו לחבר  שילחו לחבר
כנסו כנסו
 
2 תגובות
לקריאת כל התגובות ברצף
1. איפה ישנם עוד אנשים
מורן ברגמן 28.11.2013
 
 
2. לא יהיה אריק נוסף...
הג'ינג'ית מהמזרח 02.12.2013
 
 
 
עוד בנושא זה
 
 
עוד מאותו כותב
 
 
 
 
 
powered by 
  המערכת
 
 
הזיקית בפייסבוק
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
רדיו קול הקמפוס
 
 
תנאי שימוש
 
כל הזכויות שמורות ©