הזיקית
 
 
   
 
 
  עמוד הבית
|
כנסו-כנסו
|
אודות
|
צרו קשר
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
 
 
 
 
 
 
 
חיפוש:
 
 
חפש
 
חיפוש מתקדם>
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
התענגה על כל ביס
 
למיטל פרדו ובן זוגה התחשק לאכול נקניקיות ולשתות בירה. מסעדת "ביירן" בתל אביב סיפקה להם את התאווה הזו, ובעצם הרבה מעבר לכך
מאת מיטל פרדו | 24.12.2013
 

 

>>> העמוד של "הזיקית" בפייסבוק

 

 

במוצאי שבת לא היה מה לעשות, השעמום גבר וכך גם העצבים. אני וחבר שלי החלטנו להתלבש ולצאת מהבית, לא משנה לאן. התחשק לנו לאכול נקניקיות איכותיות עם בירה טובה, ולכן במהלך הנסיעה חיפשתי בטלפון איפה יש מקום כזה. קיבלנו חמש אפשרויות שצמצמנו לאחת - מסעדת "ביירן" ברחוב פרישמן בתל אביב.

 

כשהגענו בסביבות 20:00 היא כבר הייתה מלאה, ונותר מקום אחד פנוי בשבילנו. התנפלנו על התפריט ובחנו את המבחר המפנק של הנקניקיות והבירות הגרמניות המשובחות. לאחר התלבטות אם להיות חזירים או לא, וטעימות של כמה סוגי בירות, החלטנו לוותר על המנות הראשונות וללכת ישר על העיקריות והבירות המתלוות אליהן. בזמן ההמתנה להזמנה התרשמנו מהעיצוב היפה של המקום, מהשירים המצחיקים ברקע ומהביגוד המשונה של המלצרים שמדי פעם זמזמו את השירים, אמרו מילים בגרמנית ובעיקר השרו אווירה אירופאית. לרגע הרגשנו כאילו אנחנו שוב בחו"ל.

 

המנה שלי "שווייצרוורסט" (54 שקלים) הגיעה ראשונה ואיתה גם הריר. בצלחת היו מונחות שתי נקניקיות גדולות על מצע של כרוב כבוש חם, חרדל דיז'ון ופירה בצד. לא ידעתי מה לאכול קודם ומה לשלב עם מה. חיכיתי למנה של חבר שלי "לנד ייגר" (48 שקלים) כדי שנאכל ביחד וכשהיא הגיעה, לא התאפקתי לפני שנתתי ביס הוצאתי את המצלמה ותיעדתי את המראה המזמין שלה. מידת העשייה של הנקניקיות הייתה מושלמת, הן לא ניצלו שנייה יותר או פחות על הגריל, והשילוב של הכרוב החם עם החרדל היה תענוג לחך.

העשייה של הנקניקיות מושלמת, וכך גם השילוב של הכרוב החם עם החרדל. "ביירן"
תצלום : אפיק גבאי. תצלום לובי : בן יוסטר

הצלחות התרוקנו די מהר, הבטן לא שבעה והחך רצה לטעום עוד מהטעם המופלא. הצטערנו שלא הזמנו מנות ראשונות וביקשנו מהמלצרית המקסימה שוב את התפריט. התלבטנו אם לקחת נקניקייה נוספת, לאכול מהשניצל המפורסם שלהם או להזמין מהמנות ראשונות. התבלבלנו לגמרי עד שהמלצרית הציעה שאולי נשאיר את האוכל לפעם הבאה וניהנה מקינוח. למרות שהתחשק לנו בשר וכמה שיותר ממנו ולא היו לנו העדפות, התבוננו בתפריט הקינוחים. הרשימה הכילה עוגות, שוקולד, פירות ובאופן מפתיע גם פלטת גבינות. תהינו לרגע אולי לא קראנו טוב או שמא מדובר בגבינות מתוקות.

 

המלצרית החביבה הסבירה לנו שהכוונה לגבינות קשות ומשובחות כמו גאודה. לא חשבנו פעמיים והזמנו את הדבר השני האהוב עלינו אחרי בשר, גבינות. נאלצנו להמתין וללגום מהבירה בסבלנות ולאחר דקות ספורות הגיעה פלטת גבינות עשירה (42 שקלים) מקושטת בפרי העונה. הבטנו בה ומשהו היה חסר. כשהמלצרית הציעה לנו את לחם הבית הבנו מה. חיכינו עוד קצת לסלסלת לחמי הבית (12 שקלים) על מנת שזה יהיה מושלם. בעדינות ובאיטיות חתכנו את הגבינות, הנחנו אותן על הלחם והתענגנו על כל ביס.  

 

החשבון הגיע ואתו גם השלוק האחרון מהבירה. לאחר מכן יצאנו, חייכנו זה לזו ובלי להרבות במילים הבנו שמצאנו מקום בילוי חדש עם אווירה מדהימה, שירות נהדר, אוכל מושלם והכי חשוב שלא כל כך מזיק לכיס. שכחנו בדרך את העצבים של מוצאי שבת ואת סיבובי מציאת החנייה ורק חשבנו מתי נחזור שוב לאותה מסעדה.

 
הוספת תגובה  הוספת תגובה
 
הדפסה  הדפסה
 
שילחו לחבר  שילחו לחבר
כנסו כנסו
 
0 תגובות
לקריאת כל התגובות ברצף
 
עוד בנושא זה
 
 
עוד מאותו כותב
 
 
 
 
 
powered by 
  המערכת
 
 
הזיקית בפייסבוק
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
רדיו קול הקמפוס
 
 
תנאי שימוש
 
כל הזכויות שמורות ©