הזיקית
 
 
   
 
 
  עמוד הבית
|
כנסו-כנסו
|
אודות
|
צרו קשר
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
 
 
 
 
 
 
 
חיפוש:
 
 
חפש
 
חיפוש מתקדם>
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
כמו תקליט שבור
 
כלום לא יעזור: גם כשנוי ארווס מבינה שכמו שהיא בורחת מחנונים כך הגברים הקשים להשגה לא מכרכרים סביבה - היא תמשיך לרדוף אחריהם
מאת נוי ארווס | 03.01.2014
 

 

>>>  העמוד של "הזיקית" בפייסבוק

 

 

כל פעם שאני חוזרת מדייט אני ממלמלת כמו תקליט שבור "הוא לא מה שאני מחפשת, הוא ילד טוב מדי". בשקט בשקט אני נכנסת הביתה, בתקווה שאף אחד לא ישמע שהגעתי. אבל ההורים ישר קופצים ושואלים "נו, איך היה?" ועל הפנים שלהם כתוב שהם רוצים דיווח על פגישה חלומית. אני מגלגלת עיניים ובחוסר חשק מסננת את המשפט הקבוע, מנסה להסביר להם שזה פשוט לא זה, שהוא טוב מדי או במילה אחת: חנון.

 

זה די מסובך להסביר לאנשים בעלי גישה שונה משלך מה הבעיה בלצאת עם חנון. אני נמנעת מלתרץ כי גם ככה הם לא יבינו. אחרי הטקס הזה, אני נכנסת לחדר שלי עם ראש מפוצץ במחשבות, שוקלת אם לתת סיכוי אך מיד מתעשתת ומתחילה במסע שכנועים עצמיים שהוא לא בשבילי. אני רוצה גבר שיעמוד על שלו, שיחליט לאן הולכים בלי לשאול. שפשוט יגיד שהוא בא לאסוף אותי ויפתיע מתי שבא לו. אני לא מעוניינת בחנון שינסה למצוא חן בעיניי יותר מדי, ישאל אותי אינספור פעמים לאן בא לי ללכת ויגרום לי להתעצבן כשאומר לו "תחליט בעצמך" בפעם המיליון. אני רוצה גבר אמיתי, כזה שמבט אחד בעיניים שלו יספיק  בשביל להבין שאותו חיפשתי.

 

יכול להיות שהוא לא באמת קיים? או שכן, אבל בגלל שהוא זוכה להתעניינות יתר הוא נבהל ובורח כשזה נהיה רציני? אולי הוא לא יכול להיות גבר של אישה אחת, ונהנה מכך שנשים רבות בעניין שלו? הרי די בטוח שהסיבה שגורמת לנו לרדוף אחריו היא חוסר הוודאות וסימני השאלה הרבים לגביו - האם הוא מעוניין. בסופו של דבר אנחנו בודקות מה הסיפור שלו, תוך כדי ציפייה שזה יתפתח למשהו רציני שלא ייגמר עוד לפני שהתחיל.

ואז לאט לאט מגיעה אלינו ההבנה שעשינו את כול הטעויות האפשריות
תצלומים: sxc

לאחר דייטים כושלים רבים, וחיפוש בלתי פוסק אחר הגבר האולטימטיבי, החלטתי לנסות ולהבין את העניין הזה לעומק: מה יש בילד הרע שכל כך מושך אותנו? האם זו האדישות שלו שהופכת אותו  למסתורי או אולי העובדה שהוא לא ממש לחוץ למצוא חברה? אנחנו לא רוצות מישהו שנמצא שם כמובן מאליו אלא גבר שיגרום לנו לרצות אותו. בשורה התחתונה - אנחנו מחפשות אקשן, שעם חנון לא יהיה לנו. זאת משום שהוא מראה מהר מאוד שהוא בעניין, ולכן ברור שיתקשר יום אחרי הדייט. כך אנו מבינות שהצלחנו לכבוש אותו. למחרת הוא כבר יהיה מוכן לרוץ איתנו לרבנות, אם רק היינו מאפשרות לו. זה כל כך צפוי ומשעמם.

 

אנחנו אוהבות אתגרים ומחפשות אותם והילד הרע מעניק לנו אותם. אנו מאוד רוצות להוכיח לעצמנו שביכולתנו להשיג אותו, למרות שיכול להיות שזה בלתי אפשרי. בטוחות שכשיגיע - יפול בקסמינו ואז נגיד "ידעתי שאשיג אותו! טוב שלא ויתרתי".  הבעיה מתחילה כשהוא נעלם. אנחנו מנסות לשמור על קור רוח אבל ברגע אחד שוכחות את מה שהבטחנו לעצמנו ושולחות לו הודעה. ואז, לאט לאט  מגיעה אלינו ההבנה שעשינו את כול הטעויות האפשריות. שוכחות שכמו שאנחנו רוצות אקשן, גם הוא בעצמו מתאווה לזה. העובדה שהוא שם אותנו בכיס הקטן שלו, לא גורמת לו לרדוף אחרינו יותר אלא להבין שהשיג את מה שרצה ולתפוס מרחק.

 

בסופו של דבר אנחנו מחפשות מישהו שיהיה שם בשבילנו בלי להעיק. שיגרום לנו לחכות ולצפות למשהו אבל שלא יהיה שקוף מדי. הילד הרע כאילו שם אך לא באמת. אם נשלח לו הודעה הוא יענה אבל לא ישלח מיוזמתו. זה מה שמכניס אותנו לסרטים, וגורם לנו לבדוק כל פעם מחדש מה הקטע שלו. ככה זה בחיים, אין לנו צורך לנסות לשמור על מה שנמצא בידיים שלנו, כי אנחנו יודעים שהוא תמיד יהיה שם. ככה הילד הרע רואה אותנו, ככאלה שתמיד נמצאות שם בשבילו ובכל מצב. לעומתו, אנחנו רואות בו בדיוק את ההפך, זה שלא בטוח נמצא שם בשבילנו ונצטרך לעבוד קשה על מנת להפוך אותו לשלנו. אנחנו אוהבות את הגבר הקשה להשגה, שצריך להתאמץ בשבילו ולא מוכנות להתפשר על שום גבר אחר. לכן נמשיך לנסות ולקוות שבפעם הבאה זה יצליח.

 
הוספת תגובה  הוספת תגובה
 
הדפסה  הדפסה
 
שילחו לחבר  שילחו לחבר
כנסו כנסו
 
1 תגובות
לקריאת כל התגובות ברצף
1. B/B
שגיא פלדמן 03.01.2014
 
 
 
עוד בנושא זה
 
 
עוד מאותו כותב
 
 
 
 
 
powered by 
  המערכת
 
 
הזיקית בפייסבוק
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
רדיו קול הקמפוס
 
 
תנאי שימוש
 
כל הזכויות שמורות ©