הזיקית
 
 
   
 
 
  עמוד הבית
|
כנסו-כנסו
|
אודות
|
צרו קשר
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
 
 
 
 
 
 
 
חיפוש:
 
 
חפש
 
חיפוש מתקדם>
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
טורף את העולם
 
הסינגל החדש של מוקי בלבל לרגע את שגיא פלדמן, שמהר מאוד התעשת והבין כי הזמר האהוב עליו עדיין שואג בגאווה
מאת שגיא פלדמן | 03.01.2014
 

>>> העמוד של "הזיקית" בפייסבוק

 

בימים בהם דמותו של מוקי נעה בין בחור חילוני מבולבל, דתי הארדקור ושופט ב"הכוכב הבא" שלא שרואה ממטר, די מפתיע לראות אותו משחרר סינגל ששובר את מעטה קשיחותו ומקנה לו את חליפת האבא. למרבה הצער, בהאזנה ראשונה, השיר החדש "ילד של אבא" הזכיר לי מועדון זמר של שרל'ה שרון לקראת סיומה של הופעה לא מוצלחת. שקלתי בכובד ראש ללחוץ על הכפתור שיעצור את השיר השקט, המעייף והמרדים, ובקיצור – ההפך מכל מה שאני רגיל לקבל מהזמר הבועט, ששיריו תופסים אצלי מקום של כבוד. עצמתי את עיניי בכוונה אמיתית שיתעורר אצלי קמצוץ של התלהבות, מה שהתברר כרעיון מגוחך וחסר תועלת.

 

שיריו של מוקי הם בשבילי הרבה יותר מצירוף מילים שלבש לחן נעים. הם מהווים חלק מתקופות נפלאות ורגעי שיא בחיי או מכמה דקות של התבוננות פנימית. בדרך כלל אני שר את שיריו בקולי קולות, בעיניים מכווצות והרבה כוונה לצרור המילים שיוצא לי מהפה, אך כשהאזנתי לסינגל החדש התקשיתי להרגיש אותו הדבר. חסר הניצוץ הקטן, הלהט שגורם למשהו בפנים לבעור. אחרי שכמעט ויתרתי, והייתי בטוח שהשיר כבר לא יקבל מקום ברשימת ההשמעה שלי, החלטתי לגשת אליו פעם נוספת.

הבחור שיורה לכל הכיוונים, הפך לנעים ומרגש. מוקי
תצלום: sxc. תצלום לובי: מתוך "הכוכב הבא", ערוץ 2

ואז הכול התחבר. המוסיקה הנעימה שמלווה את השירה היא בדיוק מה שהתחשק לי לשמוע באותו הרגע. ההגשה הייחודית למוקי העניקה לטקסט גוון בעל משמעות והבחור שיורה לכל הכיוונים, הפך לנעים ומרגש. מצאתי עצמי מצטרף לשירה בלי לדעת את המילים. תוך כדי הנהון בראשי, לא שמתי לב שהשיר התנגן שלוש פעמים ברצף. נסחפתי לגמרי והמילים גרמו לי לחשוב בתור ילד של אבא, עם כל האהבה לאימי כמובן, כמה אושר אבי מפיק פעמים רבות ממעשיי, מזהויותינו המקבילות ומהקשר העמוק שלנו.

 

מוקי מקדיש את השיר לילדיו. הוא מתכוון לכל מילה ומתפקד כ"מלך הג'ונגל" - אריה שטורף את הקלפים ומוציא תמיד את הג'וקר כי "זה הזמן שלך לזרוח, לדעת ולגעת בהכול, לטרוף את העולם, אל תפחד ליפול". מוקי שיחק אותה והלך על כל הקופה. היה לו ברור שהוא שובר את סטיגמת הילד הרע אך אין לו בעיה עם זה. מוקי שם פס על העולם ואינו נמנה כאחד מהכלל. יש את הכלל ויש מוקי, ובהמשך לסינגל שיצא באוקטובר "לב חופשי" הוא כותב מילים שבאות מהנשמה שלו שמשתוקקת לשדר לעולם.

 

האלבום האחרון שלו שברשותי ממתין לחבר בדמות אלבום חדש. הגיע הזמן להפיג את בדידותו, ואת הדיסק שייצא בפברואר אקנה בוודאות. אם אנסה לנבא מה הוא צפוי לכלול, אהמר שהוא יכיל 16 שירים, בועטים ורגועים, אבל מה שבטוח זה ששיר אחד יוקדש לאישה שאיתו. זו תהיה מין בלדה נעימה עם מנגינת נבל, כשם אשתו, שתפיק רומנטיות ותציב את מוקי כמומחה בז'אנר נוסף. טיפה של קיטשיות לא תהיה בה ומוקי ימשיך לשאוג בגאווה.

 
הוספת תגובה  הוספת תגובה
 
הדפסה  הדפסה
 
שילחו לחבר  שילחו לחבר
כנסו כנסו
 
2 תגובות
לקריאת כל התגובות ברצף
1. if u can't beat them join them
מאיה 03.01.2014
 
 
2. שגיא יא תותח :)
נוי ארווס 11.01.2014
 
 
 
עוד בנושא זה
 
 
עוד מאותו כותב
 
 
 
 
 
powered by 
  המערכת
 
 
הזיקית בפייסבוק
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
רדיו קול הקמפוס
 
 
תנאי שימוש
 
כל הזכויות שמורות ©