הזיקית
 
 
   
 
 
  עמוד הבית
|
כנסו-כנסו
|
אודות
|
צרו קשר
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
 
 
 
 
 
 
 
חיפוש:
 
 
חפש
 
חיפוש מתקדם>
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
קעקוע או לא
 
עוד כשהייתה ילדה חלמה נוי ארווס לעשות קעקוע. עכשיו היא מתלבטת בקול רם בלי שההורים ישמעו
מאת נוי ארווס | 20.01.2014
 

 

 

>>> העמוד של "הזיקית" בפייסבוק

 

 

 

 

אני עומדת בפני החלטה גורלית - לעשות קעקוע אמיתי או לא. זו החלטה לא פשוטה שאני תוהה לגביה כבר זמן רב. קעקוע ילווה אותי בשארית חיי ולא ממש יותיר מקום לחרטה. הוא יהפוך לחלק מהגוף שלי אלא אם כן ארצה להסיר אותו, בדרך לא ממש נעימה שרוב הסיכויים תשאיר סימן. האם אפשר להיות בטוחים בהחלטה לעשות קעקוע? מה קורה אם מתחרטים לאחר עשייתו? ובכלל, מה עושים כשההורים לא בעד? אני לא מצליחה להתחמק משאלות מטרידות אלה.

 

מאז היותי ילדה קטנה התלהבתי מקעקועים. אני לא מתכוונת לגוף שמלא בהם עד כדי כך שצריך להתאמץ כדי למצוא חלק קטן בעור שלא מקועקע. אך אחד קטן, גג שניים, אף פעם לא נראה ביג דיל. כשחושבים על זה לעומק, אנחנו חיים רק פעם אחת, אז מדוע למנוע מעצמנו דבר שאנחנו רוצים לעשות ולא ללכת עד הסוף? יש אנשים שעושים זאת ומנגד ישנם כאלה שקולים יותר שלא יעשו דבר אם הם לא בטוחים בו. יש להקדיש מחשבה רבה למעשים שלא ניתן להחזיר אחורה ולבצע אותם רק לאחר שאנחנו שלמים איתם במאת האחוזים. אין טעם שאעשה קעקוע אם אינני יודעת איזה קעקוע אני רוצה או בכלל, אם אינני בטוחה שאני רוצה שיהיה על גופי משהו לכל החיים.

אם זה היה תלוי בהוריי, הייתי יכולה לשכוח מכל הסיפור
תצלומים: sxc

יש אנשים שאומרים שקעקוע הורס את המראה הטבעי של הגוף. למען האמת, יש רגעים בהם אני מסכימה איתם אך ההחלטה לעשות קעקוע קטן שניתן להסתיר בעת הצורך קלה יותר ומלווה בפחות חששות. משום מה האסוציאציה הראשונה שעולה לאנשים לראש כשהם שומעים את המילה קעקוע היא למשהו שלילי ולא שגרתי, למרד ולשחייה נגד הזרם. כשמדברים עם רובם על קעקועים, מיד הם מדמיינים אדם עם קעקועים ופירסינג בכל הגוף. לעיתים קעקוע יכול לעשות רושם מוטעה, לכן כשאני אומרת שאני רוצה לעשות אחד אנשים בסביבה מרימים גבה ושואלים "קעקוע? את בטוחה?".

 

ישנה תדמית שלילית על אנשים מקועקעים. אם זה היה תלוי בהוריי, הייתי יכולה לשכוח מכל הסיפור. השאלה היא למי צריך להקשיב  לרצונות שלי או של ההורים? הרי עברתי את גיל 18 ואני יכולה לקבל החלטה כזו בעצמי, בלי לקבל אישור על כך מאף אחד. אך לא פשוט לעשות משהו בניגוד לדעת ההורים. נשאלת השאלה כמה רחוק  אנחנו מוכנים ללכת עם הרצונות שלנו? שוחחתי עם כמה אנשים שעשו קעקוע למרות שהוריהם התנגדו לכך בכל תוקף, וכשההורים גילו זאת הם לא דיברו איתם למשך זמן מה. לבסוף, לא נותרה להם ברירה אלא להשלים עם העובדה שילדם התבגר ושהוא מספיק נבון לקבל החלטות בעצמו.

 

לאחר שמקבלים את ההחלטה מרחיקת הלכת, עולה השאלה החשובה איזה קעקוע. מאחר וזהו אובייקט שארצה לראות על גופי, הוא אמור לסמל משהו בעבורי ושאוהב לראותו עליי. לא הייתי רוצה לעשות קעקוע סתם בשביל היופי. הרצון לעשות קעקוע הולך וגובר אצלי מיום ליום, אך ההחלטה לא קלה. אני רוצה להיות שלמה איתה לפני שאני עושה זאת, וחשוב לי לוודא עם עצמי שהרצון הוא לא כדי להוכיח לעצמי שאני יכולה לעשות מה שאני רוצה בלי להקשיב לדעות מסביב.  כשאהיה שלמה עם ההחלטה, אין ספק שאלך על זה.

 

 

 
הוספת תגובה  הוספת תגובה
 
הדפסה  הדפסה
 
שילחו לחבר  שילחו לחבר
כנסו כנסו
 
1 תגובות
לקריאת כל התגובות ברצף
1. בשביל מה צריך את זה
טובה 16.02.2014
 
 
 
עוד בנושא זה
 
 
עוד מאותו כותב
 
 
 
 
 
powered by 
  המערכת
 
 
הזיקית בפייסבוק
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
רדיו קול הקמפוס
 
 
תנאי שימוש
 
כל הזכויות שמורות ©