הזיקית
 
 
   
 
 
  עמוד הבית
|
כנסו-כנסו
|
אודות
|
צרו קשר
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
 
 
 
 
 
 
 
חיפוש:
 
 
חפש
 
חיפוש מתקדם>
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
סקס, סמים וארץ הקודש
 
אם הרולינג סטונס יופיעו בארץ - אמיר אלון יהיה שם. הוא בטוח. במיוחד לאחר שהבין שפספס כמה מדור הנפילים שביקרו כאן
מאת אמיר אלון | 22.01.2014
 

>>> העמוד של "הזיקית" בפייסבוק

 

הרגל מיוחד השתרש לו בארצנו: קודם מפרסמים ורק לאחר שבודקים את רמת ההתעניינות של קהל הצופים הפוטנציאלי, מחליטים אם שווה להשקיע 5 מיליון יורו ולהביא אמן להופעה בארץ. ולמען האמת, במחיר כזה קשה להאשים את המפיקים. ובכל זאת, הגעתם האפשרית של הרולינג סטונס הענקיים מרגשת אותי. נכון שהם חוגגים כבר 50 שנה של סקס, סמים ורוקנרול, נכון שהם בני 70+ ובטח כבר לא זזים או נשמעים כמו לפני 40 או אפילו 20 שנה, אבל הם עדיין הרולינג סטונס, אייקון ענק שמסמל תקופה שממנה נשארו רק שרידים, שבקרוב ייעלמו גם הם, ואנחנו נישאר עם קליפים, תמונות וסיפורים.

 

סיימון קאוול צדק כשאמר לפני כמה שנים שהדיג'ייז הם כוכבי הרוק של ימינו. שכן, נכון להיום הם היחידים שיכולים להביא כמויות מטורפות של חבר'ה צעירים ולהעיף אותם לעננים. פעם זה היה וודסטוק, היום זה פסטיבלים כמו אוזורה וטומורולנד. סצנת טראנס, שהשתלטה על העולם בעשור האחרון, היא הסיקסטיז של ימינו, וייתכן שבעוד 20 שנה ילדינו יראו תמונות שלנו עם צבעים על הגוף באיזה פסטיבל, ויסתכלו עלינו כמו שאנחנו מסתכלים על ההיפים של פעם. ועכשיו, יש לנו הזדמנות לתת כבוד לחבר'ה שהתחילו את הטירוף. הרי לפני אלביס, הביטלס, לד-זפלין, והסטונס, לא היה אף אחד שעשה את זה. לא היו פסטיבלים של מוסיקה ולא היה קול לצעירים. בשנות ה-40 וה-50– המוסיקה הייתה ממלכתית, להקות נחשבו לכאלה שחבריהן לבושים בחליפות חגיגיות, וההופעות היו בעיקר קונצרטים מלאים בכלי נגינה. אז קראו לזה ביג בנד.

הדיג'ייז הם כוכבי הרוק של ימינו, פעם זה היה וודסטוק, היום זה הטומורולנד
תצלום לובי: Dina Regine

אבל הסטונס הם חלק מהחבר'ה שסובבו את עולם המוסיקה 180 מעלות. הם אחראים לעשרות להיטים שמרכיבים את פסקול חייו של כמעט כל אחד מאתנו, סליחה על הקליאשה. ובינינו, אין מי שיכול לזוז כמו ג'אגר, שמוכיח כי גם בגיל 70, גינונים של רוק סטאר אמיתי לא שוכחים. אומנם הסיכוי שהם באמת יבואו להופיע בישראל הוא די קלוש, אבל אם כן, אמליץ לשאוף קצת אבק של סקס, סמים ורוקנרול אמיתי ולתת כבוד, בפעם האחרונה כנראה, לאחת הלהקות המוצלחות בהיסטוריה של עולם המוסיקה. כמובן שאסור לשכוח את דיפ פרפל שכבר הופיעה פה, וחבריה חוזרם בפברואר הקרוב, ואף הוסיפו הופעה לאור הדרישה הגבוהה לכרטיסים. אין ספק כי הקהל הישראלי עדיין צמא לראות מוסיקאים מוכשרים, שהם לא מהעולם הזה יותר.

 

לצערי, הדור הנוכחי מקבל את כל הכוכבים של הדור הקודם כבר אחרי רגעי השיא והתהילה שלהם, ואני מודה כי גם אני חטאתי ביוהרה בזמן שהיו פה הופעות של בוב דילן ודיפ פרפל. שאלתי את עצמי למה אני צריך לשלם כל כך הרבה כדי לראות אמן זקן שכבר מזמן עבר את השיא שלו, אבל הלכתי לראות אותם בכל זאת. גם בזכות ההופעה של "כוורת" שריגשה אותי מאוד וגם בגלל דור שהולך ונעלם - החל מריי מנזרק, הקלידן של הדורס, ועד לאריק איינשטיין. ואולי גם בגלל שזה כבר הרבה זמן שאני מביט ימינה ושמאלה, ומתקשה למצוא יורשים ראויים לאגדות של פעם. אני רוצה לגעת, לראות ולשאוף קצת מהרוח של הסיקסטיז, עם מוסיקה מעולה ואגדות על הבמה.

 
הוספת תגובה  הוספת תגובה
 
הדפסה  הדפסה
 
שילחו לחבר  שילחו לחבר
כנסו כנסו
 
1 תגובות
לקריאת כל התגובות ברצף
1. אמן
יובל פלג 23.01.2014
 
 
 
עוד בנושא זה
 
 
עוד מאותו כותב
 
 
 
 
 
powered by 
  המערכת
 
 
הזיקית בפייסבוק
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
רדיו קול הקמפוס
 
 
תנאי שימוש
 
כל הזכויות שמורות ©