הזיקית
 
 
   
 
 
  עמוד הבית
|
כנסו-כנסו
|
אודות
|
צרו קשר
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
 
 
 
 
 
 
 
חיפוש:
 
 
חפש
 
חיפוש מתקדם>
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
סוג של קפסולת זמן
 
הילה יעקב אכלה במסעדת "סטפן בראון": הבשר והאווירה המיוחדת קיבלו ציון גבוה, יוקר המנות - קלקל
מאת הילה יעקב | 22.02.2014
 

 

>>> העמוד של "הזיקית" בפייסבוק

 

 

בתור תל אביבית בת 23 שעובדת כפקידת קבלה בבית מלון, שתפקידה, בין היתר, כולל מתן המלצות קולינריות לתיירים בתקווה להוכיח להם שסצנת האוכל בישראל חיה ובועטת, קשה לחדש לי עם מסעדות. כך שהופתעתי לקבל המלצה למסעדה שלא הכרתי ועוד מתיירים אמריקאים בשבוע הראשון שלהם בישראל.

 

אם להיות כנה, כששמעתי שהכתובת של מסעדת "סטפן בראון" היא אלנבי 97, הרמתי גבה. בכל זאת רחוב אלנבי בעיניי אינו אזור בילוי איכותי, ובטח שלא בתחום המסעדנות. לרובנו הוא חלק מהדרך לשדרות רוטשילד או לים. למזלי, החששות הראשונים התבדו במהרה. כבר בכניסה מזהים את האופי שלה השונה מהאזור.

 

השלט המינימליסטי - שצריך להתאמץ מעט כדי להבחין בו - ושביל מרצפות הפסיפס המקבל אותך בכניסה מובילים אל תוך חלל המסעדה המחולק לכמה אזורים: חלל מרכזי, אולם הפונה לגינה, בר גדול והאזור המרשים ביותר, החצר הפנימית החושפת קצת את עברה הלא מוכר של תל אביב בכלל ואלנבי בפרט. משיחה זריזה עם המארחת הבנתי כי מדובר במבנה היסטורי ששימש חנות פרוות של סטפן בראון, שהיה מאושיות חיי הלילה של העיר הצעירה ועל שמו נקראת המסעדה.

המקום שימש שנים רבות חנות פרוות ידועה בתל אביב. סטפן בראון
תצלום: הילה יעקב. תצלום לובי: חלי קנוש

הגעתי למסעדה עם חברים מצוות בית המלון לאחר סיום משמרת. היינו רעבים, מאוד רעבים. התיישבנו במתחם החצר, ולאחר שנאמר לנו כי המקום מתמחה בצליית בשר על גריל פחמים, חבריי התנפלו על התפריט והזמינו נתחים של סטייק פילה (140 שקלים) סטייק סינטה (95 שקלים) וסטייק אנטרקוט 300 גרם (145 שקלים) שאיננו מוגש באופן קבוע. אני הייתי עדינה יותר והלכתי על עסקית פרגיות (93 שקלים). למנות ראשונות הזמנו טחינה (24 שקלים) סלט קצוץ (44 שקלים) ולחם (13 שקלים). את הזמן העברנו בהרמת צ'ייסר כשברקע מוסיקה טובה הנעה בין בר אפלולי למסעדה טרנדית, כנראה הוכחה לכך שהבעלים הינם אושיות מוכרות בחיי הלילה בתל-אביב.

 

המנות הראשונות היו טובות, אך לדעת חלק מהסועדים בשולחן הטחינה לא הייתה מתובלת כראוי. העיקריות הגיעו לאחר המתנה סבירה, בתוספת תפוחי אדמה וירקות צלויים ואילו למנה העסקית נלווה סלט קצוץ. כשרצינו להחליף את תפוחי האדמה האפויים בצ'יפס נתבקשנו להוסיף 13 שקלים, תוספת מוגזמת לנוכח המחיר הגבוה במילא של המנות, והעובדה כי הצ'יפס שהגיע היה רחוק מלהיות כליל השלמות. הפרגית הגיעה ראשונה, עשויה היטב והסלט שליווה אותה היה טרי ומעולה. נתחי הבשר היו עסיסיים וטובים מאוד, ושמרו על רמת צלייה בדיוק כפי שביקשנו. התיבול הפשוט והצלייה הנכונה הוכיחו שבשר טוב לא צריך הרבה כדי להיות מעולה, אך גם כדי לטפל בו צריך כישרון.

 

את הערב חתמנו עם מלבי טעים מאוד ופרפה חלבה בינוני ולמרות שסיימנו את הארוחה, הצוות לא האיץ בנו לעזוב כפי שכבר קרה במקומות אחרים. יצאנו לדרכנו מרוצים, והכי חשוב שבעים. אמנם המחיר של המנות איננו זול אך האווירה, הנותנת תחושה של קפסולת זמן מבודדת מן ההמולה התל-אביבית, בשילוב הבר האיכותי יוצרים פנינה ייחודית ששווה ביקור. 

 
הוספת תגובה  הוספת תגובה
 
הדפסה  הדפסה
 
שילחו לחבר  שילחו לחבר
כנסו כנסו
 
0 תגובות
לקריאת כל התגובות ברצף
 
עוד בנושא זה
 
 
עוד מאותו כותב
 
 
 
 
 
powered by 
  המערכת
 
 
הזיקית בפייסבוק
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
רדיו קול הקמפוס
 
 
תנאי שימוש
 
כל הזכויות שמורות ©