הזיקית
 
 
   
 
 
  עמוד הבית
|
כנסו-כנסו
|
אודות
|
צרו קשר
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
 
 
 
 
 
 
 
חיפוש:
 
 
חפש
 
חיפוש מתקדם>
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
שלוש שעות של חפירה
 
בניגוד לסרט הראשון, מיטל פרדו השתעממה מהחלק השני של טרילוגיית "ההוביט" ומקווה שהאחרון יהיה מוצלח יותר
מאת מיטל פרדו | 04.02.2014
 

>>> העמוד של "הזיקית" בפייסבוק

 

העיניים של סמאוג הדרקון נפקחו, וכך נגמרו להן 182 דקות של מתח, מלחמות בין גמדים לאורקים וסרט אחד מופלא. לקח לי כמה דקות לקום מהכיסא באולם הקולנוע, כי ידעתי שיעבור זמן רב עד שאראה את ההמשך. וכך היה, עד שלאחר תקופה ארוכה נתקלתי במקרה בפרומו ל"מפלתו של סמאוג" - החלק השני מתוך טרילוגיית "ההוביט" -  וחיוך גדול עלה על פניי.

 

במשך שבעה חודשים חיכיתי בסבלנות עד שהפרומו יהפוך למציאות. כשהגיע רגע האמת, נכנסתי מיד להזמין כרטיסים להקרנת הבכורה, אך מהר מאוד הבנתי שכדי לראות את הסרט, אצטרך להילחם - על כל כרטיס, על כל שעה ועל כל בית קולנוע. הייתי בהיסטריה, ובכל יום ניסיתי לרכוש כרטיסים, ובכל יום היו רבים שהקדימו אותי. עד שלבסוף, שבועיים לאחר הבכורה, קניתי את הכרטיס המיוחל. כל הדרך לבית הקולנוע לוותה בהתרגשות. גלגלתי בראש את הסרט הראשון ודמיינתי מה יעשו, לאן זה יתפתח ולמה עוד יגרמו לי לצפות. הגעתי נלהבת לאסוף את הכרטיסים, קניתי שוקולדים, שתייה ופופקורן, התיישבתי בכיסא, הרכבתי את משקפי התלת מימד וחייכתי. כמעט שלוש שעות של סרט יוצאות לדרכן.

 

הסרט נחלק לשני מסעות - מסעם של הגמדים וגיבור הסרט, ההוביט, והמסע של גנדלף הקוסם, כאשר המעברים בין הקטעים הדגישו את השוני בין השניים. מצד אחד גנדלף, שביחד עם קוסם בשם רדגאסט החום, מחפש אחר כוחות רשע חדשים שמאיימים על העולם. בפני הקוסם ניצבת דילמה - להיכנס למבצרו של הרשע או להמשיך עם חבריו למסע? מהצד השני, ההוביט והגמדים ממשיכים בכיוון זהה, במטרה להגיע להר ארבור ולהפיל את סמאוג הדרקון. בדרך הם נתקלים במכשולים, נכלאים, נלחמים ועוברים אינספור חוויות שונות ומשונות.

תחילתו של הסרט מיותרת להפליא והסוף נמשך יותר מדי. הר ארבור
תצלומי מסך מתוך הסרט

האפקטים של הסרט נפלאים כתמיד, במיוחד בצפיית תלת מימד. המוסיקה משתלבת מעולה, השחקנים מדהימים ומפתיעים בכל פעם מחדש, אך הבעיה העיקרית של הסרט נשארה בעינה, והוא נמתח כמו מסטיק! איך אפשר לקחת יצירה כה מופלאה של ג'ון רונלד רעואל טולקין ולמתוח אותה כל כך? הסרט ארוך מאוד ופעמים רבות במהלכו מצאתי את עצמי מסתכלת בטלפון, מציקה לבעלי ואף עוצמת עיניים.

 

הוא היה יכול להיגמר תוך שעתיים בקלות. ואם כבר עושים סרט באורך שלוש שעות, אז לפחות שיהיה האחרון בסדרה. אני יכולה להבין את האינטרס הכלכלי שבסרטי המשך, אבל צריך להפעיל מעט שיקול דעת. התאכזבתי נורא, בייחוד בשל העובדה שלקח לסרט זמן רב עד שהוא הגיע לפואנטה. כל תחילתו הייתה מיותרת להפליא והסוף נמשך יותר מדי.

 

ולמרות זאת, לסרט ההמשך ככל הנראה אגיע, וכך יעשו רבים כמוני, אך הפעם הציפיות יהיו נמוכות יותר. אלך לצפות בו מתוך סקרנות ובמטרה לגלות על מה עוד יכולים לחפור במשך שלוש שעות, ומה לעזאזל קורה בסוף - מי ינצח, למרות שזה די ברור, ומה יעלה בגורלם של כולם? התקווה היחידה היא שאולי מישהו יפיק לקחים מהסרטים הקודמים, ויהפוך את החלק השלישי למוצלח יותר.

 
הוספת תגובה  הוספת תגובה
 
הדפסה  הדפסה
 
שילחו לחבר  שילחו לחבר
כנסו כנסו
 
0 תגובות
לקריאת כל התגובות ברצף
 
עוד בנושא זה
 
 
עוד מאותו כותב
 
 
 
 
 
powered by 
  המערכת
 
 
הזיקית בפייסבוק
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
רדיו קול הקמפוס
 
 
תנאי שימוש
 
כל הזכויות שמורות ©