הזיקית
 
 
   
 
 
  עמוד הבית
|
כנסו-כנסו
|
אודות
|
צרו קשר
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
 
 
 
 
 
 
 
חיפוש:
 
 
חפש
 
חיפוש מתקדם>
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
אל תנסו את זה בבית
 
יכולות המשחק של ליאונרדו דיקפריו ועלילת "הזאב מוול סטריט" הלהיבו את מרי רבין, שיצאה מהסרט עם תובנות על הבנקים
מאת מרי רבין | 12.02.2014
 

>>> העמוד של "הזיקית" בפייסבוק

 

מהסרט "הזאב מוול סטריט" יצאתי עייפה ומותשת, אך עם מוסר השכל שנכנס לי ללב, במיוחד בתור סטודנטית בתקופת מבחנים. המשפט שאמר ג'ורדן בלפורט באחת המסיבות הראוותניות שקיים במשרד:"The only thing standing between you and your goal is the bullshit story you keep telling yourself as to why you can't achieve it".

 

הסרט הינו שיתוף הפעולה החמישי בין הבמאי מרטין סקורסזה לשחקן ליאונרדו דיקפריו. הסרט, המבוסס על סיפור אמיתי, מגולל את סיפורו של ג'ורדן בלפורט (המגולם על ידי דיקפריו) שהתחיל כסוכן מניות בחברה מצליחה בוול סטריט. בלפורט מחפש את הדרך הקצרה להצלחה, עד שהוא פוגש את מנהלו למקום העבודה החדש, (מתיו מקונוהיי במראה רזה מתמיד) ובארוחת צהריים קלילה מקבל את כל הטיפים הדרושים להצלחה בעבודה בוול סטריט - מין והרבה סמים.

 

לאחר יום השני השחור, שאירע אי שם ב-1987 והביא לנפילת הבורסה, בלפורט מבין שעליו לבנות את עצמו מחדש. לשם כך הוא לוקח תחת חסותו את שכנו דוני האזוף, המגולם על ידי ג'ונה היל בצורה אדירה ומשעשעת ביותר, ויחד הם מקימים חברה שהופכת להיות הדבר הגדול הבא בוול סטריט. חברת המניות החדשה שלהם עושה רושם של עסק רציני, אך השיטה שלהם להתעשר היא למכור מניות זולות באלפי דולרים, וכך בעצם הם צוברים הון פרטי, כשמנגד המשקיעים אינם מרוויחים דבר.

אנשי ה- FBI עוקבים אחר כל תזוזה שלו, של העסק שלו, ושל כספו. דיקפריו
תצלומים : צילומי מסך מתוך הסרט

המסר החינוכי מועבר לצופים כבר מההתחלה - לא נותנים לבלפורט להתעשר בקלות. אנשי ה-FBI עוקבים אחר כל תזוזה שלו, של העסק שלו ושל כספו. ובלפורט, שעד רגע עלייתו חי חיים נורמטיביים, הבין שעם הייחוס החדש עליו לשדרג אותם מעט. כך, את אשתו התומכת הוא מחליף בחתיכה בלונדינית עם עיניים כחולות, ורכבו היוקרתי והבית המאובזר בכל טוב הם רק הדברים הקטנים. את סצינות המסיבות הראוותניות שהתקיימו במשרד ניתן לסכם בשתי מילים: חשפניות וסמים.

 

בסרט מתועדים גם חבריו של בלפורט לעבודה, כמו בראד (ג'ון ברנטל) המשמש כגובה ומעביר הכספים לחשבונות בחו"ל. בראד מתאפיין כבחור לא חכם במיוחד, לבוש תמיד בטרנינג ושרשרת "חי" שמתנפנפת על צווארו. דמותו היא גם זו שיוצרת את נקודת המפנה בעלילה. שכן, עקב התקוטטות בינו לבין האזוף המשטרה מעכבת את בראד לחקירה ושולחת אותו לכלא. בסרט ישנה אפילו סצינה שמזכירה את "טיטאניק" בגרסת 2014, רק שהפעם מתהפכת יאכטה ולא ספינה וסיפור האהבה הרומנטי הוא לא בין גבר לאישה אלא בין גבר לכסף.

 

בלא פחות מ-180 דקות של סרט מוצגות המון סצינות המסבכות היטב את העלילה - מעלייתו והתעשרותו של בלפורט ועד לנפילתו. זה כבר הסרט השני בשנה האחרונה שדיקפריו משחק את המניאק המושלם, ובשניהם הוא מועמד לארבעה פרסים בשלושה טקסים שונים (הראשון היה "גסטבי הגדול"). כנראה שזה כבר לא מפתיע לראות אותו בדמות שכזו, ובכל זאת, אין ספק שהוא עושה זאת באופן מדויק להפליא. המשחק הנדיר שלו ניכר בסצינה בה בלפורט סובל מהזיות וקושי בראייה עקב מנת יתר של סמים, ושם הבנתי כי בשבילי דיקפריו כבר זכה בכל הפרסים. 

 
הוספת תגובה  הוספת תגובה
 
הדפסה  הדפסה
 
שילחו לחבר  שילחו לחבר
כנסו כנסו
 
1 תגובות
לקריאת כל התגובות ברצף
1. אני דווקא אהבתי את הסרט
מאיה 17.02.2014
 
 
 
עוד בנושא זה
 
 
עוד מאותו כותב
 
 
 
 
 
powered by 
  המערכת
 
 
הזיקית בפייסבוק
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
רדיו קול הקמפוס
 
 
תנאי שימוש
 
כל הזכויות שמורות ©