הזיקית
 
 
   
 
 
  עמוד הבית
|
כנסו-כנסו
|
אודות
|
צרו קשר
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
 
 
 
 
 
 
 
חיפוש:
 
 
חפש
 
חיפוש מתקדם>
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
ממש לא נוצץ
 
לאילן ארנון נמאס מהמחירים המופקעים של מופעים בינלאומיים, לכן הוא מציע להעדיף את אסתר רדא, יזהר אשדות או שלומי שבן שיודעים לסחוף אותנו בסכום סביר בהחלט
מאת אילן ארנון | 06.03.2014
 

>>> העמוד של "הזיקית" בפייסבוק

 

החלטתי ללכת למופע של "הומברה ורטיאנטה". הפרסומות וקידומי המכירות הבטיחו הנאה ששלושה מיליון צופים מכל העולם כבר חוו, ומופע מים ואקרובטיקה מרהיב שלא נראה כדוגמתו. אלא שבסוף המופע מצאתי את עצמי מבולבל, מאוכזב ובעיקר הרגשתי מרומה. החוויה לא הייתה מהנה, המופע לא היה ברור, ובאוויר נישא ריח של מופע פלצני במסווה של זוהר.

 

חודשיים לפני כן הייתי בדיוק באותה סיטואציה, כשיצאתי מההופעה של ריהאנה. על מחדלי המופע אין מה להרחיב, מכיוון שהוא כבר סוקר מכל עבר. אבל למי שבמקרה לא מעודכן בפרטי האירוע, מדובר היה באכזבה ענקית שעלתה המון כסף. בשני המקרים כמעט כל מי שיצא מהמופע, ביניהם אני, כעס מאוד על התמורה הלא הולמת שקיבל עבור סכומי הכסף המופקעים, שהוצדקו בטענה של "מופע בינלאומי". איך שוב פעם נפלתי בפח הזה? חשבתי לעצמי. איך שוב נתתי למארגני אירוע להוציא ממני את מיטב כספי בהבטחות שווא, שהקשר ביניהן לבין המציאות הוא מקרי בהחלט? אני, כמו רבים וטובים לפניי חלמנו לקבל חוויה נוצצת, כזו שחווים בכל העולם, וכולנו נפלנו קורבן לאשליה.

 

כבר בנתוני הפתיחה של המופעים המיובאים מחו"ל ישנה בעיה. המחירים שדורשים המארגנים תמיד מופקעים ביחס לשאר העולם, אך ההרגשה שהצליחו להביא אותו למדינתנו הקטנטונת מטשטש את ההיגיון הבריא, ואנחנו רצים לקנות את הכרטיסים. בפועל, כמו שקרה בהופעה של ריהאנה, היו 50 אלף איש. מדובר בכמות אנשים שכיחה בהופעות שלה, אז איזו סיבה הגיונית יש למכור כרטיסים במחירים גבוהים כל כך? הרי לפנינו היא הופיעה בכל אירופה, ולא השקיעה במיוחד כדי להגיע לכאן. גם איכות המופע או אורכו לא נותנים תשובה לשאלת המחיר. הן ב"הומברה ורטיאנטה" והן אצל ריהאנה, ההופעות היו קצרות מאוד ומנוהלות להחריד. שני המקרים היו מלווים בחוסר נוחות לקהל הצופים, ולא היה ניתן לראות את האמן אלא אם כן עמדת למישהו על הכתפיים. במקרה שלי הייתה זו חברה שלי שנהנתה מהלוקסוס, והותירה אותי בוהה בגב של האיש הגבוה שעמד לפניי, כולל כאב כתפיים.

קשה להאמין שאפשר לחנך את מארגני האירועים הללו שהבטחות יש לקיים. אשדות
תצלום: Noa Cafri. תצלום לובי: Brandy Shaul

אינני נוהג להתלונן בדרך כלל ואני יודע להעריך מופעי תרבות טובים. אבל כשמובטח אירוע מעולם אחר, ושילמת ממיטב כספך כדי להיות שותף לו, האכזבה גדולה שבעתיים. אני בספק אם מישהו יצליח לחנך את מארגני האירועים הללו שהבטחות צריך לממש. השינוי צריך להגיע מאתנו, הצרכנים, כשבראש ובראשונה אני מדבר על עצמי. צריך להפנים שלא כל הנוצץ זהב, ואין סיבה לשלם כל מחיר כדי לקוות לקבל את אווירת החו"ל המיוחלת. צריך להיות חשדנים ולצאת מנקודת הנחה שאנחנו לוקים בחסר בכל עניין הבאת האמנים מחו"ל, עצוב ככל שזה נשמע.

 

הקיץ מתקרב ואיתו עונת ההופעות מחו"ל, והסיפור הזה חוזר על עצמו - מחירים גבוהים, אמנים נחשקים וציפיות מפה ועד להודעה חדשה. הבטחתי לעצמי שהפעם אהיה בררן יותר. ההופעה של ג'סטין טימברלייק, לדוגמה, העלתה חשד כבר ברגע שהודיעו כי היא תארך שעה אחת בלבד, לעומת שלוש שעות בדרך כלל. סאונד גארדן? פיקסיז? אני מאוד אוהב אותם, אבל אבדוק טוב-טוב לפני שאקנה כרטיס, אם בכלל.

 

אם אתם מחפשים הופעות שפויות, במחיר לכל כיס וחוויה מהנה לא פחות, חשוב לזכור שהביצה המקומית שלנו מכילה אמנים שיודעים לעשות את העבודה לא פחות טוב. לפני חודש הייתי בהופעה של אסתר רדא בפאב קטן בראשון לציון. הכרטיס עלה 30 שקל, היינו כ-30 אנשים בקהל, וזו הייתה ההופעה הכי טובה שהייתי בה בזמן האחרון! רדא הופיעה במשך שעתיים והקפיצה את כולנו. ההרגשה הייתה שהיא נהנית ונותנת את כולה, כדי לגרום לנו ליהנות. כך קרה לי בהופעה של שלומי שבן ב"בארבי". מחיר נמוך, הופעה ארוכה ועונג צרוף. כשארצה הקיץ ללכת להופעה, אבחר ביזהר אשדות או מאיה איזקוביץ'. מופע קטן, אינטימי ומהנה. כי אם לשפוט לפי הופעותיהם של רדא או שבן, זו אולי לא תהיה הופעה מחו"ל, אבל היא בהחלט תהיה מעולם אחר.

 
הוספת תגובה  הוספת תגובה
 
הדפסה  הדפסה
 
שילחו לחבר  שילחו לחבר
כנסו כנסו
 
0 תגובות
לקריאת כל התגובות ברצף
 
עוד בנושא זה
 
 
עוד מאותו כותב
 
 
 
 
 
powered by 
  המערכת
 
 
הזיקית בפייסבוק
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
רדיו קול הקמפוס
 
 
תנאי שימוש
 
כל הזכויות שמורות ©