הזיקית
 
 
   
 
 
  עמוד הבית
|
כנסו-כנסו
|
אודות
|
צרו קשר
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
 
 
 
 
 
 
 
חיפוש:
 
 
חפש
 
חיפוש מתקדם>
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
תנו לו לנגן
 
אמיר אלון לא מבין למה הפקחים והמשטרה בתל אביב רודפים את בן המתופף המחונן, ומונעים ממנו להנעים קצת את חיינו
מאת אמיר אלון | 15.03.2014
 

>>> העמוד של "הזיקית" בפייסבוק

 

סיפורו של בן המתופף מאוד מציק לי. קרוב לוודאי שהתל-אביביים יודעים במדובר, ולאלו שלא - אספר. בן הוא מתופף רחוב שנוהג להופיע באזור נחלת בנימין, בצומת המרכזי שבין מגדלי עזריאלי לקריה ובעוד כמה צמתים כאלה בעיר. בכל הפעמים שנתקלתי בבן, אני והאנשים שסביבי נהנו מהופעת רחוב מיוחדת, וממתופף מוכשר שנותן בראש במקצבים מגניבים, ומצליח להפוך רחוב סואן למעניין, ממש כמו באירופה ובארה"ב, שם הופעות רחוב לגיטימיות לגמרי. בשונה מרוב הופעות הרחוב הנפוצות בארץ, בהן לרוב יושב קבצן שבקושי מצליח להוציא צליל מכינור או חצוצרה ישנים, בן הוא מוסיקאי לכל דבר.

 

אלא שלאחרונה נתקל בן בתלונות מטעם פקחי עיריית תל אביב שאסרו עליו להשתמש בציוד הגברה. אחר כך אמרו שאסור לנגן במערכת תופים, ואם זה לא מספיק, החלו להגביל אותו במקומות ובזמנים. בן ויתר על מערכת התופים והמשיך את הופעת הרחוב שלו בה הוא מתופף על דליים ופחים, וכנראה שזה היה הקש ששבר את גב העירייה. אל המתופף המוכשר נשלחו שלושה פקחים מחוזקים בשני שוטרים, מנאמני הצדק של מדינת ישראל, והוא נשלחו למעצר. ראוי לציין כי האירוע התרחש ברחוב שמוגדר כמותר להופעות.

מדינה כל כך מתחסדת שאפילו את נגני הרחוב היא מנסה להפיל
תצלום: scx. תצלום לובי: מתוך "המגזין" ערוץ 10

אין לי שום קשר לבן חוץ מהעובדה שראיתי אותו מופיע כמה פעמים, לא יותר מכמה דקות. ובכל זאת, לא יכולתי לעבור על הסיפור הזה בשקט. הפכנו למדינה כל כך מתחסדת, שאפילו את נגני הרחוב הבלתי מזיקים אנחנו מנסים להפיל. כנראה שאף אחד במדינה כבר לא זכאי למעט חופש ביטוי. הרי זה לא סוד שמשטרת ישראל לא בשיאה בתקופה האחרונה, ואולי קצת משעמם לשוטריה, כך שהם בוחרים להיטפל למופעי הרחוב בתל אביב. אבל אני מתאר לעצמי שכדי שיגיעו פקחים ומשטרה מישהו צריך להתלונן.

 

עצוב שמוסיקה, שאמורה להיות משהו פשוט וכל מטרתה לספק הנאה, הופכת למטרד בלי שום סיבה. בכל עיר מגניבה בעולם שהייתי בה, בין אם מדובר באמסטרדם, לוס אנג'לס, סן פרנסיסקו או לונדון, יש הרבה הופעות רחוב ומהן צומחים אמנים לגיטימיים לגמרי. בתור מדינה שמתיימרת להיות חלק מאירופה ומשחקת אותה מיני ארה"ב, תנו לבחור לנגן, תפסיקו להתעסק בשטויות ואולי במקום לרדוף אחר מוסיקאים, תחפשו את העבריינים האמיתיים, אלו שמטרידים בשקט.

 
הוספת תגובה  הוספת תגובה
 
הדפסה  הדפסה
 
שילחו לחבר  שילחו לחבר
כנסו כנסו
 
0 תגובות
לקריאת כל התגובות ברצף
 
עוד בנושא זה
 
 
עוד מאותו כותב
 
 
 
 
 
powered by 
  המערכת
 
 
הזיקית בפייסבוק
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
רדיו קול הקמפוס
 
 
תנאי שימוש
 
כל הזכויות שמורות ©