הזיקית
 
 
   
 
 
  עמוד הבית
|
כנסו-כנסו
|
אודות
|
צרו קשר
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
 
 
 
 
 
 
 
חיפוש:
 
 
חפש
 
חיפוש מתקדם>
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
לעזאזל הפאסון
 
אליאור פרייליך חושב שההחלטה של מכבי תל אביב לתבוע את משה פרימו הינה שגויה ומיותרת. הרי במקום בית משפט, עדיף לתת לציבור לטפל בו
מאת אליאור פרייליך | 27.03.2014
 

>>> העמוד של "הזיקית" בפייסבוק

 

בשנתיים האחרונות, פרשן הכדורגל, משה פרימו, מבקר בקביעות את מועדון הכדורגל מכבי תל אביב. פרימו, בסגנונו הייחודי, מהלך לאורך תקופה זו על הקו הדק בין פרשנות לגיטימית לקנטרנות אינטרסנטית. מי שעוקב אחר הקריירה של הפרשן מעורר המחלוקת, יודע שבדיוק כך הוא מרוויח את לחמו, והעובדה שהוא מועסק על ידי גופי התקשורת המובילים גם נותנת לו לגיטימציה לעשות זאת. לכן, לא ברור מדוע המועדון הכי גדול בארץ, זה שמתגאה בגישה האירופאית והמקצוענית שלו, החליט בצעד הזוי ופרנואידי להגיש תביעת לשון הרע על סך 1.5 מיליון שקלים נגד פרימו ומעסיקיו.

 

במכבי תל אביב מתגאים במהפך שנעשה במועדון בשנתיים האחרונות, ובצדק. הקבוצה שולטת ללא עוררין בליגת העל, ועושה את דרכה הבטוחה לאליפות שנייה ברציפות. אחת ההחלטות החשובות שלקחו במועדון בתקופה זו היא לערוך הפרדה כמעט מוחלטת בינו לבין לכלי התקשורת. פרימו כבר הודה כמה פעמים ומעל בימות שונות שגישה זו לא מקובלת עליו, ואף כינה את המועדון התל אביבי "יחידה צבאית סגורה שטורקת דלתיה בפני האוהדים".

 

בהתבטאויות אלה כבש פרימו, בדיוק כפי שהוא נוהג לומר, גול עצמי. בפועל, הוא רק פגע באמינותו בכך שהודה שיש לו בעיה עם מכבי, וכך כל פיסת ביקורת שיוצאת מפיו, גם אם היא נכונה, נראית כנגועה בשיקולים לא מקצועיים. רק חבל שבמועדון התל אביבי לא הבינו את זה, והחליטו לתבוע את פרימו ומעסיקיו, ערוץ הספורט ורדיו ללא הפסקה. לדבריהם, במסגרת תפקידיו של הפרשן בכלי התקשורת הוא טען שהמועדון פיטר עובדים מחשש להדלפות, וששחקני הקבוצה, מהראן ראדי ויואב זיו, השתוללו בחדר ההלבשה לאחר שגילו כי הם לא בהרכב ובסגל.

מכבי שלחה לעיתונאים ולגופי התקשורת אזהרה: "איתנו לא מתעסקים". גולדהאר
תצלום: מתוך "אולפן שישי", ערוץ 2. תצלום לובי: מתוך "יציע העיתונות", ערוץ 5 

אפשר לחשוב שהוא סיפר על תוכניתם של ראשי המועדון להשתלט על הכור האיראני. מדובר ברכילות זולה, שהרי על פי גישתו המוצהרת של המועדון, היא לא אמורה בכלל לעניין אותו. בהחלטה לתבוע אותו, מכבי תל אביב מצטיירת כגוף כוחני המנסה להשתיק את הביקורות, בעוד שפרימו מצטייר כעיתונאי הקטן שמנסה להילחם מול הענק הכול יכול מקריית שלום. בדיוק מה שהוא רצה מהרגע הראשון.

 

במקום לתת להצלחות ולתוצאות לדבר בעד עצמן, מכבי החליטה לדבר בבתי משפט, ועל הדרך שלחה לשאר העיתונאים וגופי התקשורת אזהרה: "איתנו לא מתעסקים". אבל זה בדיוק תפקידה של התקשורת, להתעסק איתם. כפי שהיא מתעסקת עם ראש הממשלה, האנשים החזקים במשק וכוכבי התרבות. גם אם הביקורת לא נעשית בטוב טעם, מועדון הכדורגל היה צריך לתת לציבור להבין את זה לבד. במיוחד שמיתר הפרשנים הוא מקבל בדרך כלל דברי שבח. במהלך הזה מכבי סימנה מטרה אחת והתעלמה מהמגמה הרווחת - בדיוק כפי שהיא טוענת שפרימו עשה.

 

בעלי המועדון, מיץ' גולדהאר, והמנהל המקצועי, ג'ורדי קרויף, מקבלים אינספור מחמאות על תרבות הניהול והמקצוענות שהביאו למכבי תל אביב ולליגת העל. אבל המהלך הזה מזכיר את התחלואים הגדולים ביותר של הכדורגל הישראלי, שמסריח כבר שנים מאינטרסים ומאבקי כבוד. המועדון העשיר ודאי לא זקוק לכספם של פרימו ומעסיקיו, וידידינו המוצלחים מחו"ל מוכיחים כי בדיוק כמונו, כשהאגו נפגע - הפאסון עף מהחלון וכל האמצעים כשרים.

 

בעת האחרונה חטף פרימו ביקורות מקיר לקיר לאחר שפרסם סקופ שגוי על כך שההתאחדות פועלת על מנת לאזרח את בלם מכבי תל אביב, קרלוס גרסיה, כדי שיוכל לשחק בנבחרת ישראל. קהל הכדורגל לא מטומטם, ומכיר היטב את המוניטין הבעייתי של הפרשן הפרובוקטיבי, והוא אינו צריך תביעה משפטית פופוליסטית שתחשוף את פניו האמיתיות. במכבי צריכים להבין שלפעמים מלאכתם של צדיקים נעשית על ידי אחרים, להסיר את התביעה, ולתת פרימו לגזור את גזר דינו בבית המשפט הקובע באמת - זה של הציבור.

 
הוספת תגובה  הוספת תגובה
 
הדפסה  הדפסה
 
שילחו לחבר  שילחו לחבר
כנסו כנסו
 
0 תגובות
לקריאת כל התגובות ברצף
 
עוד בנושא זה
 
 
עוד מאותו כותב
 
 
 
 
 
powered by 
  המערכת
 
 
הזיקית בפייסבוק
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
רדיו קול הקמפוס
 
 
תנאי שימוש
 
כל הזכויות שמורות ©