הזיקית
 
 
   
 
 
  עמוד הבית
|
כנסו-כנסו
|
אודות
|
צרו קשר
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
 
 
 
 
 
 
 
חיפוש:
 
 
חפש
 
חיפוש מתקדם>
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
ואז היוגורט הסתכל עליי
 
גם אם יעירו אותה באמצע הלילה ויציעו לה פסטה ברוטב שמנת, נוי ארווס לא מסוגלת לסרב. אז מה גרם לה לבסוף לישון בשקט בשבוע ללא חלב?
מאת נוי ארווס | 14.04.2014
 

 

>>> העמוד של "הזיקית" בפייסבוק

 

למזלי, יום לפני שהתחלתי לבלות שבוע שלם בלי מוצרי חלב, הספקתי לאכול פיצה. אמנם זה לא מחזיק שבוע שלם, אבל זה גם עזר לי במידה מסוימת. מה חשבתי לעצמי כשהצעתי להעביר שבוע ללא מוצרי חלב? הייתי בטוחה שאצליח בקלות, בלי קשיים כלל אך לא כך היה. כבר ביום הראשון, תוך כדי התארגנות ללימודים, ניגשתי למקרר כדי להכין כריך עם גבינה כי זה הכי מהיר ונגיש ואני עלולה לאחר. ואז נזכרתי שהשבוע אני בלי מוצרי חלב. חיפשתי תחליף טוב לגבינה והתפשרתי על חומוס. הרגעתי את עצמי עם המחשבה שאפשר להתרגל, זה הרי שטויות.

 

באותו יום התחשק לי לאכול שוקולד ובלי לחשוב פעמיים הלכתי אל מכונת החטיפים וקניתי ופלות שוקולד. תוך כדי אכילה נזכרתי ומיהרתי קראתי את רשימת המרכיבים שעל השקית, לשמחתי גיליתי שהמוצר הוא פרווה. השבוע שרק התחיל לא נהרס ואפשר להמשיך במשימה. ביום השלישי מישהו שם למעלה רצה להקשות עליי ולנסות לשבור אותי, ואחי החליט לשתף איתו פעולה. לארוחת ערב הוא הכין את המאכל האהוב עליי, פסטה ברוטב שמנת. בחיים לא אמרתי לזה לא. גם אם יעירו אותי באמצע הלילה ויציעו לי פסטה בשמנת  אקום ואוכל. למה שהשבוע הזה ייקח את זה ממני?

 

לאחר לבטים רבים, הזלת ריר ומחשבות על כך שלא יקרה כלום אם אישבר, אני מודה שזה כמעט קרה. אבל אחרי שלושה ימים מוצלחים המשימה הפכה לאתגר, ורציתי להוכיח לעצמי שאני מסוגלת לעשות אותה. פתאום זה הרגיש כבר הרבה יותר מסתם שבוע בלי מוצרי חלב, שאני חייבת את זה לעצמי. בראשי עברה המחשבה שכבר לא אכפת לי מה אכתוב, רק שאצליח לעמוד במשימה. אין ספק שהיא דורשת כוח רצון מפני שהפיתויים כה רבים וקל מאוד ליפול. ידעתי שאם אישבר עכשיו, ארגיש שנכשלתי ושלא אעז לספר על כך. מבחינתי כישלון הוא אפילו לא אפשרות.

חשבתי להתגנב למטבח באמצע הלילה ולקחת חתיכת שוקולד בלי שאף אחד יראה
תצלומים : sxc

עם כמה שהיה לי קשה, הייתי חייבת למצוא פתרון ולהעביר את השבוע הזה כמה שיותר בקלות. מצאתי תחליף לקורנפלקס בחלב, ואם בכל זאת ממש רציתי  השתמשתי בחלב סויה.  לא מנעתי מעצמי לשבת עם חברות בבית קפה, כי הבנתי שלהכול יש תחליף. בשביל ההרגשה הטובה הזמנתי לעצמי שוקו עם חלב סויה שהיה טעים אפילו יותר מהרגיל. מה שהקשה עליי הייתה המחשבה שלפני כל ארוחה חישבתי מה אני אוכלת, ושנאתי את זה. בגלל שפתאום היה נראה כי כל מוצר שני במקרר חלבי, הייתי חייבת לשים לב טוב טוב לפני שהכנתי לעצמי משהו. רק לא להרוס את השבוע בגלל שנייה של חוסר תשומת לב.

 

הגעתי למצב שכל כך נזקקתי למשהו חלבי, כמו מכורה שאם לא יביאו לה את זה עכשיו היא תשתגע. היו ערבים בהם חשבתי להתגנב למטבח באמצע הלילה, ולקחת חתיכת שוקולד מהמגירה בלי שאף אחד יראה, כאילו הייתי פושעת שעוברת על החוק אך העלמתי את המחשבות האלה מהר מאוד בעזרת שכנועים עצמיים  שעוד מעט זה ייגמר, ואני בטוח אצחק  אחר כך.

 

השיא היה ביום החמישי. בעת סיבוב עם המשפחה, הם החליטו ללכת לאכול יוגורט. תוך כדי הבנה שאראה את כולם אוכלים ולא אוכל לגעת בזה, התחלתי להרגיש ממש רע. לא הבנתי למה אני עושה את זה לעצמי, והרגשתי שהסבל ממש לא שווה. מה ייצא לי מכך  שאעבור את השבוע  בהצלחה, חוץ מלכתוב על המשימה? הגענו אל הגלידרייה, העברתי מבט חסר אונים על כל הגלידות שהיו מעבר לזכוכית, ובמקום להתנפל עליהן הסתפקתי בלבלוע רוק, ולומר לעצמי שאין סיכוי שאני נשברת.

 

כולם הזמינו יוגורט עם פירות ושוקולדים, ותוך כדי הליכה אל האוטו אבא שלי ביקש ממני שאחזיק לו שנייה את היוגורט. היוגורט הסתכל עליי, אני הבטתי בחזרה, קרובה שנייה אחת מלהישבר ולזרוק את כל השבוע  לפח, אבל לא נתתי לכך לקרות. הבנתי שאני הרבה יותר חזקה. אז מה אם יוגורט הוא החולשה שלי? אז מה אם אני מסוגלת לשרוד שנים עם תפריט של יוגורט בלבד? הוא לא יהרוס לי את מה שהבטחתי לעצמי.

 

עמדתי בזה. שבוע מלא בפיתויים, בלי שוקולדים, גלידות, יוגורטים, שמנת, גבינות, חלב, עוגיות ועוד דברים רבים שבאמת לא חשבתי שאני מסוגלת לתפקד או להעביר יום אחד בלעדיהם. אני חייבת לציין שהפתעתי אפילו את עצמי. ההבנה שהצלחתי לעמוד במשימה ולא נפלתי גם כשהיה לי קשה מאוד, גרמה לי להרגיש טוב עם עצמי.

 

אחרי השבוע הזה אני חושבת שאצליח להתמודד עם עוד כמה ימים כאלה, אבל רק מרצוני החופשי. אני לא יודעת אם זה הקושי בלי מוצרי חלב או שבגלל שאתה יודע שאינך יכול לקבל משהו מסוים, אתה רוצה דווקא אותו. ביום האחרון של הצום בחצות ספרתי בעזרת האצבעות כדי לוודא שהשבוע הזה באמת נגמר ושאני לא טועה ביום. ניגשתי למקפיא, הוצאתי מתוכו גלידת בן אנד ג'ריס והתענגתי עליה לפני השינה. בלילה הזה יכולתי לישון בשקט.

 

בחזרה לעמוד הראשי של הפרויקט

 
הוספת תגובה  הוספת תגובה
 
הדפסה  הדפסה
 
שילחו לחבר  שילחו לחבר
כנסו כנסו
 
0 תגובות
לקריאת כל התגובות ברצף
 
עוד בנושא זה
 
 
עוד מאותו כותב
 
 
 
 
 
powered by 
  המערכת
 
 
הזיקית בפייסבוק
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
רדיו קול הקמפוס
 
 
תנאי שימוש
 
כל הזכויות שמורות ©