הזיקית
 
 
   
 
 
  עמוד הבית
|
כנסו-כנסו
|
אודות
|
צרו קשר
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
 
 
 
 
 
 
 
חיפוש:
 
 
חפש
 
חיפוש מתקדם>
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
מעבר לפינה מחכה נינג'ה
 
שגיא פלדמן טוען שבכל אחד קיים פוטנציאל להיות גיבור, פשוט צריך לדעת מהו היתרון היחסי שלנו, לדמיין ולהעז
מאת שגיא פלדמן | 03.05.2014
 

 

>>> העמוד של "הזיקית" בפייסבוק

 

לחיות כמו לוחם. נישמע מוכר? Live Like a Warrior של Matisyahu. באנגלית זה תמיד נשמע יותר מרשים, טוב וגדול. כשהייתי ילד צבי הנינג'ה נראו לי הכי מגניבים בעולם, עד שהתנסיתי באכילת פיצה עם אנשובי, והבנתי שזה בערך הדבר הכי מבחיל שקיים. התלהבתי מספיידרמן אבל נוכחתי לדעת שעל קירות אני לא יכול לטפס וכשגיליתי שסופרמן הוא ה-גיבור שלי, מוחי היה מספיק מפותח להבין שלא אהיה כמוהו.

 

שבוע שעבר נתקלתי בחדר הכושר במכר שלא ראיתי כבר שנים. די במפתיע שוחחנו על כך שבילדות (תקופה שאני מגדיר כנמשכת עד לתיכון) אתה מרגיש כל יכול ואין בך פחדים או חששות אלא מין תעוזה בלתי נגמרת, שמובילה לחוויות עוצרות נשימה, עד שאתה חוטף את הכאפה המצלצלת. דינג-דונג, ברוך הבא לחיים האמתיים. כעת, המושכות בידיים שלך - לימודים, עבודה, דירה, צא לדרך.

 

אני יושב פעמים רבות במקומות שבמהלך השנים רחשתי אליהם חיבה יתרה. כמובן שלא אשתף אתכם במיקומם, כדי שיישארו שקטים, טבעיים, פסטורליים והכי חשוב - שלי. ההגעה אליהם מלווה בהתנקות והפרחה של כל מה שמוציא אותי מאיזון. השקט הזה מוביל אותי לבחינת המשך דרכי ולתהיות ושאלות רבות בנוגע לשביל האבנים הצהובות. כיצד אוכל למקסם את היתרון האישי שלי ובכל זאת להפוך לגיבור?

 

אדרנלין, חיים של כוכב ושלל זיכרונות שעליי עוד לצבור. כל הקרובים שלי יודעים כמה אני אוהב לחיות על ריגושים, וכשאני טיפה עייף, ואין לי חשק לחייך - כולם בטוחים שמשהו אצלי לא בסדר. ברור לי שהחיים הם לא משחק או תוכנית הרכב לפי בקשתך כמו באיקאה אך מה בעצם הקשר בין אדרנלין לזיכרון ילדות על גיבורי-על?

השאלה היא איך אוכל למקסם את התכונות האישיות שלי כדי להפוך לגיבור?
תצלומים : sxc

לפני שנים אחדות, נדמה לי בעת שירותי הצבאי, רכשתי את הספר "100 שיעורים על החיים"  של אלון גל. מדי פעם אני משתמש בו לקידום אישי, למידה, וראייה לעומק. שמו של הפרק הראשון  הוא "הכרה והיזכרות". בפרק הנפלא מנחה גל את קוראיו לרשום כמה זיכרונות ילדות חיוביים ולאחר מכן לקרוא אותם ולנסות להתאחד איתם. בשבוע שעבר קראתי שוב את הפרק ועלו לי זיכרונות ילדות רבים. חלקם כלל את ההתלהבות מגיבורי העל שרציתי להתחקות אחריהם, האהבה ללא תנאים לדמויות מצוירות. ההמתנה הרבה לשידור הפרק הבא וכמובן, הידיעה שבפורים אוכל להיות צב הנינג'ה רפאל ליום אחד. השאר הזכירו לי משחקי כדורגל בבית הספר היסודי, כשלאחר כל גול הרגשתי אלוף העולם.

 

תתעורר בן- אדם. לא, אני לא מדבר על חלום. שפיכת אור זה אחד הדברים ההכרחיים שכל אחד צריך, ולא משנה באיזו תקופה של החיים. אחד האפיונים של גיבור-על הוא דבקות בקוד אתי גבוה. בנוסף יש לו יכולת המקנה לו עליונות על שאר בני האדם. ללא ספק ברגע זה אתם מסוגלים לדמיין את עצמכם כגיבורי על לפחות על פי ההגדרה, לעוף למחוזות רחוקים,  או להיעלם. הנמרצות שזיכרון ילדות מסוגל לעורר היא בלתי מוסברת, אך כמובן אל תשכחו להיות מציאותיים.

 

לכל איש יש הגיבור שלו, חלקנו רוצה להתחקות אחר מפורסמים, ובשלב מסוים מבינים שלא כל הנוצץ הוא זהב. אחרים ירצו להידמות למוכר המכולת החייכן שנראה ערני למרות שהשכים קום לפני התרנגול. השאר עוד לא פיתחו עמדה או חשיבה מספיק יצירתית. כל אחד הוא בעל יתרון אישי והגיבור קיים בו. רק צריך לדעת לקלף את המסכות שעליהן הצטבר לכלוך לא רצוי במהלך השנים, ולהיזכר בפשטות היפה, שמעניקה לנו ראייה מאין באנו ולאן נלך.

 

 
הוספת תגובה  הוספת תגובה
 
הדפסה  הדפסה
 
שילחו לחבר  שילחו לחבר
כנסו כנסו
 
0 תגובות
לקריאת כל התגובות ברצף
 
עוד בנושא זה
 
 
עוד מאותו כותב
 
 
 
 
 
powered by 
  המערכת
 
 
הזיקית בפייסבוק
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
רדיו קול הקמפוס
 
 
תנאי שימוש
 
כל הזכויות שמורות ©