הזיקית
 
 
   
 
 
  עמוד הבית
|
כנסו-כנסו
|
אודות
|
צרו קשר
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
 
 
 
 
 
 
 
חיפוש:
 
 
חפש
 
חיפוש מתקדם>
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
מוות מהול בסקס, סמים ובגידות
 
הסדרה "מתים לרגע" עוסקת בחמישה סטודנטים לרפואה שמקבלים כוחות על. שגיא פלדמן חושב שהיא מפתיעה
מאת שגיא פלדמן | 01.09.2014
 

 

>>> העמוד של "הזיקית" בפייסבוק

 

היחשפות להבדל הדק בין מוות להצלת חיים ולרגעי הקסם שלפתע מתחלפים באופל וכשפים - הסדרה "מתים לרגע" מציגה דרמה רפואית בשילוב מדע בדיוני, שחושף את התממשות משאלות לבנו והפחדים הכי גדולים שלנו. לרוץ אל בית החולים בהתלהבות או לברוח ממנו בפאניקה? תחליטו אתם.

 

הסדרה מספרת על חמישה סטודנטים לרפואה שנבחרו מבין 1,000 להיכלל בתוכנית המצטיינים של בית החולים כצנלסון. ההתחלה באמת לא נשמעת מבטיחה, ויכולה ליצור רושם ראשוני מוטעה, אך במהלך ההתמחות הם מגלים ניסוי מרתק שביצע פרופסור בכיר בבית החולים. סקרנותם גוברת על שכלם הישר ובצעד נועז הם מבצעים אותו, זוכים להכיר את המוות מקרוב וחייהם משתנים מהקצה אל הקצה.

 

פרקי הסדרה המשודרת בהוט קצרים, בין 25-30 דקות, וכוללים תכנים מגוונים כמו אהבה, סקס, בעיות רפואיות, סמים בגידות, תככים ומזימות. אורך הפרק מוביל לישיבה, שכיבה או כל תנוחה שבאה לכם מול הטלוויזיה בלי לגעת בשלט. הצגת המציאות של כל אחת מהדמויות בשילוב נושאים שנותרים מעורפלים מובילה לסקרנות, והסוף שנחתך בדיוק ברגע הנכון, משאיר את הצופים עם ציפייה לפרק הבא.

בחורה צפונית נועזת שמחפשת הרפתקאות ללא הרף. אגם רודברג
תצלומי מסך

חיבור השחקנים על המסך נראה טבעי, כאילו כולם נלקחו מאותה חבורה שגדלה יחדיו בילדות אי שם במרכז הארץ. את דנה, הבחורה הצפונית והנועזת שמחפשת הרפתקאות ללא הרף, מגלמת אגם רודברג המוכשרת. את הרב שגל מגלם, מי אם לא, עפר שכטר שמשחק חד וחלק את עצמו כדרור ועדיין מוסיף גוונים רבים לתוכנית. בתפקיד סלאבה הרוסי אדי קבטנר, דמות שבהתחלה נראה שהכניסו אותה בכוח, אך בהמשך מגלים שהיא הופכת לג'וקר. את אסמא הערבייה משחקת מאיסה עבד אל-האדי, שמוסיפה צבע רב ומצמיחה זיק של תקווה לשלום. ולקינוח, יעל (יולה) המלאך-שטן שמשחקת אביגיל הררי. תחילה היא מוצגת בתור אישיות מתוקה ותמימה עד שהופכת ללילית טורפת הגברים שמפעם לפעם גורמת להורמונים לקפוץ.

 

הכוחות שהסטודנטים מקבלים כתוצאה מהניסוי שמביא את גלי הגמא במוח ל-200 הרץ וגורם להם למוות קליני, מכניסים עניין רב לסדרה. אומנם הם רחוקים מלהיות גיבורי-על אך בלעדיהם זו הייתה עוד דרמה רפואית שמטרתה למלא דקות מסך. המתמחים מקבלים כוחות שניתן להגיד שהם לא כל כך תלושים מהמציאות: הבנות קוראות מחשבות (אסמא) רואות חזיונות עתידיים (דנה) ומפתות גברים (יעל) בעוד הבנים הופכים לזאב פרא אנושי (סלאבה) וחוזרים לעברם כילד על מנת לדלות פרטים טראגיים על עצמם (דרור). ברור לי שרוב הצופים היו בוחרים לפחות שני כוחות אך בלי תנאים מקדימים ושימוש בהם כאוות נפשכם.

 

הרי מה הטעם לדעת את העתיד מעכשיו עד סוף ימיך או מה חושבים עליך כל הזמן? האם יש צורך ביכולת פיתוי תמידית? נשמע קצת מטורף ומעל היכולות האנושיות שלנו להכיל. "מתים לרגע" מספקת חווית צפייה מפתיעה, קלילה ומתעתעת. ואם אתם כבר בעיצומם של הפרקים האחרונים, תתאזרו בסבלנות מפני שצפויה לעלות עונה שנייה, מי יודע, אולי תיבת פנדורה נוספת מחכה להיפתח בה.

 
הוספת תגובה  הוספת תגובה
 
הדפסה  הדפסה
 
שילחו לחבר  שילחו לחבר
כנסו כנסו
 
3 תגובות
לקריאת כל התגובות ברצף
1. גם אני התמכרתי :))
מאיה 02.09.2014
 
עונה 2 בפתח.
שגיא 02.09.2014
 
 
2. סדרה כיפית
פינגו 04.09.2014
 
 
 
עוד בנושא זה
 
 
עוד מאותו כותב
 
 
 
 
 
powered by 
  המערכת
 
 
הזיקית בפייסבוק
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
רדיו קול הקמפוס
 
 
תנאי שימוש
 
כל הזכויות שמורות ©