הזיקית
 
 
   
 
 
  עמוד הבית
|
כנסו-כנסו
|
אודות
|
צרו קשר
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
 
 
 
 
 
 
 
חיפוש:
 
 
חפש
 
חיפוש מתקדם>
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
ו-אל תשכחי לחייך
 
איך לבחור מלווה טובה ומה לעשות כשהכול מסביב קורס והמאפרת מאחרת? שיר גליקסברג רוצה להציל אתכן בעזרת מדריך קצר והכרחי ממש
מאת שיר גליקסברג | 28.09.2014
 

>>> העמוד של "הזיקית" בפייסבוק

 

זה הרי ברור, רוב הבנות עוד בהיותן קטנות מדמיינות לעצמן כיצד ייראה היום החשוב בחייהן. במקרים קיצוניים יותר הן חולמות עליו מתוך המקום הכי נסתר ואפל בלב. הדמיון כולל בתוכו את הפרטים הקטנים ביותר, החל מצבע המפיות ועד מיני הסלטים שיוגשו לאורחים. אבל אצלי המצב היה קצת שונה ואני בקושי דמיינתי אותה.

 

פתאום, ביום בהיר אחד, הגיעה הצעת נישואים שלאחריה יצאתי למסע  ארוך של זוהרים, מנצנצים והמון המון פייטים. מכיוון שבחתונה כל פרט הוא החשוב ביותר - וזה לא ממש משנה כמה זוהרת, מיוחדת ושונה היא תהיה - תמיד תבוא הדודה הממורמרת שתגיד שהאוכל היה חם מדי, השירים היו רועשים מדי והחתן זקן מדי. אי לכך ובהתאם לזאת, אני מתגייסת לטובת אחיותיי הכלות המתחילות, ומכינה לכן מדריך  שלוקח בחשבון את הפרטים הללו ולא בוחל בשום אמצעי עד להגעה למטרה הנכספת "חתונת השנה" או בשמה המזרחי "ישמח חתני".

 

תשתדלי לחייך - זהו היום החשוב בחייך. אסור לך לשכוח זאת ולו לרגע, ולכן עלייך לקבל כל דבר בחיוך. לא משנה אם המאפרת איחרה, האולם הוצף או שלאנשים אין איפה לשבת. עלייך לקבל בהבנה את כל אלו ועוד רבים אחרים כאילו זהו הדבר הכי טוב שקרה לך - עם אינספור חיוכים והכרות תודה. תזכרי,  את כלה ולכן בורכת.

 

זהירות, כאן מצלמים - אולי אחד החוקים החשובים ביותר בתנ"ך של הכלות המתחילות. בהיותך כלה, אסור לך לשכוח דבר מה מכל היום. לכן, בכל שנייה ומכל זווית מצלמים אותך ולא כדאי לבחון את טיב השיניים. כלומר תיזהרי מפטרוזיליה, ותיזהרי מבדיקת השיניים לחיפוש שאריות ממנה.. כמו כל הכלות גם את בוודאי תרצי צילומים אחרים מיוחדים ושונים. קחי בחשבון שצילומים במזבלה, למשל, הם מאוד יוצאי דופן אך פחות עוברים מסך. בחרי בקפידה ומראש את המיקום שמא תמצאי עצמך בסטקיית "אסא  ובניו". מה שמעביר אותי ישירות לחוק החשוב הבא.

קחי בחשבון שצילומים במזבלה הם מאוד יוצאי דופן, אבל פחות עוברים מסך
תצלומים : sxc

תבחרי מלווה טובה - לא כל חברה טובה יכולה לעמוד בתואר הראוי והנכסף הזה. לכן, מבעוד מועד עלייך לערוך אודישנים מקיפים שכוללים מבחן רמת משכל, מבחנים פסיכוטכניים וסימולציות להתמודדות במצבי לחץ. שהרי כשתהיי במצב שבא לך לרצוח את המאפרת/דודה/הכלב של השכן/את החתן את צריכה להיות בידיים הכי טובות. אחרי שמצאת את המיועדת ציידי אותה ברשימת עשי ואל תעשי במקרים כמו: מה עליה לעשות אם בא לך לרצוח את החתן כי לא אהבת את השיער והאיפור.

 

ברכות ושאר ירקות - האגדה אומרת שביום המאושר שלך את מסגלת לעצמך סגולות מיוחדות שבעזרתן כל המשאלות הכי כמוסות מתגשמות. מכיוון שכך, עלייך לברך את העוברים ושבים גם אם אינך מכירה אותם, סתם לא בא לך או שאת מתה לטעום מהסטייק שזה עתה מוגש. להלן עצה חשובה: להכין מראש רשימה של ברכות שתוכלי לשלוף מבעוד מועד, בסגנון הכינותי מראש. בגלל שהשאיפה היא להיות כלה בסטייל, גווני מפעם לפעם את הברכות והוסיפי קצת פלפל לעניין לפי ראות עינייך: שלא תעלי במשקל, שלא תהיה לך עין עצלה או שגבותייך לעולם לא יתחברו.

 

הישמרי מדברים קופצים מדי ומקורבנות אופנה - חתונות הן צו אופנתי בכל מובן המילה, אך עדיין עלייך להיות קשובה לסגנון הגוף שלך, לאורחים וכמובן לבן זוגך שיחיה. לא פעם נראה שזוגות רבים הוציאו מיליונים על אפקטים מצועצעים כמו כניסה בבלון פורח או ירידה בסנפלינג לעבר החופה. גם על עניין השמלה יש לשמור על הטון. הישמרי מאוד מחיקוי נסיכות עבר (ראי ערך נינט) ומלשים על עצמך משהו הזוי ללא כל קשר (ראי ערך נינט, כבר אמרתי).

 

החתונה כוללת רגעי אושר ולחץ צרופים שיש לקחת אותם בקלות יתרה. נסי ליהנות מכל חלק וחלק, ואל תשכחי לעצור ולהתבונן שנייה על המתרחש כי זה חולף יותר מדי מהר בלי להבין איך ומה. בסך הכל מדובר בכמה שעות שעוברות ומה שחשוב הוא היום שאחרי והמשך החיים יחד.

 
הוספת תגובה  הוספת תגובה
 
הדפסה  הדפסה
 
שילחו לחבר  שילחו לחבר
כנסו כנסו
 
0 תגובות
לקריאת כל התגובות ברצף
 
עוד בנושא זה
 
 
עוד מאותו כותב
 
 
 
 
 
powered by 
  המערכת
 
 
הזיקית בפייסבוק
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
רדיו קול הקמפוס
 
 
תנאי שימוש
 
כל הזכויות שמורות ©