הזיקית
 
 
   
 
 
  עמוד הבית
|
כנסו-כנסו
|
אודות
|
צרו קשר
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
 
 
 
 
 
 
 
חיפוש:
 
 
חפש
 
חיפוש מתקדם>
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
תזמון מטורף
 
"איש חשוב מאוד" בכיכובו של יהודה לוי היא סדרה ישראלית אמיצה. הילה יעקב צפתה בגלל יהודה לוי אחד, ונשארה בגלל האחר
מאת הילה יעקב | 03.10.2014
 

 

>>> העמוד של "הזיקית" בפייסבוק

 

כבר הרבה זמן שלא שמעתי כל כך הרבה ביקורות נלהבות על סדרה ישראלית, ועוד בכיכובו של יהודה לוי. נדמה כי בתקופה האחרונה "איש חשוב מאוד" של התסריטאית שירלי מושיוף קוטפת כל ביקורת טובה אפשרית, הן משוחרי תרבות גבוהה והן מאנשי בידור ותרבות המיינסטרים. ולמען האמת - בצדק.

 

לוי, ככל הכנראה אחד הכוכבים היותר גדולים שהצמיחה הטלוויזיה הישראלית בעשור וחצי האחרון, לא זכה עד כה להרבה חמלה בביקורות עליו. עצם היותו כוכב טלנובלות מקומי, ליהוקו האוטומטי לסדרות של "הוט" הפסטיגלים והאובססיה כלפיו במדורי הרכילות - לא עזרו לו לפתח רזומה של שחקן רציני ואיכותי. ולמעשה, חוץ מתפקידו הבלתי נשכח ב"יוסי וג'אגר" כמעט ולא זכה להערכה כשחקן.

 

אך נראה שעכשיו הגיעה שעתו היפה. בתזמון אירוני למדי, כאשר סיפור הפרידה שלו מנינט, ההתאוששות המהירה שלה, החתונה וההיריון מכסה את כל מדורי הרכילות, זוכה לסיקור די מוגזם בשלל תוכניות האקטואליה והחדשות, הקריירה המעט מדשדשת של אחד השחקנים המוכשרים בישראל מתחילה לפרוח. לוי משחק את תפקיד חייו, ולא רק בגלל שלדמות שאותה הוא מגלם קוראים יהודה לוי.

התקפי חרדה, דיכאונות והתמכרות לסקס, סמים ואלכוהול. יהודה לוי ואלמה דישי 
תצלומים : מתוך "איש חשוב מאוד"

במהלך הצפייה קשה להבחין היכן מסתיים יהודה לוי האדם והשחקן, והיכן מתחילה "יהודה לוי" הדמות. הדמיון הכמעט בלתי נתפס בין חייו הפרטיים בשנה האחרונה לבין עלילת הסדרה מגיע בתזמון מטורף, שאף תסריטאי לא יכול היה לכתוב טוב יותר. זאת, למרות שהסדרה נכתבה שלוש שנים לפני עלילות יהודה ונינט בעיר הגדולה. טשטוש הגבולות בין המציאות לבדיה ובין המתוסרט לאותנטי מורגשים כבר בדקות הראשונות בסדרה, כאשר את הפרק הראשון פותח לוי במונולוג מסעיר "אני הולך לדבר על דברים מאוד חשובים, על למה חברה שלי בגדה בי, כמה זמן אני ידעתי שהיא מזדיינת מאחורי הגב שלי, איזה כדורים אני לוקח נגד דיכאון... את יודעת, בידור ישראלי".

 

ההקבלה המיידית והמתבקשת לסיפור עם נינט קופצת לראש בצורה אוטומטית, מערערת את הצופה, וגורמת לו לנוע בכיסאו באי נוחות. לוי מבריק בתפקיד: חשוף, פגיע, אמיץ, שוחט פרות קדושות בעולם התרבות והבידור הישראלי, ומציב מראה די עגומה למצבם הנפשי של הכוכבים הגדולים בארצנו. התקפי החרדה, הדיכאונות, התחרות הקשה, ההתמכרות לסקס, סמים ואלכוהול - כולם מקבלים חשיפה שמכה בבטן, מעציבה, מצחיקה ומנערת את אבק הכוכבים הנוצץ מעל ראשי הסלבריטאים בבת אחת.

 

יחד עם לוי, מובילה את הסדרה שירלי מושיוף. היוצרת האמיצה והמוכשרת שכבר העלתה לפני כמה שנים את "תעשה לי ילד" המיוחדת עם מרסדס בנד. האהבה שלה לחשוף ולהביא תמונה וזווית ראייה שונות מהמקובל, הורגשה היטב כבר אז בסדרה שקיבלה ביקורות מעורבות, ומורגשת היטב גם היום, כאשר היא מקבלת חיבוק רחב ממבקרי הטלוויזיה.

 

למען הגילוי הנאות - הגעתי לצפייה בסדרה מתוך שעמום מוחלט ברביצה מול הטלוויזיה. ראיתי ב-VOD שיש סדרה חדשה ליהודה לוי, ואמרתי לעצמי ששווה להציץ בה, כי בכל זאת - יהודה לוי. ואז התמכרתי. אני מקווה שדווקא הליהוק של לוי לסדרה המעולה, יגרום לכך שקהל רחב יותר, שפחות מחובר לז'אנר, יצפה בה ובמילים אחרות, מי שיגיע בגלל יהודה לוי, יישאר דווקא בגלל "יהודה לוי" שאותו הוא מגלם באופן כל כך מוצלח.

 
הוספת תגובה  הוספת תגובה
 
הדפסה  הדפסה
 
שילחו לחבר  שילחו לחבר
כנסו כנסו
 
1 תגובות
לקריאת כל התגובות ברצף
1. ואף מילה על אלמה דישי?
מאיה 05.10.2014
 
 
 
עוד בנושא זה
 
 
עוד מאותו כותב
 
 
 
 
 
powered by 
  המערכת
 
 
הזיקית בפייסבוק
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
רדיו קול הקמפוס
 
 
תנאי שימוש
 
כל הזכויות שמורות ©