הזיקית
 
 
   
 
 
  עמוד הבית
|
כנסו-כנסו
|
אודות
|
צרו קשר
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
 
 
 
 
 
 
 
חיפוש:
 
 
חפש
 
חיפוש מתקדם>
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
לא להרים ידיים
 
דנה לנדאו שנכחה במפגש עם ירון לונדון ומוטי קירשנבאום, חזרה עם תובנות לגבי עתידה. וגם עם מילת מפתח אחת - סבלנות
מאת דנה לנדאו | 16.11.2014
 

 

ל"הזיקית" דרושים עוד כתבים וצלמים. ההרשמה פתוחה עד 10.12.14. כל הפרטים : כאן 

 

 

דמיינו  איך ברגע שבו אתם מרגישים הכי חזק שאין לכם מושג מה יהיה, ומה אתם הולכים לעשות בחיים, אדם בעל ניסיון מכובד מנחם אתכם, ואומר שאתם במקום הנכון. עכשיו תדמיינו שהאדם הזה הוא ירון לונדון ושותפו המקצועי ב-13 השנים האחרונות, העיתונאי מוטי קירשנבאום. את הסדרה הקרויה "פינצטה" - חמישה מפגשים עם בכירים בתעשיית התקשורת בישראל, פתחו ביום רביעי לונדון וקירשנבאום.

 

לא מעט שנים שהצמד הזה מייצר תוכנית אקטואליה מגוונת ומאתגרת בערוץ 10 וממלא את משבצת הפרה-פריים בגאווה. לא קיים תחום או נושא שאינו עובר אצלם טיפול מיוחד - גם מלטף אך גם יודע לנשוך כשצריך. אקח הימור מאוד לא פרוע ואומר שלהצלחתם יש חלק גדול מאוד בכך שהערוץ עדיין עומד על רגליו. לונדון וקירשנבאום הצליחו להעביר אווירה של כיף והתרגשות, וקצת הצליחו להשכיח את המטרה שלשמה רובנו התכנסנו - לדעת איך אנחנו, סטודנטים לתקשורת, נשתלב בתעשייה כשנסיים את התואר הראשון.

 

הרי השאלה שמטרידה את כולנו, ואם לדייק, את דור ה-Y, היא מה נעשה בחיים. אנחנו דור מבולבל, שרוצה לכבוש את העולם, להצליח ולהשאיר חותם ובאותה הזדמנות להגשים את עצמנו. ולרגע, כשלונדון אומר שאנחנו במקום הנכון, זה באמת מרגיש נכון. זה כבר לא מטרד אלא רק להיות עם היד על הדופק. אז מתברר שדלת הכניסה לתעשייה, על פיו, היא ללמוד הרבה, להעז, לנסות ולהיכשל. להיות ערניים למתרחש באופן מתמיד, ולא לפחד מעבודה קשה. גם הם חוו קשיים, והכי חשוב, הוא מייעץ לנו "סבלנות, לא להתייאש".

כמו סופו של הספר כך בסיומה של השנה, הבלון שלי ישתחרר לאוויר. ירון לונדון 
תצלומים : יונתן אגרוקר

לאורך כל המפגש אני מסתכלת על השניים, בוחנת את החיוך והצחוק שלהם, ותוהה עד כמה זה אמיתי, ואם הם באמת מסתדרים כמו שזה נראה על המסך. השידוך ביניהם נראה כל כך מתבקש וטבעי, ובכל זאת, כשהכול נגמר, האורות כבים והם חוזרים כל אחד לביתו. והנה, כאילו מישהו הקשיב שמע את מחשבותיי, ואחד הסטודנטים שאל אותם כיצד הם מתחזקים את החברות ביניהם. השניים טוענים פה אחד שהסיבה לכך שהכול בסדר, ושהם מתנהלים בצורה כל כך טובה היא למעשה ההצלחה המסחררת של התוכנית. שהרי כישלון מוביל להטחת האשמות ולחילוקי דעות.

 

לונדון וקירשנבאום הגיעו למשבצת האולטימטיבית. הם מביאים את עצמם למסך ומקבלים על כך שכר. מהר מאוד אני נזכרת שיש רק קומץ אנשים כזה, כאלו שיש להם את היכולת הנכונה להגיע למשבצות האלה. הרי היום לא מספיק רק להיות מוכשר במשהו. צריך גם להכיר את האנשים הנכונים, להחזיק מרפקים מפלדה ולהיות בכושר של רץ מרתון. וכל זה בשביל מה? כדי לנצח את שאר המתחרים במרוץ האינסופי לפסגת החלומות.

 

בילדותי נהגתי לשמוע את לונדון מספר את "מעשה בחמישה בלונים" וכמו סופו של הספר, כך גם בסיומה של השנה הבלון שלי ישתחרר לאוויר. או שמא הוא יתפוצץ ויגיע הרגע בו איאלץ להיפגש עם המציאות פנים מול פנים, ולהבין שאין לי שליטה מלאה על כל המתרחש בעולם. אבל אחכה בסבלנות, ולא אתייאש.

 

 

______________________

 

 

"הפינצטה" - מפגש ראשון,  12 בנובמבר 2014, ביה"ס לתקשורת, המסלול האקדמי המכללה למינהל, ראשון לציון 

 

השתתפו : 

 

> ירון לונדון, ערוץ 10 

> מוטי קירשנבאום, ערוץ 10 

 

הנחה :

 

> ד"ר יובל דרור - דיקאן בית הספר לתקשורת 

 
הוספת תגובה  הוספת תגובה
 
הדפסה  הדפסה
 
שילחו לחבר  שילחו לחבר
כנסו כנסו
 
0 תגובות
לקריאת כל התגובות ברצף
 
עוד בנושא זה
 
 
עוד מאותו כותב
 
 
 
 
 
powered by 
  המערכת
 
 
הזיקית בפייסבוק
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
רדיו קול הקמפוס
 
 
תנאי שימוש
 
כל הזכויות שמורות ©