הזיקית
 
 
   
 
 
  עמוד הבית
|
כנסו-כנסו
|
אודות
|
צרו קשר
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
 
 
 
 
 
 
 
חיפוש:
 
 
חפש
 
חיפוש מתקדם>
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
צריך לבנות כיסא חדש
 
מצד אחד, מאור רחמני שמח על כך שביבי כבר לא האפשרות השפויה בבחירות הקרובות, ומצד שני הוא מודאג בשל חסרי הניסיון שמועמדים להחליף אותו. מזל שישנה "ארץ נהדרת"
מאת מאור רחמני | 12.01.2015
 

 

>>> העמוד של "הזיקית" בפייסבוק

 

אני מאוהב בטריו הזה "רק-לא-ביבי" איזה כיף לגלגל אותו על הלשון. הלכה למעשה, ברוח הזאת אגיע לקלפי הקרובה לביתי, ואיתה גם אצא ממנה. אבל כמו באהבה אמיתית, כמה שאני מאמין בה, ככה אני גם מודע לחסרונותיה. לא רק שהגישה הזו מהווה פרשת דרכים בעתידה של מדינת ישראל, אלא היא גם מסוכנת בעבורה.

 

גוש המרכז - "רק לא ביבי" - שמאל יישאר מאוחד בכל מחיר ולא יתפרק. הפעם אני אפילו מאמין להם. ביחד הם ישבו באופוזיציה או שניאלץ לקבל את יצחק בוז'י הרצוג וציפי לבני כראשי ממשלתנו. לא שאני נגד המהלך, אני פשוט לא מאמין שהוא יוביל לשינוי אמיתי. העובדה שבנימין נתניהו נתפס על ידי העם כהרע במיעוטו, רק מחזקת אותו. למה? כי הדבר גורם לאזרחים לרצות לשמר את המצב קיים, רק כי אין חלופה ראויה. זה לא נכון. כל אלה גורמים לכך שקשה להעריך אם שלושת המילים הללו, יישארו בגדר סיסמה חסרת תכלית או שעל פיהן באמת יישק דבר באמצע מרץ שיבוא עלינו לא לטובה.

 

ונעבור לחלק המסוכן: 61. זהו המספר החזק שלנו בהגרלת הלוטו הזאת, גם אם לא מילאנו טופס, והשאלה היא מי יצליח להגריל אותו. שאלת השאלות מבחינתי לקראת הרכבת הממשלה הקרובה היא בנושא הגמישות. עד כמה הגוש האלטרנטיבי יתגמש וימלא קואליציה ימנית שתכלול את החרדים? תמורת תיקים כמובן, וסגני שרים שהם גם תיקים, רק שלא שמים בהם כלום. או שמא בוז'י ולבני ירכיבו את הממשלה וייקחו איתם, רחמנא ליצלן, את המפלגות הערביות. מזה אני מפחד.

נהנה מטיסות במחלקה ראשונה וגלידה בטעם פיסטוק. נתניהו
תצלומים: חדשות ערוץ 2

התוצאות עלולות להיות הרסניות. על אף שאני כמה לראש ממשלה חדש, אני לא מסכים שהמטרה מקדשת את האמצעים. רק לאחרונה, צפינו במופע האימים של לבני באולפן מצב האומה, כשהיא יורדת נמוך מדי על נתניהו ועל הממשלה הנוכחית. הבנתי שהאמצעים שלה אפילו לא כשרים והמאבק הפך לאישי מדי. המערכת מקדשת את המאבקים הכוחניים בין ראשי המפלגות לעצמם. משחק כסאות אחד גדול, שאף אחד מהאזרחים לא רוצה לשחק בו. לבני, בוז'י, בנט, לפיד, כחלון או ביבי נתניהו - כפי שזה נראה , כולנו כבר הפסדנו.

 

ומה אם הוא ייבחר שוב? מזה אני חושש עוד יותר. הוא יושב שם למעלה עם אשתו (שגם לגביה קצרה היריעה) ברחוב סמולנסקין 9 פינת בלפור ובעיקר נהנה מהמעמד - מהטיסות במחלקה הראשונה, מגלידת הפיסטוק האגדית ומשלל הפינוקים ששמורים רק לו. שווה לו להישאר על הכיסא והוא יעשה הכול כדי לשמור על אורח חייו הפזרני והבלתי נסבל.

 

התחום היחיד בו הצטיין  מלבד היותו הנואם הטוב בעולם, הוא הביטחון. רק בו הוא כן הוכיח את עצמו, אבל גם על כך הדעות חלוקות. לעומת זאת, לשאר המתמודדים עדיין לא ניתנה הזדמנות להוכיח את עצמם אבל עכשיו זה הזמן. מי מהם שייבחר יצטרך להגדיר מחדש את תפקיד ראש הממשלה. לשרטט קווים חדשים לדמותו ותדמיתו של מי שיעמוד בראש המדינה, תדמית שנפגעה אנושות. לא עוד נהנתנות ואחיזת עיניים דרך איומי סרק לא מאיימים אלא שימת דגש על יוקר המחיה ומצוקת הדיור. צדק, צדק חברתי תרדוף.

 

הקדימון לעונה החדשה של "ארץ נהדרת", בדרכו שלו, מדמה את מצב הבחירות הקרובות. כל ראש מפלגה קיבל פרומו משלו, בו הוא מנסה לשבת על כיסא ראש הממשלה המרופד והנחשק, אבל כרית האוויר המתנפחת שעליו מעיפה כל מתמודד. אף אחד מהם לא מצליח להתיישב, וזה אומר הכל - לאף אחד מהם לא מגיע לשבת על הכיסא. אף אחד לא הוכיח את עצמו, בטוח שלא מספיק כדי להיאחז בקרנות המזבח. יש לפרק את הכיסא ולהרכיבו מחדש. איפה מריאנו כשצריכים אותו?!

 
הוספת תגובה  הוספת תגובה
 
הדפסה  הדפסה
 
שילחו לחבר  שילחו לחבר
כנסו כנסו
 
2 תגובות
לקריאת כל התגובות ברצף
1. ענק!
אביחי 15.01.2015
 
 
2. אגב
מאיה 14.02.2015
 
 
 
עוד בנושא זה
 
 
עוד מאותו כותב
 
 
 
 
 
powered by 
  המערכת
 
 
הזיקית בפייסבוק
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
רדיו קול הקמפוס
 
 
תנאי שימוש
 
כל הזכויות שמורות ©